SPORT SERVIS VM - Elektrokola Haibike
Dnes je 20. dubna 2021, svátek má Marcela, zítra Alexandra.
  • Pokud objevíte na náměstí za stěračem svého auta tento žlutý lísteček, vezměte si sebou na služebnu městské policie také peněženku.
  • Městská policie nezahálí a kontroluje dodržování nového dopravního značení. Od 17. 4. 2021 už ale nepočítejte s domluvou, ale spíše s pokutou.
  • Očkovací místo ve Velkém Meziříčí zatím v centrálním registračním systému chybí.
  • Barokní most v Náměšti nad Oslavou prochází rekonstrukcí. Po obnovené památce se budou moci lidé projít o Vánocích 2021.
  • U EXIT 162 u Velké Bíteše počítejte s omezením.

Připravuje se testování žáků, do nemocnic je opět poptávána asistence armády

ZPRÁVY - Z KRAJE - 19. 2. 2021 - komentářů 0

Podíl britské mutace koronaviru v ČR podle krajů.
Podíl britské mutace koronaviru v ČR podle krajů.
foto: ČT

Informace z jednání krajského krizového štábu Kraje Vysočina.


- Informace KHS: V Kraji Vysočina je evidován za poslední týden růst případů COVID-19, pozitivní výsledky tvoří cca 25% všech odběrů. Britská varianta je však potvrzována stále častěji, za poslední týden je ve statistice uvedeno už 228 případů (téměř o 100% více než v minulém týdnu), jen za včerejší den bylo u pozitivně testovaných osob v okrese Jihlava potvrzeno 70% vzorků s britskou mutací. Velice rychle však přibývá hospitalizovaných pacientů s váženým průběhem COVID.

 

- S ohledem na rychle rostoucí počet hospitalizovaných osob s nutným zajištěním intenzivní péče požádala Nemocnice Havlíčkův Brod o výpomoc Armádu ČR. Na vyjádření generálního štábu se nyní čeká. Nemocnice Havlíčkův Brod má k dnešnímu dni obsazeno všech sedm covid lůžek na JIP a všech sedm covid lůžek intenzivní péče s umělou plicní ventilací, v péči má 48 covid pacientů na standardních lůžkách, což je nejvíce v regionu. Z dnešních odpoledních čísel je zřejmé, že pacientů hodinu od hodiny přibývá. Na hraně kapacit JIP je Nemocnice Pelhřimov, obsazena jsou všechna lůžka s umělou plicní ventilací v Nemocnici Nové Město na Moravě.

 

- Nemocnice Pelhřimov, Nemocnice Třebíč a Nemocnice Havlíčkův Brod požádaly o asistenci armády u odběrových stanů na dobu celého března – na reakci Armády ČR se čeká.  

 

- Kraj Vysočina vznesl oficiálně dotaz na centrální orgány, zda je možné vakcínou AstraZeneca v 1A skupině očkovat i složky IZS (policii, hasiče) – na odpověď kraj čeká. Na dotaz, zda může být nyní očkován i administrativní personál očkovacích center přišla kraji zamítavá odpověď od hlavní hygieničky. Očekává se, že od 1. března bude možné vakcínou Astra/Zeneca očkovat i prostřednictvím praktických lékařů.

 

- Kraj Vysočina se připravuje na postupné obnovení prezenčního vzdělávání žáků a studentů, které MŠMT ČR předpokládá od 1. března 2021. Prioritně se bude jednat o žáky a studenty závěrečných ročníků středních a vyšších odborných škol, praktické vyučování a dále závěrečné ročníky základních škol. Předpokládá se antigenní testování výtěrem z nosu, které se bude vyhodnocovat přímo ve školách. Pozitivně vyhodnocení žáci a studenti budou dále postoupeni na PCR testy. Antigenní testy by měly být do škol distribuovány přes Hasičský záchranná sbor ČR. Podle radního pro školství Jana Břížďaly se ve středních a vyšších odborných školách v Kraji Vysočina se vzdělává přibližně 5000 žáků a studentů, výuku zde zajišťuje cca 1200 učitelů.

 

- PCR testování v Kraji Vysočina cca 600 – 700 testů denně, obrovský zájem je nyní o antigenní testování, kapacity jsou přiměřeně navyšovány, na základě velkého zájmu veřejnosti bylo spuštěno i zpoplatněné antigenní testování pro ty, kteří nemohou využít jeho bezplatnou nabídku.


Autor: tisková zpráva KÚ Kraje Vysočina

Publikoval: -kas-

Čtěte také

12. 3. 2021 - Kriticky vzrostl počet hospitalizovaných ve vážném zdravotním stavu, přetížená jsou odběrová místa

Informace po jednání Krizového štábu Kraje Vysočina.

7. 12. 2020 - Domovy pro seniory umožní rodinám a blízkým návštěvy, ale připravte se na přísné podmínky

Některé domovy pro seniory zřizované Krajem Vysočina umožní od soboty 5. prosince 2020 návštěvy blízkých a příbuzných klientů, o které pečují. Zásadní pro toto naléhavě očekávané uvolnění v přísném epidemiologickém režimu v...

23. 2. 2021 - Registrace do květnové výzvy Do práce na kole 2021 už běží, připojte se a vyhrajete několikrát

Soutěžní měsíc květen a 11. ročník výzvy Do práce na kole jsou sice ještě daleko, ale už teď otevřel pořádající spolek AutoMat registrace účastníků.

2. 4. 2021 - Příprava na postupný návrat dětí do škol

Inforamce po jednání Krizového štábu Kraje Vysočina.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
WIEGEL Velké Meziříčí hledá kolegu/kolegyni
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Hotel U Bílého koníčka přijme: Číšníka ? servírku a Pizzaře ? pizzařku
TOPlist