Dnes je 17. října 2021, svátek má Hedvika, zítra Lukáš.
  • Na Rudě spojili drakiádu s dodatečným pálením čarodějnic.
  • Na pláni křižanovského letiště se uskutečnila drakiáda s motem toulky Českem.
  • Ulici Nad Gymnáziem už lemuje nový chodník.
  • Bohužel ani sobotní utkání proti Uničovu body FCVM nepřineslo. FCVM - SK Uničov 0:2.
  • Na náměstí dochází k demontáži pódia.

Odběrové stany jsou absolutně zahlceny testováním, Vysočina bez stavu hromadného postižení osob

ZPRÁVY - Z KRAJE - 5. 3. 2021 - komentářů 0

ilustrační foto.
ilustrační foto.
foto: archiv NovinyVM

Informace po jednání Krizového štábu Kraje Vysočina.


- Informace Krajské hygienické stanice: aktuálně je hlášeno 562 případů COVID pozitivních na 100 tisíc obyvatel, jde o 33% nárůst oproti minulému týdnu.

 

- V regionu je nyní zaregistrováno prostřednictvím CRS k očkování proti nemoci COVID-19 mimo jiné celkem 6 360 pedagogů a pracovníků ve školství, dále 11 738 osob starších 70 let.

 

- Zahlceny jsou kapacity testovacích míst krajských nemocnic a partnerů na Vysočině. Pokud jde o PCR testy, je denně provedeno v průměru 1 376 odběrů, s ohledem na šíření nákazy v populaci se aktuálně na PCR test čeká jeden až čtyři dny. Mnohem delší čekací lhůty jsou na termíny antigenních testů. Denně je provedeno cca 1 800 testů s tím, že na volné termíny se čeká čtyři až deset dní. K totálnímu vyčerpání termínů došlo začátkem tohoto týdne. Jde o důsledek povinného testování ve firmách. Veřejná testovací místa zřízená u krajských nemocnic i testovací stanoviště soukromých společností v tuto chvíli nabízí maximum termínů, které jsou schopny personálně pokrýt. S ohledem na další a další povinnosti vyplývající z plnění centrálních nařízení, které padají na krajské nemocnice, už není v jejich silách, aby firmám nabídly pomoc. Ani do budoucna se v rámci odběrových míst nepočítá se zřizováním speciálních slotů testování ani pro firmy, ani pro úřady.

 

- Očkování v ordinacích praktických lékařů: Vakcína AstraZeneca pro praktické lékaře dorazí na Vysočinu zítra, budou distribuovány mezi prvních 11 ordinací, které splnily podmínky pro rozjezd očkování (více informací v samostatné tiskové zprávě). Pořízení komplementárního materiálu pro očkování u praktických lékařů je hodnotově započítáno v platbě zdravotní pojišťovny. Materiálová výpomoc pro ordinace praktiků ze Státní správy hmotných rezerv  bude krajem v následujících dnech vyžádána prostřednictvím Ústředního krizového štábu.

 

- Stav hromadného postižení osob: v tuto chvíli ještě není třeba v krajem zřizovaných nemocnicích vyhlásit stav hromadného postižení osob. S maximálním omezením jiné ambulantní péče jsou krajské nemocnice schopny si navzájem vypomoci a potřebu zdravotní COVID péče vykrýt. V tuto chvíli je již počítáno s rezervní kapacitou lůžek pro COVID pacienty i v soukromé Nemocnici sv. Zdislavy v Mostištích. Na Vysočinu bylo od 1. února 2021 přesunuto k péči 28 pacientů z ostatních regionů.

 

- Výše uvedené úzce souvisí s možností ustavení pracovní povinnosti ambulantním lékařům a dalšímu personálu působícímu mimo nemocnice. Pokud by byla generována ze strany nemocnic potřeba a budou vážné důvody k nařízení práce přistoupit, pak je hejtman Kraje Vysočina připraven tuto pravomoc využít. V tomto případě bude kontaktován okresní nebo krajský zástupce České lékařské komory, případně další profesní svazy a bude konzultována konkrétní pomoc tak, aby se nezkomplikovala situace v terénu. Prozatím nebyly této skupině předány žádné pracovní příkazy.

 

- Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek požádal už v minulém týdnu Ústřední krizový štáb a následně i ministra zdravotnictví, aby se zabývali jeho žádostí, aby bylo zvážena možnost proočkování krizových štábů, prozatím nebylo UKŠ projednáno.

 

- Tento týden zahájilo provoz očkovací centrum Třešť, v nabídce se objevily také termíny v očkovacím centru Telč. V řádech dnů bude následovat otevření velkých očkovacích center v Třebíči a Jihlavě, ve Žďáře nad Sázavou by se mělo spustit 17. března.

 

- Informační linka Kraje Vysočina nyní denně zaznamenává přes tisícovku hovorů, operátoři stíhají vyřídit 80 % hovorů, což je nyní maximum toho, co je možné s dostupnou kapacitou zvládat.
Autor: oddělení tiskové Krajský úřad Kraje Vysočina

Publikoval: -kas-

Čtěte také

8. 6. 2021 - Novou ředitelkou Domova pro seniory Velké Meziříčí je Renata Horňáková

Rada Kraje Vysočina dnes rozhodla, že Domov pro seniory Velké Meziříčí bude v následujících letech řídit Renata Horňáková. Do funkce nastoupí 12. července 2021.

12. 4. 2021 - Kraj opakovaně vypisuje výběrové řízení na očního lékaře do meziříčského Domu zdraví

Již po několikáté se snaží Krajský úřad Kraje Vysočina obor zdravotnictví zajistit lékaře oftalmologa do Domu zdraví ve Velkém Meziříčí.

20. 4. 2021 - Nejvíce vytížené očkovací centrum je v Třebíči, nejméně ve Žďáře

Chcete vědět, kde se na vás přijde nejrychleji řada na očkování, a kde se naopak bude delší čas čekat? Máme pro vás tabulku vytíženosti očkovacích center v Kraji Vysočina.

5. 3. 2021 - Kraj bude po dopravcích vyžadovat nízkopodlažní a klimatizované autobusy

Kraj Vysočina postupně vybere autobusové dopravce na následujících 10 let.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MASÁŽ - Martina Chytková, dipl.f.
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Draka Kabely, s.r.o. přijme nové zaměstnance
TOPlist