Dnes je 17. října 2021, svátek má Hedvika, zítra Lukáš.
  • Na Rudě spojili drakiádu s dodatečným pálením čarodějnic.
  • Na pláni křižanovského letiště se uskutečnila drakiáda s motem toulky Českem.
  • Ulici Nad Gymnáziem už lemuje nový chodník.
  • Bohužel ani sobotní utkání proti Uničovu body FCVM nepřineslo. FCVM - SK Uničov 0:2.
  • Na náměstí dochází k demontáži pódia.

Kriticky vzrostl počet hospitalizovaných ve vážném zdravotním stavu, přetížená jsou odběrová místa

ZPRÁVY - Z KRAJE - 12. 3. 2021 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: Nemocnice Jihlava

Informace po jednání Krizového štábu Kraje Vysočina.


- Informace Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě: počet nakažených v regionu je na čísle 668 osob na 100 tisíc obyvatel (15% nárůst oproti minulému týdnu), nejvíce případů přibývá na Jihlavsku a Třebíčsku.

 

- Aktuální stav intenzivní péče v krajských nemocnicích: Podle informací krajského koordinátora intenzivní péče se krajské nemocnice na Vysočině dostávají v posledních dvou dnech do vážného problému s kapacitou, kriticky vzrost počet nově přijatých vážných případů, jihlavské nemocnici musí v současné době kapacitně vypomáhat Nemocnice Třebíč a Nemocnice Mostiště. Nemocnice Pelhřimov a Havlíčkův Brod už mají k dispozici poslední 1–2 lůžka na odděleních JIP.

 

- Testování: denně je v rámci odběrových míst na Vysočině testováno 1 400 osob formou PCR, což je přibližně stejně jako minulý týden. Zásadně vzrostl počet testovaných osob antigenními testy na veřejných odběrových místech – v kraji se provádí cca 2 100 antigenních testů denně, o 300 více než minulý týden, i přesto se na termíny testování čeká čtyři až deset dní, další testy provádí krajská zdravotnická a sociální zařízení pro své klienty a zaměstnance. Vedení Kraje Vysočina opakovaně apeluje na firmy i úřady v regionu, aby na sebe převzaly odpovědnost a neposílaly své zaměstnance na veřejná odběrová místa namísto vlastního firemního testování. Krajská odběrová centra provozovaná nemocnicemi nejsou kapacitně nastavena na to, aby suplovala nařízené povinnosti soukromého i veřejného sektoru. Kraj Vysočina stále nabízí firmám metodickou pomoc k provádění vlastního testování.

 

- Dle hlášení ředitelek/lů určených škol byla ke dni 10. 3. 2021 v Kraji Vysočina poskytována péče 678 dětem zaměstnanců vybraných profesí. Od začátku tohoto týdne číslo vzrostlo téměř o 100 dětí.

 

- Dnes před polednem bylo do Kraje Vysočina doručeno ze skladu Státních hmotných rezerv zdarma 49 200 ks injekčních stříkaček a 24 400 ks injekčních jehel pro aplikaci očkovací látky. O vyčlenění komplementárního materiálu požádal Kraj Vysočina a měl by být určen do ordinací praktických lékařů, které nemají dostatek jehel a stříkaček pro očkování proti COVID-19. O konkrétním rozdělení rozhodne zástupce sdružení praktických lékařů po dohodě s krajským koordinátorem očkování. Materiál pomůže tam, kde naléhavě chybí popř. průkazně není k dispozici. O poskytnutí dalších dvou položek (injekční stříkačky a jehly pro ředění) nebylo ještě ze strany státu rozhodnuto.

 

- Kraje mohou podle informací ministerstva financí využít poskytnutých 10 miliónů korun pro krizová protiepidemická opatření.

 

- V Kraji Vysočina tento týden začalo očkovat veřejnost prvních 17 připravených ordinací praktických lékařů, do konce týdne by mělo do regionu dorazit dalších více než 1 700 dávek opět přímo do ordinací. Konkrétní ordinace kraj zatím nezná, určeny budou centrálním řídícím týmem po diskuzi se zástupci sdružení praktických lékařů podle připravenosti.

 

- Kraj Vysočina, stejně jako krajské nemocnice upřednostňují uzavírání pracovních dohod se studenty středních škol před nařízením pracovní povinnosti, o této skutečnosti budou informovány střední školy, jejichž studentů se případná výpomoc v nemocnicích týká.

 

- Kraj Vysočina aktuálně komunikuje s dalšími městy, která mají ideální spádové území pro vybudování dalších očkovacích center: Přibyslaví, Velkým Meziříčím a Počátkami. Centra v těchto městech by mohla být v úzké spolupráci se samosprávami a nemocnicemi připravena v dubnu.

 


Autor: tiskové oddělení Krajský úřad Vysočina

Publikoval: -kas-

Čtěte také

7. 5. 2021 - ZŠ Školní Velké Meziříčí vítězem soutěže Stavíme ze stavebnice ROTO

Do 5. ročníku soutěže pro třídy na prvním stupni základních škol Stavíme ze stavebnice ROTO, kterou rada kraje vyhlásila na začátku března, se přihlásilo 36 soutěžních týmů z celé Vysočiny.

23. 2. 2021 - Registrace do květnové výzvy Do práce na kole 2021 už běží, připojte se a vyhrajete několikrát

Soutěžní měsíc květen a 11. ročník výzvy Do práce na kole jsou sice ještě daleko, ale už teď otevřel pořádající spolek AutoMat registrace účastníků.

21. 5. 2021 - Očkování cizinců bude zajišťovat Očkovací centrum Jihlava, mobilní testovací tým záchranářů končí

Informace po Jednání krizového štábu Kraje Vysočina 20. 5. 2021.

17. 3. 2021 - Kraj Vysočina požádá o dodatečné peníze na kotlíky

Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek dnes informoval, že Kraj Vysočina podává žádost o navýšení alokace projektu Kotlíkové dotace v Kraji Vysočina.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MASÁŽ - Martina Chytková, dipl.f.
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist