Dnes je 17. října 2021, svátek má Hedvika, zítra Lukáš.
  • Na Rudě spojili drakiádu s dodatečným pálením čarodějnic.
  • Na pláni křižanovského letiště se uskutečnila drakiáda s motem toulky Českem.
  • Ulici Nad Gymnáziem už lemuje nový chodník.
  • Bohužel ani sobotní utkání proti Uničovu body FCVM nepřineslo. FCVM - SK Uničov 0:2.
  • Na náměstí dochází k demontáži pódia.

Několik dopravních nehod se stalo na silnici u obce Jabloňov

ZPRÁVY - KRIMI - 14. 3. 2021 - komentářů 0

Silnice z Jabloňova k Velkému Meziříčí.
Silnice z Jabloňova k Velkému Meziříčí.
foto: archiv

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v pátek 12. března ráno v rozmezí deseti minut oznámení o třech dopravních nehodách, které se staly v úseku mezi Jabloňov a Velké Meziříčí na silnici II/602.


V místě byla namrzlá silnice a projíždějící řidiči nedokázali přizpůsobit rychlost svých vozidel stavu silnice a havarovali. Pět minut před půl šestou ráno přijali policisté na integrovaném operačním středisku oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/602 mezi obcemi Jabloňov a Velké Meziříčí. Řidička s osobním motorovým vozidlem Citroen Saxo jela ve směru od obce Jabloňov směrem na Velké Meziříčí. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem a na namrzlé vozovce dostala s vozidlem smyk, který nezvládla. Sjela vpravo mimo komunikaci, kde narazila do silniční meze. Poté se vozidlo přetočilo přes střechu a zůstalo ležet v pravém silničním příkopu. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidičky, která byla vozidlem zdravotnické záchranné služby převezena do nemocnice v Třebíči. U dvaapadesátileté řidičky byla na místě dopravní nehody provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 40 000 korun.

 

Další nehoda se v místě stala o několik minut později. Devětatřicetiletá řidička projížděla s osobním motorovým vozidlem VW Golf po silnici ve směru jízdy od obce Jabloňov. Při průjezdu pravotočivé zatáčky nepřizpůsobila rychlost jízdy.  Dostala s vozidlem smyk, který nezvládla a přejela do protisměru, kde došlo ke střetu se stojícím vozidlem Renault Kangoo. Toto vozidlo zde odstavil jeho řidič z důvodu šetření předchozí dopravní nehody. Po střetu bylo vozidlo Renault Kangoo odmrštěno a narazilo do dalšího stojícího vozidla značky Renault Megane Scenic, které zde odstavil jeho řidič z důvodu předchozí dopravní nehody. Vozidlo Renault Megane Scenic bylo vlivem střetu odmrštěno na levou krajnici ke kovovým svodidlům, kde se v tu dobu nacházel jeden z řidičů. Vozidlo přimáčklo muže na kovová svodidla. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění tohoto muže, a také ke zranění řidičky osobního vozidla VW Golf.  Oba zranění byli převezeni s lehkými zraněními do zdravotnického zařízení k vyšetření. Policisté u všech řidičů, kteří měli účast na dopravní nehodě, provedli dechové zkoušky s negativními výsledky.  Při nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 183 000 korun.

 

K další nehodě v místě došlo o pár minut později vinou řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Tento řidič při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy a s vozidlem začal brzdit z důvodu, že viděl odstavená vozidla po předchozích dopravních nehodách. Dostal s vozidlem smyk a přejel do levé poloviny vozovky, kde narazil do levé přední částí v opačném směru stojícího vozidla Renault Scenic, který zde stál po předchozí dopravní nehodě. Poté narazil do dalšího vozidla Škoda Fabia, které zde zastavilo z důvodu situace vzniklé provozem. Při této nehodě ke zranění osob nedošlo.


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková

Publikoval: -red-

Čtěte také

5. 10. 2021 - Řidič nadýchal přes čtyři promile na Františkově

V pondělí 4. října krátce před šestou hodinou večer jel osmadvacetiletý řidič s vozidlem Škoda ve Velkém Meziříčí ve směru od ulice Františkov směrem na Petráveč, přičemž vyjel mimo komunikaci na travnatou...

6. 7. 2021 - Motocyklista se při nehodě u Rudy zranil, střetl se s cyklistou

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v pondělí 5. července deset minut po třinácté hodině oznámení o dopravní nehodě, která stala na silnici II/602 mezi obcemi Ruda...

8. 4. 2021 - Návrat zimního počasí přináší komplikace v dopravě na celé Vysočině

V Kraji Vysočina jsme od rána od 5.00 d současné doby šetřili šest dopravních nehod, všechny bez zranění. Počasí ale ovlivňuje sjízdnost.

12. 7. 2021 - Migranty zadrželi policisté ve Velké Bíteši

Muži přijeli do České republiky z Rumunska a byli ukryti uvnitř návěsu.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Domácí hospic Vysočina hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist