SPORT SERVIS VM - Elektrokola Haibike
Dnes je 20. dubna 2021, svátek má Marcela, zítra Alexandra.
  • Pokud objevíte na náměstí za stěračem svého auta tento žlutý lísteček, vezměte si sebou na služebnu městské policie také peněženku.
  • Městská policie nezahálí a kontroluje dodržování nového dopravního značení. Od 17. 4. 2021 už ale nepočítejte s domluvou, ale spíše s pokutou.
  • Očkovací místo ve Velkém Meziříčí zatím v centrálním registračním systému chybí.
  • Barokní most v Náměšti nad Oslavou prochází rekonstrukcí. Po obnovené památce se budou moci lidé projít o Vánocích 2021.
  • U EXIT 162 u Velké Bíteše počítejte s omezením.

Několik dopravních nehod se stalo na silnici u obce Jabloňov

ZPRÁVY - KRIMI - 14. 3. 2021 - komentářů 0

Silnice z Jabloňova k Velkému Meziříčí.
Silnice z Jabloňova k Velkému Meziříčí.
foto: archiv

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v pátek 12. března ráno v rozmezí deseti minut oznámení o třech dopravních nehodách, které se staly v úseku mezi Jabloňov a Velké Meziříčí na silnici II/602.


V místě byla namrzlá silnice a projíždějící řidiči nedokázali přizpůsobit rychlost svých vozidel stavu silnice a havarovali. Pět minut před půl šestou ráno přijali policisté na integrovaném operačním středisku oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/602 mezi obcemi Jabloňov a Velké Meziříčí. Řidička s osobním motorovým vozidlem Citroen Saxo jela ve směru od obce Jabloňov směrem na Velké Meziříčí. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem a na namrzlé vozovce dostala s vozidlem smyk, který nezvládla. Sjela vpravo mimo komunikaci, kde narazila do silniční meze. Poté se vozidlo přetočilo přes střechu a zůstalo ležet v pravém silničním příkopu. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidičky, která byla vozidlem zdravotnické záchranné služby převezena do nemocnice v Třebíči. U dvaapadesátileté řidičky byla na místě dopravní nehody provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 40 000 korun.

 

Další nehoda se v místě stala o několik minut později. Devětatřicetiletá řidička projížděla s osobním motorovým vozidlem VW Golf po silnici ve směru jízdy od obce Jabloňov. Při průjezdu pravotočivé zatáčky nepřizpůsobila rychlost jízdy.  Dostala s vozidlem smyk, který nezvládla a přejela do protisměru, kde došlo ke střetu se stojícím vozidlem Renault Kangoo. Toto vozidlo zde odstavil jeho řidič z důvodu šetření předchozí dopravní nehody. Po střetu bylo vozidlo Renault Kangoo odmrštěno a narazilo do dalšího stojícího vozidla značky Renault Megane Scenic, které zde odstavil jeho řidič z důvodu předchozí dopravní nehody. Vozidlo Renault Megane Scenic bylo vlivem střetu odmrštěno na levou krajnici ke kovovým svodidlům, kde se v tu dobu nacházel jeden z řidičů. Vozidlo přimáčklo muže na kovová svodidla. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění tohoto muže, a také ke zranění řidičky osobního vozidla VW Golf.  Oba zranění byli převezeni s lehkými zraněními do zdravotnického zařízení k vyšetření. Policisté u všech řidičů, kteří měli účast na dopravní nehodě, provedli dechové zkoušky s negativními výsledky.  Při nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 183 000 korun.

 

K další nehodě v místě došlo o pár minut později vinou řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Tento řidič při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy a s vozidlem začal brzdit z důvodu, že viděl odstavená vozidla po předchozích dopravních nehodách. Dostal s vozidlem smyk a přejel do levé poloviny vozovky, kde narazil do levé přední částí v opačném směru stojícího vozidla Renault Scenic, který zde stál po předchozí dopravní nehodě. Poté narazil do dalšího vozidla Škoda Fabia, které zde zastavilo z důvodu situace vzniklé provozem. Při této nehodě ke zranění osob nedošlo.


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková

Publikoval: -red-

Čtěte také

26. 1. 2021 - Loni zemřeli při nehodách čtyři motocyklisté

Dopravní nehody motocyklistů končí ve většině případů jejich vážným zraněním

12. 4. 2021 - Pod vozidlem v Moravci se utrhla krajnice

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v pátek 10. dubna kolem půl osmé večer oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/389 u obce Moravec.

27. 11. 2020 - Opilého muže policisté převezli na záchytku

Policisté integrovaného operačního střediska přijali ve čtvrtek 26. listopadu kolem osmé hodiny večer na linku tísňového volání oznámení o opilém muži, který se nacházel v domě ve Velkém Meziříčí, byl agresivní a...

16. 10. 2020 - Muži na mostě policisté zachránili život

Život sedmadvacetiletého muže zachránili ve středu v odpoledních hodinách policisté z oddělení silničního dohledu. Svoji tíživou životní situaci se rozhodl řešit skokem z mostu a díky zákroku policistů je muž v pořádku.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
WIEGEL Velké Meziříčí hledá kolegu/kolegyni
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist