Dnes je 22. září 2021, svátek má Darina, zítra Berta.
  • Kdo jede ráno po obchvatu od Třebíče si při vypnutých semaforech počká.
  • Česká televize dnes natáčí rozhovor se starostou města na téma NÁMĚSTÍ. Reportáž by se měla vysílat dnes Událostech v regionech v 18 hodin.
  • Na náměstí probíhá promo akce k nové prodejně O2 ve Velkém Meziříčí. Ve stánku dostanete kávu zdrama a můžete si zatočit kolem štěstí a vyhrát jednu z okomžitých cen (klíčenka, mikina, čepice atd) navíc bude ve slosování o tablet.
  • Na sražené ceduli u radnice se objevil kužel.
  • Semafory na křižovatce u náměsí jsou stále vypnuté.

Zvířata z Pavlova představují nové webové stránky

ŽIVOTNÍ STYL - PŘÍRODA - 16. 3. 2021 - komentářů 0Profesionální fotografie, všechny podstatné informace, novinky, přehledný seznam zvířat k adopci i vzdělávací sekce včetně ekologické výchovy a aktivit směřujících k ochraně fauny i flory. To vše a ještě mnohem víc obsahují nové webové stránky záchranné Stanice Pavlov www.stanicepavlov.cz.


„Zhruba před rokem jsme se rozhodli, že pro naše příznivce připravíme nové webové stránky, které budou odpovídat současným trendům. Chvíli nám to zabralo, ale nové webové stránky jsou na světě,“ svěřil se ředitel záchranné Stanice Pavlov Zbyšek Karafiát.

 

Na webu potěší profesionální fotografie spolupracovníka stanice Jaroslava Loskota, celá řada fotogalerií, jednoduchý přehled zvířat k adopci včetně jejich životních příběhů, ale také Novinky, v rámci kterých budou pracovníci z Pavlova pravidelně zveřejňovat nejrůznější aktuality ze života ve stanici. „Hned z domovské stránky se zájemci dostanou k pokynům co dělat, když najdou poraněné nebo nemocné zvíře, přidáváme tipy, jak živočichům i přírodě kolem nás pomáhat a mateřinky a základní i střední školy zase ocení přehled všech možných výukových programů, které s námi děti, žáci a studenti mohou absolvovat,“ přibližuje Zbyšek Karafiát.

 

Web nezapomíná ani na návštěvníky stanice. Získají informace o prohlídce stanice, časech komentovaných prohlídek, vstupném, o možnosti ubytovat se v zrekonstruované vile v areálu stanice, ale také o pravidelných akcích pro veřejnost, které jsou za roky pořádání velmi oblíbené. Nechybí ani tipy na výlety v okolí.

 

Důležitá je osvěta

Záchranná stanice Pavlov se věnuje ekologické výchově už téměř třicet let. Každoročně se přibližně třiceti výukových programů pro mateřské, základní i střední školy zúčastní více než dva tisíce žáků. A tak je významná část webu věnovaná právě vzdělávání. Pedagogové tu najdou přehled výukových programů rozdělený podle věku dětí, včetně přehledné tabulky délky programu, kde se dá realizovat a v jakém ročním období. Stránka s názvem Zapojte se jednoduše shrnuje všechny možnosti, jak se do pomoci zvířatům mohou zapojit všichni zájemci, a další část obsahu zase přibližuje aktivity, které v Pavlově dělají pro ochranu přírody a celkově životního prostředí a navíc přidává tipy lidem, kteří by se také rádi zapojili. „Pro začátek jsme připravili několik podnětů, které chceme v průběhu času rozšiřovat. Například chystáme články, respektive návody, jak uzpůsobit zahradu ještěrkám, jak vybudovat ježčí domeček nebo třeba hmyzí hotel,“ prozradil další plány s webem Zbyšek Karafiát.

 

www.stanicepavlov.cz

 


Autor: Mgr. Monika Brothánková, PR a propagace

Publikoval: -kas-

Čtěte také

8. 7. 2021 - Hnízdění čápů bílých sleduje již téměř tisíc lidí. Přidáte se k nim?

Na více než 500 čapích hnízdech v Česku registrují ornitologové malá čapí mláďata, na 269 hnízdech už jsou mláďata vzrostlá. To vše díky téměř tisícovce dobrovolníků, kteří se letos zapojili do sledování...

4. 2. 2021 - Ptákem roku 2021 je v Česku káně lesní

Káně je naším nejhojnějším dravcem. Snad i kvůli tomu je veřejností přehlížená. Přitom jde o dokonale přizpůsobivý druh, který vyvinul skvělé strategie, jak přežívat a prosperovat v krajině pozměněné člověkem.

27. 4. 2021 - Vánoční jedličky zachraňují lesy na Vysočině

Brňané každoročně kupují před Vánoci stovky jedliček v květináčích, které slouží jako alternativa klasických řezaných stromků.

12. 4. 2021 - Ochránci přírody v Borech instalovali dočasné zábrany kvůli migraci žab

Již šestnáct let, rok co rok, na tři týdny umísťují ochránci přírody v Borech u silnice nedaleko rybníka Kutiny zábrany proti přejetí žab a obojživelníků.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Domácí hospic Vysočina hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

VEZEKO: Hledáme zaměstnance...
TOPlist