SPORT SERVIS VM - Elektrokola Haibike
Dnes je 20. dubna 2021, svátek má Marcela, zítra Alexandra.
  • Pokud objevíte na náměstí za stěračem svého auta tento žlutý lísteček, vezměte si sebou na služebnu městské policie také peněženku.
  • Městská policie nezahálí a kontroluje dodržování nového dopravního značení. Od 17. 4. 2021 už ale nepočítejte s domluvou, ale spíše s pokutou.
  • Očkovací místo ve Velkém Meziříčí zatím v centrálním registračním systému chybí.
  • Barokní most v Náměšti nad Oslavou prochází rekonstrukcí. Po obnovené památce se budou moci lidé projít o Vánocích 2021.
  • U EXIT 162 u Velké Bíteše počítejte s omezením.

Zvířata z Pavlova představují nové webové stránky

ŽIVOTNÍ STYL - PŘÍRODA - 16. 3. 2021 - komentářů 0Profesionální fotografie, všechny podstatné informace, novinky, přehledný seznam zvířat k adopci i vzdělávací sekce včetně ekologické výchovy a aktivit směřujících k ochraně fauny i flory. To vše a ještě mnohem víc obsahují nové webové stránky záchranné Stanice Pavlov www.stanicepavlov.cz.


„Zhruba před rokem jsme se rozhodli, že pro naše příznivce připravíme nové webové stránky, které budou odpovídat současným trendům. Chvíli nám to zabralo, ale nové webové stránky jsou na světě,“ svěřil se ředitel záchranné Stanice Pavlov Zbyšek Karafiát.

 

Na webu potěší profesionální fotografie spolupracovníka stanice Jaroslava Loskota, celá řada fotogalerií, jednoduchý přehled zvířat k adopci včetně jejich životních příběhů, ale také Novinky, v rámci kterých budou pracovníci z Pavlova pravidelně zveřejňovat nejrůznější aktuality ze života ve stanici. „Hned z domovské stránky se zájemci dostanou k pokynům co dělat, když najdou poraněné nebo nemocné zvíře, přidáváme tipy, jak živočichům i přírodě kolem nás pomáhat a mateřinky a základní i střední školy zase ocení přehled všech možných výukových programů, které s námi děti, žáci a studenti mohou absolvovat,“ přibližuje Zbyšek Karafiát.

 

Web nezapomíná ani na návštěvníky stanice. Získají informace o prohlídce stanice, časech komentovaných prohlídek, vstupném, o možnosti ubytovat se v zrekonstruované vile v areálu stanice, ale také o pravidelných akcích pro veřejnost, které jsou za roky pořádání velmi oblíbené. Nechybí ani tipy na výlety v okolí.

 

Důležitá je osvěta

Záchranná stanice Pavlov se věnuje ekologické výchově už téměř třicet let. Každoročně se přibližně třiceti výukových programů pro mateřské, základní i střední školy zúčastní více než dva tisíce žáků. A tak je významná část webu věnovaná právě vzdělávání. Pedagogové tu najdou přehled výukových programů rozdělený podle věku dětí, včetně přehledné tabulky délky programu, kde se dá realizovat a v jakém ročním období. Stránka s názvem Zapojte se jednoduše shrnuje všechny možnosti, jak se do pomoci zvířatům mohou zapojit všichni zájemci, a další část obsahu zase přibližuje aktivity, které v Pavlově dělají pro ochranu přírody a celkově životního prostředí a navíc přidává tipy lidem, kteří by se také rádi zapojili. „Pro začátek jsme připravili několik podnětů, které chceme v průběhu času rozšiřovat. Například chystáme články, respektive návody, jak uzpůsobit zahradu ještěrkám, jak vybudovat ježčí domeček nebo třeba hmyzí hotel,“ prozradil další plány s webem Zbyšek Karafiát.

 

www.stanicepavlov.cz

 


Autor: Mgr. Monika Brothánková, PR a propagace

Publikoval: -kas-

Čtěte také

7. 10. 2020 - Skauti budují tůňky

Děkuji všem, kteří se nezalekli práce v blátě a v sobotu dorazili! Zvládli jsme vybudovat dvě malé tůňky, jednu periodickou a druhou se stabilnější hladinou. Už nyní se začínají plnit vodou a...

25. 3. 2021 - O víkendu přejdeme na letní čas

O hodinu kratší bude náš spánek od neděle 28. března, kdy přecházíme na letní čas.

9. 10. 2020 - Na zachraňování ježků je ještě čas, pomůžete úkrytem i přikrmováním

Až několik desítek telefonátů denně řeší aktuálně, s příchodem podzimu, pracovníci v Záchranné stanici Pavlov u Ledče nad Sázavou. Lidé volají se stejným dotazem. Zda ježci, které objevili na zahradě nebo je...

22. 10. 2020 - O víkendu přejdeme na zimní čas

Jako vždy poslední říjnový víkend je ve znamení změny času z letního na zimní. O hodinu si přispíme.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
WIEGEL Velké Meziříčí hledá kolegu/kolegyni
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist