SPORT SERVIS VM - Elektrokola Haibike
Dnes je 20. dubna 2021, svátek má Marcela, zítra Alexandra.
  • Pokud objevíte na náměstí za stěračem svého auta tento žlutý lísteček, vezměte si sebou na služebnu městské policie také peněženku.
  • Městská policie nezahálí a kontroluje dodržování nového dopravního značení. Od 17. 4. 2021 už ale nepočítejte s domluvou, ale spíše s pokutou.
  • Očkovací místo ve Velkém Meziříčí zatím v centrálním registračním systému chybí.
  • Barokní most v Náměšti nad Oslavou prochází rekonstrukcí. Po obnovené památce se budou moci lidé projít o Vánocích 2021.
  • U EXIT 162 u Velké Bíteše počítejte s omezením.

Na železniční trať Havlíčkův Brod - Brno někdo naházel dřevěné kůly

ZPRÁVY - KRIMI - 29. 3. 2021 - komentářů 0

ilustrační foto.
ilustrační foto.
foto: Drážní inspekce

Strojvedoucí rychlíku použil rychlobrzdu, přesto do překážky narazil.


Kriminalisté služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod pátrají po neznámém pachateli, který v pátek ve večerních hodinách mezi půl osmou a osmou hodinou naházel na traťovou kolej na železniční trati Havlíčkův Brod – Brno v místech železniční zastávky Ronov nad Sázavou dřevěné kůly. Svým jednáním tak ohrozil vlakové soupravy, které místem měly v tu dobu projíždět. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin obecného ohrožení. Po pachateli tohoto činu pátrají.

 

Oznámení jsme na integrovaném operačním středisku přijali od výpravčí železniční stanice Přibyslav. Z oznámení vyplývalo, že na traťovou kolej ve směru na Havlíčkův Brod v místech železniční zastávky Ronov nad Sázavou někdo rozmístil na úseku zhruba deseti metrů minimálně deset dřevěných kmenů průměrů od 4 do 5,5 centimetrů a délkách do 92 centimetrů. Neznámý pachatel dřevěné kmeny různě rozložil po kolejových svršcích. Zjistil to při průjezdu po vedlejší koleji strojvedoucí nákladního vlaku, který jel ve směru Žďár nad Sázavou a ihned o tom informoval výpravčí stanice Přibyslav, aby mohla učinit potřebná opatření, protože měl po této koleji projíždět v následujících několika minutách rychlík. Rychlík se podařilo přesměrovat na jinou kolej, ale i na tuto kolej někdo mezitím naházel dřevěné kmeny.

 

Strojvedoucí rychlíku na přímém úseku trati nedaleko zastávky Ronov nad Sázavou zjistil, že zhruba 150 - 200 metrů před ním je na jeho koleji naházeno dřevo a v rychlosti zhruba 100 km/h využil rychlobrzdy, aby na přímém úseku stačil vlak zastavit před překážkou, což se mu nepodařilo a poté došlo při brždění soupravy složené z elektrické lokomotivy a pěti vagonů pro přepravu cestujících k nárazu lokomotivy do na úseku deset metrů rozmístěných nejméně deset dřevěných kmenů průměrů do deseti centimetrů a délkách od 54 do 200 centimetrů. Při nárazu do dřevěných kmenů lokomotiva některé kmeny odhodila pomocí předního pluhu a další se dostaly pod kola lokomotivy a jednotlivých vozů a následně došlo k jejich rozlomení. V době události v rychlíku cestovalo 22 osob, strojvedoucí a vlakvedoucí. Ke zranění osob nedošlo a nevznikla ani žádná hmotná škoda na vlakové soupravě ani traťovém tělese.

 

„Jednání neznámého pachatele mohlo způsobit fatální následky, proto případ prověřujeme pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení, doplnil k případu plk. Mgr. Pavel Nováček, ředitel územního odboru Havlíčkův Brod s tím, že se policisté obracejí na případné svědky, kteří viděli v blízkosti železniční trati v místech u zastávky Ronov nad Sázavou pohyb podezřelých osob, aby se svým svědectvím kontaktovali linku 158.


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

2. 11. 2020 - Řidič nadýchal přes tři promile

V sobotu 31. října krátce před jednou hodinou odpoledne kontrolovali velkomeziříčští policisté na ulici Hornoměstská osobní automobil Volkswagen, jehož řidičem byl čtyřiačtyřicetiletý muž.

15. 12. 2020 - Klidný a bezpečný konec roku

Policisté v současné době realizují projekt Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, který je zaměřen na prevenci v oblasti majetkové trestné činnosti, bezpečnost a dopravu.

22. 2. 2021 - Zatajení finanční hotovosti

Policisté z obvodního oddělení Nové Město na Moravě prověřují případ zatajení finanční hotovosti, ke kterému došlo již 25. ledna tohoto roku.

20. 1. 2021 - Objasněnost v Kraji Vysočina přesáhla v loňském roce 64 procent

V Kraji Vysočina vyšetřovali v loňském roce policisté celkem 4 835 trestných činů, což je ve srovnání s rokem předchozím o 703 trestných činů méně. Meziročně jde o pokles nápadu trestné činnosti...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
WIEGEL Velké Meziříčí hledá kolegu/kolegyni
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Hotel U Bílého koníčka přijme: Číšníka ? servírku a Pizzaře ? pizzařku
TOPlist