Dnes je 22. září 2021, svátek má Darina, zítra Berta.
  • Kdo jede ráno po obchvatu od Třebíče si při vypnutých semaforech počká.
  • Česká televize dnes natáčí rozhovor se starostou města na téma NÁMĚSTÍ. Reportáž by se měla vysílat dnes Událostech v regionech v 18 hodin.
  • Na náměstí probíhá promo akce k nové prodejně O2 ve Velkém Meziříčí. Ve stánku dostanete kávu zdrama a můžete si zatočit kolem štěstí a vyhrát jednu z okomžitých cen (klíčenka, mikina, čepice atd) navíc bude ve slosování o tablet.
  • Na sražené ceduli u radnice se objevil kužel.
  • Semafory na křižovatce u náměsí jsou stále vypnuté.

Trenér Jan Šimáček k aktuálním tématům

SPORT - FOTBAL - 31. 3. 2021 - komentářů 0

Trenér A-týmu FCVM Jan Šimáček.
Trenér A-týmu FCVM Jan Šimáček.
foto: FCVM

Trenér prvního týmu Jan Šimáček se vyjádřil k individuálnímu tréninku jeho hráčů nebo také k tomu, jak vidí dohrání letošní sezóny v MSFL.


Už přes 2 měsíce trénují hráči individuálně. Kolik času trávíš nad přípravou plánu a podle čeho hráčům diktuješ dávky běhů?

Nějaký čas to samozřejmě zabere, ale s porovnáním s běžnou přípravou na klasický trénink v sezóně je to teď o něco jednodušší. Dávky kluci měli od delších běhů v pomalejším tempu až po kratší úseky v mnohem rychlejším tempu. Plánovat jsme to museli tak, že začátek soutěže bude 20.2.. S postupem času bylo jasné, že se soutěž nerozběhne a tréninky jsme museli upravit. Nyní jsou spíše udržovací a všeobecné.

 

Běžecké výkony hráčů jsou měřeny pomocí sportovních hodinek. Jak jsi s nimi spokojený? Jsou pro tebe informace, které ti hráči po běhu pošlou, uchopitelné?

Díky klubu kluci absolvovali fyzické testy a na základě jednotlivých výsledků mají každý své tepové rozmezí, ve kterém se musí během daného tréninku pohybovat. Jelikož klub zajistil i sportovní hodinky s hrudními pásy, tak jsou kluci přesně měřeni a přes mobilní aplikaci mi posílají své výsledky, které se tímto způsobem nedají ošálit. Tudíž já jako trenér jsem velmi spokojený, ale zajímalo by mě, co by vám odpověděli hráči (úsměv).

 

Kdo z hráčů má nejlepší běžecké výsledky?

Všeobecně jsou na tom lépe mladší ročníky jako Martin Pavlík, Pavel Partl, Matěj Sysel a Martin Puža. Z těch starších se mladíkům hodně přibližuje David Komínek.

 

Jaký dopad může mít tato covidová pauza na mužstvo?

To teď nedokážu říct. Uvidíme, jak to bude vypadat dál, ale je jasný, že to stopy zanechá. Po fyzické stránce snad ne, i když běhat v lese a na hřišti je velký rozdíl, ale po fotbalové to bude o dost horší.

 

Kdy myslíš, že se začnou hrát zápasy ve třetí líze?

Já byl optimista, ale postupem času je to horší a horší. Vše bude záležet na těch nahoře, co vymyslí, my musíme pouze čekat. Pro nás trenéry je strašně těžké něco plánovat, když nevíme, co bude.

 

Pro regulérní ukončení soutěže je nutné odehrát více než 50 % všech soutěžních utkání. Jaký je tvůj názor na tento fakt?

Někdo to odsouhlasil, tak to musíme respektovat, ale za mě je to úlet. Pokud by se odehrálo 50% zápasů v kuse na jaře nebo na podzim, tak s tím problém mít nebudu a asi se dá mluvit o nějaké regulérnosti, ale takto dohrávat možná po půl roce pouze 7 zápasů nemá vůbec smysl. Kdybychom mohli aspoň trénovat a připravovat se na restart, ale my nemůžeme ani to.

 

Před startem MSFL bude určená inkubační doba pro přípravu na restart soutěže. Jak myslíš, že bude tato inkubace dlouhá?

Jelikož nejsou pro všechny kluby v MSFL stejné podmínky, což je k zamyšlení a další důvod k neregulérnosti soutěže, tak bych uvítal delší přípravu. Bohužel se obávám, že to nikoho nebude zajímat a ohlásí se termín zápasů a starejte se. My měli během 3 měsíců od začátku roku 5 tréninků na hřišti, takže jsme úplně hotoví a po fotbalové stránce momentálně nepoužitelní. Za mě by byl ideální scénář takový, že celý duben by se trénovalo bez omezení a zápasy od května do konce června s vloženými středy každý druhý týden a stihlo by se 13-14 zápasů. Pak by se dalo mluvit o nějaké regulérnosti, ale to by se musel stát zázrak.

 

Kolik přípravných utkání by si rád s mužstvem odehrál před restartem soutěže?

Co nejvíc to půjde systémem středa - sobota. Poslední zápas jsme odehráli 10. října a od té doby nic, takže herní výpadek je obrovský a je potřeba ho dohnat.

 

Co bys vzkázal fanouškům klubu v této nelehké době?

Věřme v lepší zítřky a doufejme, že tato doba skončí co nejdříve a začneme zase normálně žít a chodit na náš oblíbený sport bez různých omezení. Každopádně zdraví je na prvním místě.

 

Více informaci o klubu na FCVM.CZ.


Autor: FCVM

Publikoval: -kas-

Čtěte také

27. 5. 2021 - Brankář Rostislav Kruba končí v našem klubu

Po devíti odchytaných sezónách se rozhodl brankář Rostislav Kruba ukončit dlouhé působení v našem klubu.

8. 7. 2021 - Áčko vstoupilo do druhého přípravného bloku

Do druhého přípravného bloku letní přípravy vstoupili po krátké pauze svěřenci Jana Šimáčka.

8. 9. 2021 - Skvělý obrat v Otrokovicích přinesl tři body!

Naši fotbalisté podruhé v řadě dokázali rozhodnout utkání ve svůj prospěch na úplném konci zápasu, když byla odpískaná penalta po faulu na Muchu, následné penaltové exekuce se ujal Demeter a bezpečně míč...

14. 6. 2021 - Áčko porazilo v přípravě Jihlavu B 2:0

Ve druhém přípravném utkání se áčko utkalo na Tržišti s Jihlavou. V prvním poločase se nehrál příliš líbivý fotbal. Ve druhé půlce se už obraz hry zlepšil a po vlastní brance jednoho...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MASÁŽ - Martina Chytková, dipl.f.
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

VEZEKO: Hledáme zaměstnance...
TOPlist