Dnes je 16. září 2021, svátek má Ludmila, zítra Naděžda.
  • V Radnické ulici dochází k opravě kanalizace.
  • Čerpací stanice Benzina ve Velkém Meziříčí prochází kompletní rekonstrukcí až do 12. října.
  • Další část mostu na Třebíčské byla dnes zalita betonem.
  • Strom na Nádražní byl zbaven suchých větví.
  • Strážníci čistí kamery dohledového systému.

Prožijte dovolenou na Vysočině

ZPRÁVY - Z KRAJE - 15. 4. 2021 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: -kaš-

Kraj vyhlásil soutěž na podporu originálních turistických nabídek.


Cestovní ruch je bezpochyby jedním z odvětví nejvíce zasaženým negativními dopady pandemie koronaviru. Data Českého statistického úřadu dokládají pokles příjezdového cestovního ruchu až o 75 % a i navzdory silné letní sezóně v roce 2020 byl zaznamenán pokles také v rámci domácího cestovního ruchu. Už v loňském roce reagoval Kraj Vysočina podpůrným opatřením v podobě slevových voucherů na ubytování v celkové hodnotě 6,56 milionu korun, soutěží Vysočina – nejlepší dovolená, programem v rámci Fondu Vysočiny Marketing v cestovním ruchu nebo sníženým vstupným do svých muzeí a galerií. V letošním roce kraj navazuje na podporu cestovního ruchu právě vyhlášenou soutěží ProŽIJTE DOVOLENOU NA VYSOČINĚ.
 
 

Ze statistik vyplývá, že pandemie ovlivnila preference návštěvníků, kteří si pro trávení dovolené nejčastěji vybírali destinace a ubytovací zařízení v přímém kontaktu s přírodou. Dle vývoje epidemiologické situace bude sezóna roku 2021 opět příležitostí pro domácí cestovní ruch a s ním spojeným hledáním nových zážitků a neobjevených míst. „V tomto ohledu je třeba využít turistického potenciálu Vysočiny a jejího současného postavení v konkurenčním prostředí. Kraj Vysočina musí být schopen pružně reagovat na rostoucí poptávku návštěvníků a orientovat svoji nabídku na tvorbu nových produktů cestovního ruchu, které budou návštěvníka motivovat k vícedennímu a opakovanému pobytu v regionu,“ doplnil Roman Fabeš, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

 

Pro posílení cestovního ruchu v letošním roce připravil Kraj Vysočina soutěž s názvem ProŽIJTE DOVOLENOU NA VYSOČINĚ, která je určena pro podnikatele a další subjekty působící v cestovním ruchu. Tématem soutěže je tvorba originálních, konkurenceschopných a k životnímu prostředí šetrných produktů cestovního ruchu s cílem zvýšit atraktivitu kraje vybraným cílovým segmentům návštěvníků. Soutěž má za cíl motivovat k vzájemné spolupráci jednotlivých aktérů, propojení jejich aktivit v území a společné tvorbě komplexní nabídky. Autorům vítězných soutěžních příspěvků je Kraj Vysočina připraven rozdělit 2 000 000 korun. „Peníze na podporu turismu, respektive subjektů působících v cestovním ruchu jsme našli v rozpočtové rezervě kraje. Ta by měla sloužit právě na tyto rozvojové projekty, které přinesou v regionu očekávaný efekt. Dva miliony z krajského rozpočtu tak v důsledku přinesou několikanásobně větší přidanou hodnotu, která se pozitivně projeví v přípravě a realizaci nových turistických a volnočasových lákadel,“ dodává náměstek hejtmana pro ekonomiku Miroslav Houška.

 

Soutěžní příspěvky je možné zasílat do 31. 5. 2021 do 11.00 prostřednictvím podatelny Krajského úřadu Kraje Vysočina. Projekty je nutné podat prostřednictvím předepsaného formuláře Přihláška do soutěže, který je přílohou této zprávy.

 

Nové produkty cestovního ruchu budou hodnoceny dle počtu poskytovatelů služeb přímo zapojených do produktu, počtu pobytových dnů produktu, zapojení regionálních producentů a autenticity produktu významné pro rozvoj cestovního ruchu v destinaci. Zohledněna bude také připravenost produktu z hlediska marketingu a soulad s tématy uvedenými v Marketingovém a komunikačním plánu turistické destinace Vysočina na rok 2021.

 

Vyhlášení a ocenění vítězných soutěžních příspěvků proběhne v průběhu měsíce července. 

 
Autor: Veronika Švarcová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Kraje Vysočina

Publikoval: -kas-

Čtěte také

25. 6. 2021 - Když se sejdou zámečtí páni

Hostitelkou v pořadí druhého ročníku Setkání majitelů a správců hradů a zámků se sídlem na Vysočině, které se uskutečnilo ve středu 23. června 2021, byla Alexandra Kasperová, která účastníky přivítala na Zámku...

24. 5. 2021 - Vysočina spustila nový web, který lidem pomůže s péčí o jejich blízké

Kraj Vysočina spustil nový webový portál projektu sociálně zdravotního pomezí – vysocinapecuje.cz.

9. 3. 2021 - Venkovské služby: Kraj pomůže venkovu nejen s provozem prodejen. Podpora je letos širší

Krajská rada dnes projednala nové zacílení dotační podpory, která je určena pro obce do 500 obyvatel a má pomoci zachovat dostupnost veřejných služeb na venkově.

9. 8. 2021 - Termíny pro očkování proti COVID-19 pro neregistrované v týdnu od 9. do 15. srpna

Kam se jít v tomto týdnu naočkovat bez registrace.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Farma Tasov hledá zaměstnance
TOPlist