BUILDINGcentrum-HSV, s.r.o.: Přijmeme kolegu na pozici KONSTRUKTÉR - PROJEKTANT
Dnes je 16. května 2021, svátek má Přemysl, zítra Aneta.
  • Středisko Chaloupek na statku v Balinách se dočkalo rozšíření.
  • Dnes rozhodně přes brod z Oslavice do Balinského údolí nepřejdete.
  • Příjezdová silnice do Svitu je opět posetá dírami.
  • Nafukovací vaky Jeřákova jezu byly kvůli zvýšenému průtoku vypuštěny.
  • Meziříčský vodopád u koupaliště.

Už tuto sobotu 24. dubna můžete v meziříčském Kauflandu přispět do potravinové sbírky

ZPRÁVY - Z KRAJE - 22. 4. 2021 - komentářů 0

Už jen několik dnů zbývá do další potravinové sbírky a zpozornět by měli všichni, kterým není lhostejné plýtvání potravinami a zároveň tíživá situace některých spoluobčanů.


Už 8. ročník sbírky potravin se uskuteční tuto sobotu 24. dubna 2021. „Během podzimní listopadové sbírky se na Vysočině shromáždilo celkem 16 446,3 tun potravin, které našly své uplatnění u osob v sociální nouzi a neskončily v popelnicích nebo na skládkách komunálního odpadu a nezatěžovaly tak odpadové hospodářství. Z tohoto důvodu znovu vyzýváme všechny spoluobčany na Vysočině, aby nám pomohli překonat množství potravin, předaných v předchozím ročníku potravinové sbírky a znovu se zapojili,“ vyzývá Lukáš Vlček, náměstek hejtmana Kraje Vysočina za resort lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životní prostředí.

 

„Sám se této sbírky také zúčastním a osobním příkladem chci svým dvěma synům ukázat, jak lze pomáhat,“ pokračuje v propagaci kampaně potravinové sbírky náměstek Vlček, který stejně jako 42 % Čechů, považuje plýtvání potravinami za velký problém.

 

„V letošním roce přerozdělila Potravinová banka Vysočina v Ledči nad Sázavou už více než 52 tun potravin a drogerie za přibližně 550 000 korun. Připravovaná Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. Sbírka je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci s dalšími charitativními, neziskovými a obchodními nebo jinými organizacemi. Lidí v nouzi v době pandemie bohužel přibývá. Darujte, prosím, trvanlivé potraviny nebo základní drogerii, zejména pro rodiny s dětmi, seniory a lidi se zdravotním postižením, nebo se zapojte do akce jako dobrovolník,“ připojuje se k výzvě radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Jan Tourek.

 

Jarní potravinová sbírka bude probíhat na Vysočině v obchodních řetězcích Albert (Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou), Billa (Jihlava, Ledeč nad Sázavou, Nové Město na Moravě, Světlá nad Sázavou, Humpolec), Kaufland (Pelhřimov, Velké Meziříčí, Humpolec), Lidl (Humpolec, Jihlava, Žďár nad Sázavou) a Tesco (Chotěboř, Jihlava, Telč).

 

Pokud by někdo neměl možnost zúčastnit se sobotní potravinové sbírky a chtěl by pomoci lidem v nouzi, je možné přímo oslovit zástupce Potravinové banky Vysočina nebo jejich partnery, kteří každý týden sváží zboží z obchodních řetězců a od jednotlivých dárců. Uvítáme, pokud se do potravinové sbírky aktivně zapojí také místní zemědělci, výrobci, producenti nebo prodejci potravin. Zástupci Potravinové banky Vysočina rádi poskytnou bližší informace o možnostech pomoci. U zboží darovaného potravinové bance lze také uplatnit určitou úlevu. Jedná se o případy, kdy jde o zboží s končícím datem spotřeby nebo trvanlivosti nebo o zboží jinak nevyhovující pro běžný prodej (například s poškozeným obalem), přesto však stále upotřebitelné. Potravinové banky mohou vystavit potvrzení o darování potravin, ze kterého bude patrný předmět a rozsah daru.

 

Pokud byste chtěli podpořit činnost Potravinové banky Vysočina a každý sám u sebe začít s omezováním plýtvání potravinami, podívejte se na webové stránky potravinovebanky.cz/potravinova-banka-vysocina/


Autor: Eva Horná, odbor životního prostředí a zemědělství Krajský úřad Kraje Vysočina

Publikoval: -kas-

Čtěte také

28. 2. 2021 - K očkování se na Vysočině během prvního dne zaregistrovalo téměř šest tisíc učitelů

Během prvního dne přednostní registrace k očkování se na Vysočině do centrálního registračního systému přihlásilo 5749 pedagogů a dalších zaměstnanců škol a školských zařízení.

5. 1. 2021 - Přibývá nakažených zdravotníků. Nemocnice Jihlava žádá o pomoc Armádu

K 4. lednu 2021 eviduje pět krajských nemocnic na Vysočině už dvě stovky covid nakažených zdravotníků a dalšího personálu.

3. 3. 2021 - Zimní údržba na silnicíh I. tříd v Kraji Vysočina

etošní zima se od těch několika posledních odlišuje silnými mrazy, střídáním chladnějších dnů se sněžením s oblevou v teplejších dnech a také vyšším úhrnem srážek.

26. 11. 2020 - Odběrový tým záchranářů je v provozu již téměř devět měsíců

Je pátek 6. března 2020 a z výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina v Jihlavě poprvé vyjíždí speciální tým záchranářů, vyčleněný k odběrům vzorků pro testování na koronavirus. V té době...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Mateřská škola Měřín hledá ředitelku/ředitele
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Jelínkova vila: Hledáme číšníka/servírku a recepční
TOPlist