ROTANA: Hledáme nové posily do týmu
Dnes je 23. června 2021, svátek má Zdeňka, zítra Jan.
  • Dnes a zítra bude upravována parkovací plocha ve Svitu.
  • Rozšiřování městského hřbitova na Karlově pokračuje. Nově i výsadbou zeleně.
  • Začalo frézování pásu středu vozovky na ulici Nad Gymnáziem. Objízdná trasa vede po Bezděkově, Čechově a Gen. Jaroše. Objížďka nad hřbitovem na Karlově v současné době není možná z důvodu opravy této cesty.
  • Firma Colas se pustila do opravy cest nad hřbitovem a do zahrádkářské oblasti vpravo nad železničním viaduktem. Více foto na našem Facebooku.
  • Akce Kola pro Afriku se letos setkala s nižším zájmem než loni, i přesto se nějaká jízdní kola podařilo nashromáždit.

Z událostí městské policie duben 2021

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 6. 5. 2021 - komentářů 0

Soupis událostí, které řešili městští strážníci v měsíci dubnu 2021.


Dne 1. 4. 2021 v 11:48 hod. přijala hlídka MP oznámení, že v parku Čechovy sady leží muž na lavičce. Oznamovatelka měla strach o jeho zdraví. Na místě hlídka zjistila, že muž usnul. Po probuzení uvedl, že lékařskou pomoc nevyžaduje, že mu nic není. Vzhledem k tomu, že byl schopen z místa odejít, byl hlídkou MP poučen a vyzván, aby se šel vyspat domů. Muž uposlechl a odešel.

 

Dne 1. 4. 2021 v 16:00 hod. bylo na MP tel. oznámeno, že před marketem Kaufland sedí muž a požívá alkoholické nápoje a nemá ústa zakrytá rouškou. Hlídka MP se neprodleně dostavila na místo, ale na místě již nikdo nebyl. Ani oznamovatel. Ani muž, který měl popíjet alkohol.

 

Dne 1. 4. 2021 v 21:40 hod. přijala hlídka MP další tel. oznámení od stejného oznamovatele ohledně porušování vládního nařízení - zákaz nočního vycházení. Hlídka zjistila, že na místě se již nikdo ze skupiny osob nezdržuje, pouze oznamovatel, který hlídce MP uvedl, že skupina osob odešla směrem do centra města. Hlídka prověřila lokality směrem do centra, ale žádný pohyb osob nezjistila.

 

Dne 7. 4. 2021 v 19:30 hodin zjistila hlídka Městské policie (MP) v ulici Hornoměstská, Palouky ve Velkém Meziříčí pohyb dvou osob, které neměly v souladu s vládním opatřením nasazeny ochranné roušky a požívaly alkohol. Hlídka MP obě osoby poučila ve smyslu vládních opatření. Věc se na místě vyřešila domluvou.

 

Dne 8. 4. 2021 v 10:00 hodin přijala MP oznámení, které se týkalo hrubého jednání mezi starším partnerským párem. Hlídka na místě celou situaci probrala s oznamovatelkou, která ale nechtěla danou záležitost řešit oznámením na svého přítele. Chtěla pouze, aby strážníci partnerovi domluvili, aby se k ní choval slušně. Dále uvedla, že by byla ráda, kdyby se její přítel od ní odstěhoval, že s ním již nechce dále žít a byt je její. Přítel oznamovatelky hlídce uvedl, že by se rád odstěhoval, ale nemá kam. Hlídka oběma doporučila, aby se obrátili na odbor sociálních věcí na Městském úřadě, kde by mohli pomoci celou věc vyřešit.

 

Dne 8. 4. 2021 v 16:30 hod. zjistila hlídka MP na autobusovém nádraží ve Velkém Meziříčí na zastávce dvě osoby, které tam kouřily. Hlídka obě osoby vyzvala, aby uhasily cigarety, nasadily si roušky a předložily doklady totožnosti. Vzhledem k tomu, že obě osoby se omluvily, neprodleně uposlechly strážníky a uvedly, že si neuvědomily, že na autobusové zastávce se nesmí kouřit, hlídka MP vyřešila věc domluvou.

 

Dne 8. 4. 2021 v 18:23 hod. přijala hlídka MP oznámení od oznamovatelky z ul. Nad tratí, že na dětském hřišti v ul. Bezručova ve Velkém Meziříčí se nachází několik dětí ve věku do 15 let, které si tam hrají a nemají zakryté dýchací cesty rouškou. Hlídka se na místo neprodleně dostavila. Zde zjistila, že na hřišti se nachází jedna dospělá žena a čtyři děti, které byly z jedné rodiny. Na dotaz hlídky MP, zda se na hřišti během poslední půl hodiny zdržoval někdo jiný paní uvedla, že je tam pouze ona a její děti. Hlídka paní poučila a z místa odjela.

 

Dne 9. 4. 2021 v 16:45 hod. přijala MP oznámení, které se týkalo opakovaného nadměrného rušení oznamovatelky ze sousedního bytu hlasitou hudbou, křičením a boucháním. Oznamovatelka uvedla, že i takové chování probíhá i v nočních hodinách, kdy se tam pořádají mejdany. Hlídka MP celou věc prověřila a vyzvala uživatele bytu, aby zanechal popsaného jednání, že v domě není sám a svým jednáním obtěžuje ostatní nájemníky. Muž se hlídce omluvil a ubezpečil ji, že se to nebude opakovat. Strážníci uživatele bytu poučili, že pokud by se celá věc opakovala, budou věc řešit s majitelem pronajatého bytu.

 

Dne 10. 4. 2021 v 18:00 hodin přijala hlídka MP oznámení, že u železničního podchodu leží muž. Hlídka se neprodleně dostavila na místo. Zde zjistila, že se jedná o známého muže, který byl v silně podnapilém stavu. Nebyl schopný dojít do místa bydliště, přestože se jednalo o vzdálenost několika metrů. Hlídka MP muže naložila do služebního vozidla a předala rodinnému příslušníku, aby se o něj postaral.

 

Dne 17. 4. 2021 ve 22:30 hod. si hlídka MP všimla v ul. Bezděkov ležící ženy za zábradlím bytového domu. Na dotaz hlídky, zda nepotřebuje pomoc, žena uvedla, že se jenom ,,kochá". Hlídka ženu poučila a ta následně odešla do místa trvalého bydliště. Z jejího dechu a chování bylo zřejmé, že byla pod vlivem alkoholu.

 

Dne 19. 4. 2021 v 13:00 hod. po tel. oznámení hlídka MP se pokoušela odchytit volně se potulujícího psa hnědo bílé barvy v lokalitě ul. U Elektrárny. Vzhledem k plachosti se hlídce MP psa nepodařilo odchytit.

 

Dne 20. 4. 2021 v 11:20 hod. a 15:45 hod. prováděla hlídka MP odchyty dvou volně pobíhajících psů. Bohužel ani v jednom případě se je nepodařilo odchytit z důvodu jejich plachosti. Psi nikoho neohrožovali, ani nezpůsobili žádnou škodu na majetku.

 

Následující den 21. 4. 2021 v 8:20 hod. byl po tel. oznámení odchycen volně se potulující pes v oblasti Svitu. Po prověření čipu nebylo možné zjistit majitele, a proto byl umístěn do záchytné stanice pro psy ve Velkém Meziříčí.

 

Dne 21. 4. 2021 v odpoledních hodinách, bylo na služebnu MP oznámeno, že v ulici Komenského nějaké děti schválně klepou na okna domů. Hlídka MP neprodleně lokalitu prověřila, ale žádný pohyb osob nezaznamenala.

 

Dne 24. 4. 2021 v 19:15 hodin asistovala MP Hasičům VM při odchytu psa, který se několik dnů potuloval kolem zahrádkářské kolonie v ulici Bezručova. Byl velmi plachý a nedařilo se ho odchytit. Díky spolupráci hasičů a MP se psa nakonec podařilo polapit a následně převézt do záchytné stanice ve Velkém Meziříčí. Jednalo se o loveckého psa bílo hnědé barvy.

 

Za období od. 1. 4.2021 do 26. 4. 2021 řešila MP Velké Meziříčí celkem 190 dopravních přestupků, z toho bylo uloženo 55 pokut na místě a 135 přestupků, bylo vyřešeno domluvou na místě. Domluvy se týkaly převážně přestupků v souvislosti s novým parkovacím systémem zavedeným na náměstí. Od zahájení provozu 1. 4. 2021 do 17. 4. 2021 byly přestupky řešeny pouze domluvou.


Autor: Za Městskou policii Velké Meziříčí Jan Klikar vedoucí MP

Publikoval: -kas-

Čtěte také

29. 12. 2020 - Pohledávky za pronájem restaurací jdou přes milion

Město Velké Meziříčí (potažmo Jupiter club s.r.o. - společnost vlastněná městem) pronajímalo v minulých letech prostory pro restaurace, které ovšem nedostály svých závazků. Bohužel liknavý přístup zapříčinil ke konci roku 2020 pohledávky...

5. 2. 2021 - Muzeum Velké Meziříčí nabízí k prodeji použité výstavní vitríny

Jedinečná nabídka z místního muzea.

3. 12. 2020 - Obchody v nákupním centru u Kauflandu jsou opět otevřeny

Od 22. října uzavřené obchody se dnes ráno opět otevřely.

5. 4. 2021 - Sprejerství v Měříně

Velkomeziříčští policisté prověřují případ sprejerství, ke kterému došlo v obci Měřín. Pachatel zde na ulici Balinka posprejoval různé objekty, jako například plechový kontejner, skříňky od internetového připojení, panely u dětského hřiště nebo...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
BUILDINGcentrum-HSV, s.r.o.: Přijmeme kolegu na pozici VEDOUCÍ SKLADU
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

GREMIS: Ferobet dlažba Parko Kombi
TOPlist