ROTANA: Hledáme nové posily do týmu
Dnes je 23. června 2021, svátek má Zdeňka, zítra Jan.
  • Dnes a zítra bude upravována parkovací plocha ve Svitu.
  • Rozšiřování městského hřbitova na Karlově pokračuje. Nově i výsadbou zeleně.
  • Začalo frézování pásu středu vozovky na ulici Nad Gymnáziem. Objízdná trasa vede po Bezděkově, Čechově a Gen. Jaroše. Objížďka nad hřbitovem na Karlově v současné době není možná z důvodu opravy této cesty.
  • Firma Colas se pustila do opravy cest nad hřbitovem a do zahrádkářské oblasti vpravo nad železničním viaduktem. Více foto na našem Facebooku.
  • Akce Kola pro Afriku se letos setkala s nižším zájmem než loni, i přesto se nějaká jízdní kola podařilo nashromáždit.

Ve Skutku roku 2020 uspěla benefice dívek z odloučeného pracoviště Výchovného ústavu VM

ZPRÁVY - Z KRAJE - 12. 5. 2021 - komentářů 0

Dívky z odloučeného pracoviště Výchovného ústavu Velké Meziříčí v Janštejně.
Dívky z odloučeného pracoviště Výchovného ústavu Velké Meziříčí v Janštejně.
foto: KrV

Na začátku letošního roku vyhlásilo Zastupitelstvo Kraje Vysočina už 12. ročník ankety Skutek roku, která se snaží ocenit dobrovolné skutky a projekty, které v roce 2020 nejvíce přispěly k rozvoji regionu.


V anketě se sešlo celkem 60 nominací a v průběhu března rozhodla veřejnost o čtyřech vítězných jménech fyzických osob, odborná porota pak přidala dalších sedm oceněných právnických projektů. Výsledky ankety Skutek roku 2020 dnes na svém zasedání potvrdili krajští zastupitelé. „Cena Skutek roku je výrazem poděkování všem, kteří vykonali v našem kraji něco mimořádného nad rámec svých povinností a bez ohledu na svůj osobní prospěch. Právě občanská angažovanost, dobrovolnictví a ochota věnovat svůj čas ve prospěch druhých byly v loňském roce často skloňovanými hodnotami, které touto anketou pomůžeme zviditelnit a ocenit,“ uvedla náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Hana Hajnová s tím, že ceny budou vítězům předány individuálně.

 

Poradenství, osvěta, vzdělávání

Výchovný ústav, ZŠ, SŠ a Středisko výchovy Velké Meziříčí, odloučené pracoviště Janštejn – Dívky z ústavu si na vlastní kůži vyzkoušely pořádání benefiční akce. Výtěžek v hodnotě 50 000 Kč putoval na veterinární péči psích kamarádů v azylu Dej Pac! Dívky se také věnovaly pravidelné sociální pomoci formou dobrovolnické činnosti pro seniory v janštejnském Domově s pečovatelskou službou a LDN Počátky. Seniorům četly, povídaly si s nimi nebo je doprovázely na jejich akce. Se seniory v DPS chodily hrát společenské hry a připravily pro ně vánoční a velikonoční vystoupení  scénky, zpěv, recitace.

 

 

Výsledky ankety Skutek roku 2020:

 

  • fyzické osoby:

 

Sociálně-zdravotní oblast

 

Rozhodčí z Vysočiny – Ocenění získali pánové Martin Nenadál, Ivo Nádvorník, Zdeněk Dobrovolný, Marek Švehla a Miroslav Holub za uspořádání veřejné sbírky na pomoc svému kolegovi rozhodčímu Pavlovi Nenadálovi, který v důsledku úrazu podstoupil podkolenní amputaci nohy. Vybrané prostředky ve výši 900 000 Kč byly využity na rekonstrukci bytu, kvalitní protézu nohy, schodišťovou židli a nákup zdravotní postele, která je vyšší a lépe se na ní nazouvá protéza.

 

rozhodčí Nenadál

 

 Životní prostředí a zemědělství

 

Václav Augustin – Lesák, myslivec, sokolník, a především odborník na dravé ptactvo se dělí o své poznatky a návody k výcviku dravců a také některé zajímavé příběhy týkající se lovu s dravci již ve své druhé vydané knize, kterou dokončil v loňském roce. Václav Augustin se myslivosti, sokolnictví a výcviku dravců věnuje už zhruba čtyři desítky let a psaní o této problematice od roku 2011. Publikace by mohla oslovit sokolníky a myslivce v celé republice, ale i veřejnost z řad milovníků a obdivovatelů přírody nebo jen zájemce o fotografie, kterých je zde okolo 800.

 

sokolník Augustin

   

Volný čas dětí a mládeže

 

Hana Havelková a studenti gymnázia v Humpolci – Koncerty „Pod okny“ uspořádala parta mladých studentů a nadšených muzikantů, kteří studují nebo studovali hru na hudební nástroje, zpěv i tanec na ZUŠ Gustava Mahlera v Humpolci pro potěchu klientů a jako poděkování personálu domovů pro seniory a LDN v Humpolci. Zpívali a hráli především lidové a tradiční písničky. Svým aktivním přístupem tak podpořili i utváření školní komunity ve městě.

 

studenti Humpolec

 

Poradenství, osvěta, vzdělávání

 

František Hynek –  obdivuhodný člověk ze Žďáru nad Sázavou, který přesto, že žije s kombinovaným postižením,  dokončil knihu pro děti a žije plnohodnotný život. Sám si upravil počítač, aby na něm mohl pracovat a ve svých sedmdesáti letech se naučil psát v kurzu psaní.Za svou literární činnost získal řadu diplomů v literární soutěži hluchoslepých O cenu Hieronyma Lorma, kterou pořádá spolek LORM, z. s.

 

Hynek

 

 právnické osoby:

 

Sociálně-zdravotní oblast

 

Sdílení, o. p. s.  Telč – Realizace fundraisingové aktivity Dobrovolný pošťák. Za ušetřené peníze za roznos tradičních předvánočních letáků díky pomoci stovky dobrovolníků, kteří reagovali na facebooku výzvu „Staň se dobrovolným pošťákem Sdílení“, koupil spolek koupací vanu. Jako reakci na letáky veřejnost poslala na sbírkový účet 534 000 Kč. Letáky roznášeli dospělí, děti, celé rodiny nebo dobrovolní hasiči.

 

Telč

 

 

YMCA, z. s. Pelhřimov – Projekt „Krabice od bot“ zprostředkoval dárky od štědrých dárců pro 200 dětí, které se ocitly v nelehké situaci. Díky projektu tak mohly zažít opravdové Vánoce děti v DD v Senožatech, děti z rodin v hmotné nouzi z Pelhřimovska a také děti z terénního programu Sovy a sociální služby Klubíčko, který provozuje jihlavská Charita.

 

Pelhřimov

  

Životní prostředí

 

Radkovice u Budče – Jako reakci na umírání stromů způsobené kůrovcovou kalamitou uspořádal obecní úřad soutěž ve sběru plodů listnatých stromů, do které se zapojilo 15 místních rodin. Celkem bylo nasbíráno 335 kg žaludů a 520 kg kaštanů. Nasbírané plody byly vysety do oplocenky v obci a následně budou sazenice přemístěny do obecních lesů.

 

Radkovice

 

 Volný čas dětí a mládeže

 

Gymnázium a SOŠ Moravské Budějovice – Skupina studentů GMBproMB (Gymnázium Moravské Budějovice pro město Moravské Budějovice) zrealizovala i přes covidovou situaci několik akcí: Basketwall - pomalování šedé betonové zdi u hřiště na sídlišti, Promeetačka – malý dvoudenní filmový festival v parku před školou, sportovní den MexicoCup a akci Kosička (Kosová+ lavička), posezení u navštěvované cyklostezky. Jedna z nejmenších středních škol v našem kraji tak využila potenciál šikovných mladých lidí ke zvelebení města a podporu aktivního života v něm.

 

MorBud

 

 Klub českých turistů, Humpolec – Klub českých turistů, odbor Šlápoty Hněvkovice u Humpolce zorganizoval 10. 10. 2020 v 10:00 hodin otevření první vozíčkářské trasy na Vysočině v Humpolci pod Orlíkem s podtitulem „Za Hliníkem do Humpolce“. Vozíčkářská trasa začíná u restaurace Saloon Zlatá podkova u jezdeckého závodiště v Humpolci. Na startu je několik parkovacích míst, bezbariérová restaurace a WC. Celý úsek je vyznačen směrovkami s piktogramem vozíčkáře. Okruh je navržen jako jednosměrný proti směru hodinových ručiček. Je dlouhý 3 kilometry s převýšením 72 metrů.

 

Humpolec

 

 Ekonomická

 

Sociální podnik Hany Novákové, Maleč – Cílem rodiny Novákových z Malče a jejích přátel bylo vytvořit v obci s 500 obyvateli obchod, kavárnu, zázemí pro turisty a cyklisty, místo pro akce, a hlavně místo pro setkávání. Prodávají zde bezobalové a místní produkty (57 druhů potravin), prací a úklidové prostředky do domácnosti, čerstvě vyrobené zákusky a pečivo z lokálních surovin. Nabízí zde i možnost setkávání místních obyvatel a chalupářů. Krámek vytvořil tři pracovní místa ženám z cílové skupiny dlouhodobě nezaměstnaných. Původní název obchůdku „KRÁMEK s DOBROtaMY“ obsahoval zájmeno MY, označení pro všechny, kterým je Maleč domovem.

 

Maleč

 

 

 


Autor: Krajský úřad Kraje Vysočina

Publikoval: -kas-

Čtěte také

30. 5. 2021 - Středisko Baliny se otvírá. Zchátralý statek má nové poslání

Baliny – centrum pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání nabídne už od pondělí výukové aktivity pro mládež.

18. 1. 2021 - Víkendová zimní údržba Vysočina

I přes víkend jsme pokračovali v udržování dálnice a silnic I. tříd na Vysočině v požadované sjízdnosti.

30. 3. 2021 - Kraj Vysočina se na Velký pátek rozsvítí modře

Kraj Vysočina vyjádří podporu osobám s poruchami autistického spektra.

8. 6. 2021 - Novou ředitelkou Domova pro seniory Velké Meziříčí je Renata Horňáková

Rada Kraje Vysočina dnes rozhodla, že Domov pro seniory Velké Meziříčí bude v následujících letech řídit Renata Horňáková. Do funkce nastoupí 12. července 2021.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
BUILDINGcentrum-HSV, s.r.o.: Přijmeme kolegu na pozici VEDOUCÍ SKLADU
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

GREMIS: Ferobet dlažba Parko Kombi
TOPlist