ROTANA: Hledáme nové posily do týmu
Dnes je 23. června 2021, svátek má Zdeňka, zítra Jan.
  • Rozšiřování městského hřbitova na Karlově pokračuje. Nově i výsadbou zeleně.
  • Začalo frézování pásu středu vozovky na ulici Nad Gymnáziem. Objízdná trasa vede po Bezděkově, Čechově a Gen. Jaroše. Objížďka nad hřbitovem na Karlově v současné době není možná z důvodu opravy této cesty.
  • Firma Colas se pustila do opravy cest nad hřbitovem a do zahrádkářské oblasti vpravo nad železničním viaduktem. Více foto na našem Facebooku.
  • Akce Kola pro Afriku se letos setkala s nižším zájmem než loni, i přesto se nějaká jízdní kola podařilo nashromáždit.
  • Co a jak do budoucna čeká naše město se dnes v kině dozvěděli všichni, kteří přišli na veřejné projednání integrovaného plánu rozvoje města.

Léto s Kofolou zve do Kofokina nebo na výlety po stopách slavných milenců

ŽIVOTNÍ STYL - KAM VYRAZIT - 25. 5. 2021 - komentářů 0

Léto už je na dosah a spolu s ním přichází čas výletů, zážitků a lásky. Kofola letos pozve lidi do svých Kofokin, podpoří vybrané festivaly a pro zamilované připravila speciální náramky s vytištěnou osobní přezdívkou. Navíc, pro všechny nadšené výletníky a obzvlášť pro sběratele dřevěných Turistických známek je tady letní hra, ve které se vydají po stopách slavných milenců. Speciální edice Turistických známek pracuje s motivem přezdívek a je součástí kampaně Láska má 1000 jmen.


Doba už opět umožňuje vyrazit na výlety, posedět na restauračních zahrádkách a byť s omezeními, tak i pořádat kulturní akce. Kofola se k tomuto oživení letní sezóny připojuje celou sérií aktivit.

 

V kempech, restauracích a hospodách v Česku i na Slovensku chystá promítání pod širým nebem v Kofokinech. Kdo má rád netradiční suvenýry, může letos v létě s Kofolou získat originální náramek s přezdívkou nebo dřevěné Turistické známky ze speciální edice. Na webu kofola.cz/protebe jsou všechny aktivity zaznačené v přehledné mapě a další neustále přibývají.

 

Turistické známky připomenou příběhy slavných milenců

 

Ve spolupráci s oficiálním vydavatelem Turistických známek vytvořila Kofola jejich speciální edici se slavnými páry české a slovenské historie. Každá dvojice bude k dostání v oblasti, ke které měly vybrané osobnosti silný vztah. Hledači Turistických známek se tak dozví například to, ve kterém městě se potkal lázeňský Švihák Johann Wolfgang von Goethe se svou poslední múzou Ulrike. Nebo jaká něžná slova volila pro Petra Voka z Rožmberka jeho milá Zuzana. Sedm českých párů doplňuje jeden slovenský - Ľudovít Štúr a jeho láska, šlechtična Adela Ostrolúcka. Na zadní straně každé Turistické známky je QR kód, který odkazuje na audionahrávku s příběhy milenců. Namluvil je známý herec Igor Chmela.

 

Turisté známky získají ve stovkách provozoven, kde se během výletu zajdou osvěžit točenou Kofolou. Kompletní přehled zapojených provozoven, rozmístění známek podle regionů a tipy na zajímavé aktivity obsahuje interaktivní mapa na webu kofola.cz/protebe. Kofola chce tímto způsobem podobně jako v loňském roce podpořit lokální turistiku i místní podniky. „Turistické známky od nás provozovatelé získávají zdarma a jejich vydávání, stejně jako zisk z nich, je plně v jejich rukou. Známky navazují na kampaň Láska má 1000 jmen a věnují se tématu přezdívek. Láska i se všemi milými a hravými jmény podle nás kvetla vždy a všude,“ říká marketingový manažer Kofoly Břetislav Koláček.

 

Kdo chce nasbírat celou sadu, musí projet Česko křížem krážem a zaskočit i na Slovensko.„S Kofolou jsme českou turistiku podporovali již v loňském roce. Těší nás, že spolupráce byla natolik úspěšná, že se letos rozšířila jak do počtu známek, tak i k našim sousedům na Slovensko. Věříme, že si lidé užijí letní výlety naplno a že je putování po stopách slavných milenců bude bavit,” doplňuje David Holub, jednatel společnosti Turistické známky.

 

Promítání pod širým nebem: Kofokina uvedou premiéru Mstitele

 

Romantiku v letním kině si díky Kofole užijí návštěvníci kempů i restaurací po celé zemi. Kofokina nabídnou v létě více než stopadesát promítání domácích i zahraničních snímků pod širým nebem. „Atmosféra letních kin je neopakovatelná. Proto jsme s nimi loni začali a letos jejich počet dál rozšířili. Navštívíme obce a města napříč celým Českem i Slovenskem. Kromě zážitků pro návštěvníky jde také o naši podporu provozovatelům hospod a restaurací čepujících Kofolu, kteří tímto získávají zajímavý program,“ říká ke konceptu Daniel Chmela, event manažer společnosti Kofola ČeskoSlovensko.

 

Kofokina letos dokonce budou dějištěm premiéry filmu Mstitel, nespoutané umělecké komedie o bohémovi s ryze českým jménem Antonín Dvořák. Komedie vznikla na základě scénáře, jenž dostal do kolen ty nejlepší herce z české a slovenské scény, a ti kývli na to, aby se stali součástí tragikomikého a kouzelného příběhu.

 

Scénář a režie: Lucia Klein Svoboda; Hrají: Jaroslav Dušek, Hana Vagnerová, Petr Čtvrtníček, Pavla Tomicová, Milan Šteindler, Lukáš Pavlásek, Iva Pazderková, Roman Luknár, Miroslav Táborský a další.

 

Více informací o letošních aktivitách Kofoly najdete na webu www.kofola.cz/protebe, případně ve slovenské variantě www.kofola.sk/preteba.

 

 

Turistické známky - vzpomínky s vůní dřeva

Jsou suvenýrem a zároveň potvrzením o dosažení Turistického známkového místa. Vznikly v Jeseníkách před 25 lety. Číslovaná řada sleduje hřebeny hor, toky splavných řek, mapuje hrady, zámky, historická města, přírodní rezervace, technické památky, vinařské obce… Webové stránky, mobilní aplikace i každoročně tištěný atlas fungují jako živý průvodce po přírodních a kulturních památkách České republiky a dalších zemí. Celý systém je s velkou péčí dále rozšiřován. O vzniku nových Turistických známkových míst rozhodují v internetovém hlasování sami sběratelé.


Autor: Pavel Barvík

Publikoval: -kas-

Čtěte také

14. 5. 2021 - Burza na letišti v Jihlavě nebude. Pořadatel akci zrušil

Spolek FAJRO z.s. obnovuje tradici veřejné BURZY na letišti v Jihlavě, největší prodejní ploše na Vysočině. První termín již 23. 5. 2021.

19. 1. 2021 - Dózácká fotostopa

SVČ Dóza VM pořádá během jarních prázdnin soutěž DÓZÁCKÁ FOTOSTOPA aneb po stopách dózáckého plyšového maskota - Fifinky.

14. 6. 2021 - Do Meziříčí přijede Legiovlak

Projekt Československé obce legionářské si předsevzal obnovit povědomí veřejnosti a především mládeže o zásluhách československých legií na vzniku samostatného československého státu.

10. 12. 2020 - Klub ledních medvědů Třebíč zve na plavání otužilců v řece Jihlavě

V sobotu 19. prosince se v Třebíči bude konat již 11. ročník propagačního plavání otužilců.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Draka Kabely, s.r.o. přijme nové zaměstnance
TOPlist