Šperky z chirurgické oceli
Dnes je 25. května 2022, svátek má Viola, zítra Filip.
  • Stačí aby trošku zapršelo a příjezdová cesta na parkoviště v bývalém areálu Svit si připsala další poklicový skalp.
  • První část happeningu ZUŠ Open se odehrála již v úterý ve velkém sále Jupiter clubu. Představily se taneční a literárně dramatické obory.
  • Auto sjelo z parkoviště u zastávky na Vrchovecké do řeky Oslavy. Více foto najdete na našem Facebooku @NovinyVM.cz .
  • V úterý v 11 hodin stala další nehoda auta a skútru na nepřehledné křižovatce Vrchovecká - Poříčí.
  • O víkendu se v Jabloňově koná akce "Výstava historických traktorů a stabilních motorů v Jabloňově".

Konečně spolu, konečně hra …

SPORT - HÁZENÁ - 21. 6. 2021 - komentářů 0

Ženy a starší dorostenky 19.6.2021
Ženy a starší dorostenky 19.6.2021
foto: Andrea Kuřátková

Po nesmyslném zákazu veškerého organizovaného pohybu 13. října 2020 jsme se po neskutečných 220 - ti dnech započali opětovně společně pravidelně střetávat až na konci dubna 2021.


Během období temna jsme udržovali kontakt nejen na sociálních sítích, hráčky dle doporučení většinově trénovali individuálně. Státem řízená izolace vrstevníků ve školách zanechává na hráčkách viditelné změny. Z pohledu sportovního kolektivu nás mrzí, že se často setkáváme s nechutí se pravidelně hýbat, být spolehlivá, vzájemně komunikovat, umět se podřídit většině, nadřazovat společný zájem nad svůj osobní, mít výkonnostní cíl a plnit si jej, …. ACH jo…

 

Začali jsme postupně a po lehku, přidávali si. Oživili jsme si, jak se dá ovládat vlastní tělo, jak vlastně vypadá svobodný pohyb, dokonce běh se soutěžemi, vychutnali si držet míč ruce, ovládat ho, driblovat s ním, chytat, přihrávat kamarádce, střílet a zejména trefit se mezi tři červeno bílá rahna, projevit radost z GÓÓÓLU, zasmát se společně, … Pro brankařky to bylo daleko víc náročně. Znamenalo to rychle se rozhodnout, připomenout si specifický pohyb „poslední instance“, opětovně začít ovládat souhru rukou nohou, tak aby míč neskončil „v saku“, ...

 

Na začátku června jsme přivítali do dorosteneckých řad a postupně se snažíme zapojovat hráčky ročníku narození 2006, které se „rozloučily“ s kategorií starších žaček. Trenéři postupně nachystali pro zájemkyně možnost 4 x týdně se setkávat v různých skupinách na různých sportovištích ve Velkém Meziříčí. Chápeme, že jsou školní povinnosti, ale ...

 

Bude to zřejmě „běh na dlouhou vzdálenost“, většinově přesvědčit adeptky nerychlejší kolektivní míčové hry, aby si lépe zorganizovaly svůj volný čas a část obětovaly ve prospěch svůj i pro tým!!!

 

Po dohodě s trenéry TJ Jiskra Havlíčkův Brod jsme vyrazili druhý červnový pátek na opravdové měření sil*. Nakonec jsme odcestovali a s chutí si zahráli, BOMBA***. Ženy naposledy tuto slast zažily 26. září 2020 v domácím druholigovém utkání proti Velké Bystřici, dorostenky na tom byly o čtrnáct dní lépe, když odehrály dvě víkendová soutěžní utkání v Mělníku a Kynžvartu, a to těsně před vyhlášením a následným vynucováním nouzových stavů.

 

Další společnou akcí s družstvem žen, které se po několikaleté odmlce vrací do 1. celostátní ligy, bylo příjemné zápasové povírusové setkání s možností poměření sil. Využili jsme proto nabídku oddílu TJ Jiskra Otrokovice a přijeli si zahrát s domácími staršími dorostenkami, dále s provoligovými týmy Otrokovic a 1. SC Bohumín, SUPER***. Právě starší dorostenky mimo svou celostátní druholigovou soutěž budou výrazně vypomáhat kádru žen v nové sezóně 2021 - 2022.

 

Náročná intenzivní společná předsezónní příprava startuje od pondělí 9. srpna 2021. Prvoligová soutěž žen a druholigové dorostenecké soutěže startují o víkendu 4. – 5. září 2021. Kdo lépe potrénuje a využije přípravu, ten si užije více sezónních vítězství.

 

Mladší a starší dorostenky: Eliška Homolová, Aneta Trojanová, Klára Kuřátková, Tereza Borkovcová, Magda Pospíšilová, Vendula Horká, Karolína Slámová, Natalie Puffer, Natálie Koudelová, Bára Rosická, Agáta Sýkorová, Tina Bibrová, Lenka Holíková, Karolína Lišková, Pavlína Buková, Tereza Chadalíková, Nikola Homolová, Eva Vostálová, Lucie Chlubnová, Veronika Hladíková, Kateřina Palasová, Marcela Součková, Laura Lázničková, Nikol Pokorná.

 

Pevně doufáme, že se aktivně do letní přípravy dorostenek zapojí a budeme moci naplno využít pohybový potenciál tří nadějných věkově starších žaček ročníku narození 2007.

 

Trenéři: Šidlová Jana, Partl Tomáš, Záviška Vincenc.

 

http://www.hazenavm.cz/


Autor: Vincenc Záviška, ternér

Publikoval: -kas-

Čtěte také

1. 11. 2021 - Minižactvo házené na dalším turnaji ligy Vysočiny

V sobotu 30. října odehráli naši nejmenší házenkáři a házenkářky další z turnajů ligy Vysočiny.

27. 9. 2021 - Starší dorostenky doma body nezískaly

Souboj o čelo druholigové tabulky nakonec vyzněl ve prospěch Pražanek.

28. 3. 2022 - HÁZENÁ: Muži vydřeli výhru nad Újezdem

V sobotní odpoledne hostili naši muži tým z Újezdu u Brna.

23. 2. 2022 - Dorostencům se vstup do jara nevyvedl

Začátek jarní části, kdy mladší dorostenci dohrávají svoji moravskou divizi před rozdělením soutěže, moc nevyšel. Proti dvou ambiciózním celkům se bodovat nepodařilo.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist