CAFÉ GUSTO - CHLEBÍČKY
Dnes je 17. července 2024, svátek má Martina, zítra Drahomíra.
  • Na ulici Novosady došlo ke střetu motocyklu s vozidlem.
  • Frézování vozovky pokročilo od Martinic až k rozcestí U Zlatého křížku u Velkého Meziříčí.
  • Pokud jdete/jedete se podívat na most v Rakůvkách, tak si nezapomeňte přibalit tepláky, neboť po nově opravené cestě potkáte metrové kopřivy.
  • Za Kauflandem buďte obezřetní - budou zde prováděny až do 21. 7. stavební práce.
  • Na náplavce byl instalován nový prvek - lehátko.
  • O prázdninách je možné si o vybraných víkendech prohlédnout kostel sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí včetně komentované prohlídky.

Ohromný úspěch odchovanců meziříčského volejbalu!

- - 25. 6. 2021 - komentářů  0

Hned čtyři meziříčtí odchovanci se utkali ve finále letošní volejbalové extraligy.


V týmu Jihostroje Českých Budějovic to byli Martin Kryštof a Marek Zmrhal a v družstvu Karlovarska Patrik Indra a Daniel Římal. Jak je známo mistrovský titul vybojovali hráči z lázeňského města. Naši odchovanci se rozhodně neztratili.

 

Martin Kryštof (nar. 1982) ikona českého volejbalu. Žádnému hráči na postu libera se u nás nepodařilo to co Martinovi. Ve Velkém Meziříčí vybojoval postup do juniorské extraligy v roce 2000, Již v 18 letech dostal svou první nabídku do extraligové Příbrami. To již nahlížel opatrně i do dospělé reprezentace, kam si ho vybral jeden z nejrenomovanějších světových trenérů Julio Velasco. S ním absolvoval v v roce 2002 i své první mistrovství světa v Argentině. Z Příbrami po 4 letech přestoupil do Liberce. Zde zůstal také 4 roky a odtud přestupoval na své zahraniční angažmá do celku BR Berlín, s kterým získal 3 mistrovské tituly, zahrál si finále Ligy mistrů a zůstal zde 8 let, což se žádnému jinému českému hráči na tomto postu nepodařilo. Po krátké přestávce se vrátil v roce 2007 zpět do reprezentačního celku, v němž zůstal až do mistrovství Evropy v roce 2017. Libero není totiž tak atraktivní post a pokud někam pronikne cizinec, už to musí být hráč par excellence. Nakonec s vrátil do Českých Budějovic a konečně získal i český titul, a to hned dvakrát (zatím). S reprezentací se již rozloučil, i když si myslím, že do ní stále patří a že zatím překonán nebyl. Ale je to jeho rozhodnutí již nereprezentovat. V Budějovicích působí i nadále a jednou doufáme, že se vrátí jako trenér zpět do Velkého Meziříčí a rozšíří naše řady.

 

Patrik Indra (1997) zdálo by se, že až zázračně vyletěl v letošní sezóně na české volejbalové nebe. Důkazem je jeho vyhlášení nejlepším hráčem extraligy mužů. Je však za tím vším velká píle, houževnatost, velké sebevědomí a velká vášeň pro volejbal. Přišel k nám v roce 2014, když skončil v hokejové Dukle Jihlava. Byl u nás 4 roky a jak končil s juniorskou kategorií, vyhlédla si ho liberecká Dukla, kde 3 roky vyrůstal vedle dalšího výborného univerzála Jana Štokra. Vloni přestoupil do Karlovarska a hned si vybojoval místo v základní sestavě a výrazně přispěl k zlatým medailím za ročník 2020/21. Ocenění bylo logickým vyústěním jeho stoupající kariéry. Nahlédl již i do reprezentace a určitě plánuje se v ní natrvalo usadit.

 

Marek Zmrhal (1993). Další hráč přišedší z hokejové Dukly Jihlava. Přišel k nám v 17 letech v roce 2010 a kromě vysoké postavy vůbec nepřipomínal svou technikou volejbalistu. Žádný talent to nebyl, vše vydřel. Píle a houževnatost jsou jeho hlavními vlastnostmi. Kvůli těmto vlastnostem, ke kterým se přidala nakonec i ohromná vášeň, jsme ho po ukončení „juniorské“ kariéry doslova vyhnali do extraligového Brna. Za dva roky s Brnem slavil stříbrnou medaili. Také si ho všimnul (aby ne) trenér dospělé reprezentace Miguel Falasca a ihned ho pozval na reprezentační srazy. Poté přestoupil do Karlovarska a ihned slavil s tímto týmem mistrovský titul. A co jen slavil. Byl spolu s Rejlkem jedním z klíčových hráčů. Potom jeho výkonost začala zlehka klesat. Po třech letech v Karlových Varech přestoupil do Českých Budějovic. Byla z toho jedna stříbrná medaile v letošním ročníku. Nyní se vrací zpět do Brna. U Máry bude vždy platit, že si nejprve musí vybrat trenéra, který by mu rozuměl a uměl naordinovat hru na jeho hendikep. Nebude nikdy dobře přihrávat. Jeho předností je naopak hra na síti. Pokud bude jeho trenér toto respektovat a „ušije“ taktiku právě pro něho odmění se mu, sobě i týmu výborným výkonem.

 

Daniel Římal (1996). Přišel do Karlovarska z Brna uprostřed sezóny, ihned nahlédl do Ligy mistrů a výborně zastoupil zraněného Patrika Indru v prvních kolech play off české extraligy. Titul si po právu zasloužil. U nás byl do roku 2016, když se významně podílel na dvou velice úspěšných letech celé historie meziříčského volejbalu. Výraznou měrou přispěl k stříbrné a bronzové medaili v těchto letech. Od nás odešel do Brna a nyní přestoupil do Karlovarska, kde podepsal smlouvu i na další rok. Má vše, co hráč vrcholového volejbalu potřebuje. Výbornou techniku, cit pro míč, strategické myšlení, vítěznou povahu. Jediný hendikep je jeho výška pod 190 cm. Tu on velice správně neřeší. Řeší pouze to, co je schopen ovlivnit. Tedy menší výšku kompenzuje výskokem a šikovností na síti jak při útoku, tak i při blokování. Má a bude to mít těžké, protože trenéry více lákají vysocí hráči, ale Danek si z toho hlavu nedělá. Dokud bude o něho zájem (a byli by všichni hlupáci, kdyby ho neměli), on jim to vrátí vrchovatě.

 

Samozřejmě, že výčet jmen není úplný. V Ústí nad Labem je úspěšný Jan Kasan, v Brně Víťa Jakubec (oba přišli k nám ze Znojma) nebo Michal Hrazdira. A už to vypadá, že bude opět zájem i o další naše hráče, kteří hrají za nás juniorskou extraligu. Nechme se překvapit.


Autor: Petr Juda

Publikoval: -kas-

Čtěte také

19. 6. 2024 - Konec sezóny plné nových výzev

Konec sezóny plné nových výzev
Skončila sezóna 23/24 a hned začala nová.

21. 2. 2024 - Tentokrát jsme zuby necenili

Tentokrát jsme zuby necenili
Úplně nás to semlelo. Bouřlivé prostředí, kde nebylo slyšet vlastního slova a bezchybný výkon Bučovic se podepsalo na naší nervozitě, kterou jsme si nechtěli moc připouštět.

8. 2. 2024 - Volejbal: Skvělá sezóna, ale v play off je to 0:2 (zatím)

Volejbal: Skvělá sezóna, ale v play off je to 0:2 (zatím)
Letos se 1.liga hraje takovým zvláštním způsobem.

15. 2. 2024 - VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!

VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!
Začnu hned od konce. Vyrovnali jsme stav čtvrtfinále play off na 2:2 na zápasy.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist