Dnes je 1. července 2022, svátek má Jaroslava, zítra Patricie.
  • Městská knihovna se dnes na jeden den proměnila v zahradní ZOO, přijďte do 17 hodin a soutěžte s dětmi o bezva ceny. Více foto na našem Facebooku.
  • O půl šesté ráno byla k vidění nad Meziříčím duha.
  • V obci Ruda padaly kroupy.
  • Ve středu dopoledne se na koncertním sále Jupiter clubu loučily se školou tři třídy deváťáků ze ZŠ Sokolovská.
  • Ve středu ráno před luteránským gymnáziem došlo ke střetu s chodkyní, která utrpěla zranění a byla převezena sanitkou do nemocnice.

Rybářské závody v Jívoví se velmi vydařily. Ryby ale braly jen málo

ZPRÁVY - Z OKOLÍ - 5. 7. 2021 - komentářů 0

Z rybářských závodů v Jívoví.
Z rybářských závodů v Jívoví.
foto: -vp-
V sobotu 3.července se na rybníku Zvonďáku v Jívoví uskutečnila tradiční soutěž v lovu ryb na udici. V letech 2019 a 2020 se tato akce nekonala, a proto teď šlo jakoby o obnovenou premiéru. První ročník proběhl roku 2011, nyní tedy šlo o devátý.


Dostavilo se celkem 48 soutěžících zájemců, mezi nimi i tři ženy. A dvě z nich uspěly! Svá zastoupení zde měly Jívoví, Velké Meziříčí, Jaroměřice nad Rokytnou, Rudíkov, Baliny, Velká Bíteš, Velký Beranov, Žďár nad Sázavou, Sazomín, Kozlov, Sviny, Vídeň u VM, Mostiště, Radenice, Stránecká Zhoř, Svařanov, Dobrá Voda, Dobřínsko, Moravský Krumlov, Střelice u Brna a Užhorod; zúčastnili se totiž i tři ukrajinští dělníci ubytovaní přímo v obci. Poněkud překvapivě se ale nakonec nepřihlásil nikdo z blízkého Křižanova.


Celý podnik začal samostatným výběrem lovných míst, protože ta se zde nelosovala. V pět hodin ráno následovala prezence a o šesté i start zazvoněním Zvondovým zvoncem + první nahození. Chytalo se každý na jeden prut; ulovené kusy samozřejmě měřili a zapisovali předem určení rozhodčí. Hlavními organizátory závodů byli jívovský občan Jaroslav "Zvonda" Horký s rodinou - tedy nájemce rybníka, dále Stanislav Dočkal z VM, pomáhali však také další činovníci z Jívoví a z VM. Výčep obsluhoval Václav Ďásek z Jívoví a roznášku občerstvení kolem rybníka zajišťovaly sestry Květa Kučerová a Pavla Ďásková (obě z Jívoví) + paní Klusáčková se synem, oba z Oslavice.


Přítomní rybáři i přihlížející diváci si mohli hojně dopřávat například opravdu chutnou dršťkovou polévku pana Holemého, uzeniny (výborná Měřínská cigára), pivo, kávu, čaj, limo, ale také ledacos ostřejšího. Neboť, přiznejme si, rybářské závody vždy bývají vlastně jakousi veselou hospodou pod širým nebem. A to je právě trošku chyba: když se kolem vody příliš chodí a hodně dupe, oploutvenci v rybníce to svou citlivou tzv.postranní čárou na bocích vnímají, tudíž bývají velmi ostražití a nástrahy na háčcích zvedají jen sporadicky a opatrně.


Z vody se podařilo vytáhnout především kapry různých velikostí, dále zelenozlaté líny a jednoho amura. Poněkud proměnlivé počasí způsobilo, že kapři začali nejvíce brát až po jedenácté hodině. Nejvíce štěstí měl nakonec soutěžící zapsaný ve startovní listině pod "nešťastným" číslem 13.


Na konání lidiček a na klid i frmol okolo důstojně dohlíželi dva tradiční maskoti těchto závodů - a sice keramický hastrman Jívovák a dřevěná erotická rusalka Zvonděna.

 

Konečné pořadí nejlepších:

1. Vladimír Pařil Velké Meziříčí 214 b.
2. Vratislav Štěpánek Sviny 178 b.
3. Jaroslav Pavlíček Žďár n.S. 175 b.
4. Kamil Pavlíček Žďár n.S. 140 b.
5. Tomáš Hořínek Kozlov 110 b.
6. Jana Novotná Jaroměřice nad Rokytnou 97 b.
7. Marek Červený Vel.Meziříčí 89 b.
8. Dagmar Štefanková Velká Bíteš 82 b.
9. Václav Novotný Jaroměřice nad Rokyt. 74 b.
10.-11. Bohuslav Komínek Vel.Meziříčí 68 b.
a František Kocmánek Jaroměřice n.Rok. 68 b.
12. Pavel Janeček Vel.Meziříčí 63 b.
13.- 14. Miloš Dvořák Vel.Meziříčí 57 b.
a Jaroslav Martinec Mostiště 57 b.
15. Jurij z Ukrajiny Užhorod 55 b.
atd.

Soutěž o největší rybu:

1. Vladimír Pařil Vel.Meziříčí kapr 56 cm
2. Jurij z Ukrajiny Užhorod kapr 55 cm
3. Jaroslav Pavlíček Žďár nad Sázavou kapr 53 cm
4. Tomáš Hořínek Kozlov kapr 52 cm
5. Václav Novotný Jaroměřice nad Rokyt. kapr 50 cm
atd.Úspěšníci byli odměněni krásnými kovovými pamětními poháry, diplomy, medailemi a opravdu hodnotnými věcnými cenami. Kromě toho se ještě uskutečnila tombola, v níž mohl něco vyhrát úplně každý - tedy i ten, koho postihla rybářská smůla a nic mu bohužel na háčku neuvízlo. 27 lidí nějakou rybu ulovilo, 21 zbývajících však pohořelo.


Pro pobavení rybářů a přihlížejících diváků obcházel lovná stanoviště i odpočinkovou zónu místní podnikatel, podnikavec, nadšenec a sběratel všeho možného - totiž pan František Uhlíř ml. Ten zde důstojně kráčel coby vysloužilec rakousko-uherské armády s flašinetem, muzicíroval pro dobrou pohodu - nu a protože šlo o flašinet, tak v něm měl ukryty flaštičky se slivovicí, jíž stále napájel všechny kolem dokola. Tentýž obětavec připravil na přilehlém trávníku krásnou výstavu historických velocipedů z dob monarchie i první republiky + expozici starých vycházkových holí a čakanů.Sponzorům závodů patří velký dík. Stali se jimi Obec Jívoví, Město Velké Meziříčí / Turistické a informační centrum - Květoslava Hladíková, Jaroslav "Zvonda" Horký z Jívoví, Truhlářství Doména Stanislav Dočkal & Pavel Dohnal VM, Lenka Marková / pivnice Na Lipnici Sokolovská ul. VM, Vladimír Pařil VM, Vlastimil Pól VM, František "Iša" Krejčí VM, Václav Ďásek Jívoví, František Uhlíř Jívoví, Zelenina VM / Jan Smejkal z Petrávče, rodinná zemědělská farma Pavel Uchytil Šeborov u Uhřínova, truhlářství Rostislav Kříž Jívoví, truhlářství Lukáš Novotný Jívoví, Renova / p.Malec VM, Alpa s.r.o. VM, v.d. Dřevo Měřín, Lékárna Salvia K & P s.r.o. Žďár nad Sázavou / Květoslava Kučerová, závodníci z Dobřínska a z Mor.Krumlova


Mediální partneři akce:
- týdeník Medřičské listy
- měsíčník Velkomeziříčsko
- internetové NovinyVM / Obchody VM
- Žďárský Deník Vysočina
- Třebíčský Deník.

Nashledanou napřesrok! "Petrův zdar!"


Autor: -vp-

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

20210703-075108.jpg  20210703-075246.jpg  20210703-075320.jpg  20210703-094731.jpg  20210703-121102.jpg  20210704-102406.jpg  

Čtěte také

4. 1. 2022 - LIDL plánuje postavit během léta svůj supermarket v Bystřici nad Pernštejnem

Zatímco výstavba nových prodejen v Meziříčí či Bíteši stále vázne, tak v nedaleké Bystřici nad Pernštejnem by se mohli na nový obchodní dům těšit již letos na podzim.

11. 2. 2022 - Knihu o Měřínu a Pustině je možné zakoupit na radnici Měřína

Kniha Měřín a Pustina v proměnách času je k dostání na radnici v Měříně.

22. 4. 2022 - Hasiči trénovali na křižanovském letišti hašení letadlem

Kvůli častějším výskytu lesních požárů, ve čtvrtek 21.4. hasiči na letišti v Křižanově nacvičovali doplňování vody do letadla.

21. 5. 2022 - Dokončujeme opravy dalších úseků silnice I/37 mezi Ostrovem nad Oslavou a Křižanovem

V Ostrově jsme v polovině týdne provedli recyklaci za studena a po nutné technologické přestávce zde v průběhu příštího týdne položíme novou ložnou a obrusnou vrstvu vozovky a v jeho závěru bychom...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Farma Tasov hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

VÝTAHY, s.r.o.: Hledáme zedníka - sádrokartonáře
TOPlist