Dnes je 24. ledna 2022, svátek má Milena, zítra Miloš.
  • U firmy Draka kabely se stala dopravní nehoda.
  • Dnes se mělo odehrát přípravné utkání FC VM - AFC Humpolec, ale počasí bylo proti.
  • Město aktuálně nechává předělávat bývalý internát zemědělky na byty pro seniory.
  • Oprava kurtů na Areálu zdraví.
  • Policisté pátrají po pachateli, který posprejoval vrata garáže na Bezručově ulici.

SZIF zahajuje spotřebitelskou soutěž „Vyhrajte léto na grilu“

ZPRÁVY - OSTATNÍ ZPRÁVY - 13. 7. 2021 - komentářů 0

Grilovaný roštěnec
Grilovaný roštěnec
foto: akademie kvalityHlavní výhra

„Vyhrajte léto na grilu“ – to je název letní spotřebitelské soutěže, která startuje v pondělí 12. července. Podmínkou účasti v soutěži, kterou organizuje Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), je jednorázový nákup alespoň tří potravin s logy kvality (Klasa, Regionální potravina, Bio „zebra“ a EU „Bio list“) a registrace na webu Akademiekvality.cz. Soutěžit se bude do neděle 12. září.


Podpora kvalitních potravin a výrobců, kteří svou práci dělají poctivě. To je hlavní motivace realizace velké letní spotřebitelské soutěže „Vyhrajte léto na grilu“ organizované Státním zemědělským intervenčním fondem. Snahou je upozornit na potraviny, které převyšují běžné standardy. Za své jedinečné kvality získaly prestižní ocenění v podobě značek kvality a tato loga najdou spotřebitelé na jejich obalech. Jedná se o Klasu, Regionální potravinu, Bio „zebru“ a EU „Bio list“.

 

„Nároky na udělení loga kvality potravin jsou opravdu vysoké. Jakmile je nějaký produkt takto oceněn, je to sice prestiž, ale zároveň závazek. Značky kvality, jakými jsou právě Klasa, Regionální potravina, Bio „zebra“ a EU „Bio list“, nejsou napořád. A právě proto, že zákazníci mají u těchto výrobků jistotu, že jsou opravdu kvalitní, je chceme maximálně podpořit. Vhodným a stále oblíbeným nástrojem, jak toho dosáhnout, jsou spotřebitelské soutěže, které nabízí coby bonus lákavé výhry,“ vysvětluje Martin Šebestyán, generální ředitel Státního zemědělského intervenčního fondu.

 

Jak zúčastnit soutěže?

 

Zapojení do spotřebitelské soutěže „Vyhrajte léto na grilu“ je naprosto jednoduché. Může se zúčastnit každý, kdo zakoupí jakékoliv 3 potravinářské výrobky s některým z těchto log kvality: Klasa, Regionální potravina, Bio „zebra“ anebo EU „Bio list“. Výběr i cena potravin je naprosto libovolná. Důležité je nezapomenout v obchodě elektronickou účtenku, která je právě vstupenkou do soutěže.

 

Poté je třeba se zaregistrovat/přihlásit na webu Akademiekvality.cz, kde účastník vyplní potřebné údaje včetně celkové ceny za nákup, jeho datum a čas, 3 přesné názvy zakoupených výrobků, jejich producenta a značku kvality. Jedna účtenka rovná se jedna registrace do soutěže. Je možné se účastnit opakovaně na základě dalšího nákupu označených výrobků. Vždy je ovšem nutné uchovat si všechny soutěžní účtenky (v kopii nebo originálu).

 

Jaké ceny čekají na soutěžící?

 

„Hlavním lákadlem spotřebitelské soutěže je 9 zahradních plynových grilů Fieldman FZG3030, které budou v 9 týdnech rozděleni mezi 9 šťastných účastníků. Dalšími výhrami jsou dále MEVA Piknik party gril GP18002 a set grilovacího náčiní. Pro každého na webu Akademie kvality je relaxační melodie ke stažení,“ doplňuje Martin Šebastyán.

Výhry se budou losovat každý týden. Celkem tedy devětkrát pod celou dobu trvání soutěže. Výsledky losování týdenních výher budou zveřejněny na webu akademiekvality.cz. Soutěž probíhá od 12. 7. 2021 do 12.9. 2021 včetně na území České republiky.

 

Více o značkách kvality potravin:

 

Klasa

Modro-červené logo s nápisem Klasa zná snad každý. Jedná se totiž o naši nejznámější značku kvality potravin. Zákazníkům prozrazuje, že tyto potravinářské a zemědělské produkty patří mezi ty nejkvalitnější, které u nás vyrábíme. V současnosti se jím může pyšnit 919 výrobků od 239 výrobců. Ministerstvo zemědělství Klasu uděluje od r. 2003.

 

Regionální potravina

Toto prestižní ocenění má v tuto chvíli 407 produktů od 312 výrobců. Uděluje se jednou za rok (již od r. 2010) a získávají ho ty nejkvalitnější výrobky z každého kraje. Cílem projektu je podpořit domácí producenty lokálních potravin a motivovat zákazníky k jejich vyhledávání na pultech obchodů, na farmářských trzích či přímo u výrobců.

 

Bio „zebra“

Označení kvality potravin, pro které jsou typické svislé zelené pruhy ve dvou odstínech. Proto název Bio „zebra“. Jedná se o celostátní ochrannou známku pro potraviny ekologického zemědělství. Všechny produkty musí být vyprodukované v ČR. Certifikát vydávají nezávislé kontrolní organizace.

 

EU „Bio list“

Další logo kvality potravin, které upozorňuje na ekologickou produkci. Tentokrát se ovšem jedná o mezinárodní certifikaci, proto je povinné na obalu označovat i místo, kde byly vyprodukovány zemědělské suroviny.

 

Recepty na letní grilování

Leto-vybizi-ke-grilovacce-aneb-recepty-z-kvalitnich-surovin.docx


Autor: HANA KRÁLOVÁ

Publikoval: -kas-

Čtěte také

20. 1. 2022 - Rybářství zahajuje 22. ledna sportovní rybolov na rybníku Škvařil v oboře u Velkého Meziříčí

V letošním roce zahájíme 22. ledna sportovní lov ryb na novém soukromém „revíru“ – rybníku Škvařil v oboře u Velkého Meziříčí.

25. 11. 2021 - Sbírka potravin doplní zásoby jen zčásti

Pracovníci Oblastní charity Třebíč přijali během sobotní sbírky v obchodě BILLA na Havlíčkově ulici 13 od dárců celkem 599 kg potravin a hygienického zboží. Děkujeme všem dárcům za jejich dary i...

8. 10. 2021 - Na lipové aleji před gymnáziem můžete ještě do soboty vidět výstavu o bavlně

Po fairtrade banánech a čokoládě přichází na řadu bavlna. Originální výstavu si můžete prohlédnout na stromech před gymnáziem.

5. 8. 2021 - Od konce srpna do půlky září se uskuteční již 8. ročník Ample Strike

Letečtí návodčí opět změří síly na cvičení Ample Strike.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Hudební škola YAMAHA
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist