GLASS VISION: Přijmeme zaměstnance
Dnes je 1. srpna 2021, svátek má Oskar, zítra Gustav.
  • Nečekaný adrenalinový zážitek při cestě náměstím po setmění. Celá ulice Komenského a Kostelní v úplné tmě, na náměstí pak svítí jen 8 lamp na horní straně.
  • Bytovka U Jasanu už dostává finální podobu.
  • Modelářská výstava v Jupiter clubu je svátkem pro malé i velké.
  • První kolo MSFL hrané v pátek odpoledne U Tržiště skončilo remízou 1:1 FCVM a FC Dolní Benešov. Za domácí se trefil A. Plichta.
  • V Oslavici se tento víkend koná pouť (30.7.-1.8.2021)

Jiří Špalek vítězem jubilejního 40. ročníku závodů automobilů do vrchu v Náměšti nad Oslavou

SPORT - MOTOSPORT - 13. 7. 2021 - komentářů 0

Jiří Špalek na Norme M20F EVO zvítězil v obou závodech 40. ročníku MANN- FILTER Zámeckého vrchu 2021.
Jiří Špalek na Norme M20F EVO zvítězil v obou závodech 40. ročníku MANN- FILTER Zámeckého vrchu 2021.
foto: Jiří Navrkal
David Komárek na voze Mc F1 EVO vybojoval v obou víkendových závodech druhé místo.
Domácí Marek Rybníček představil divákům v Náměšti nad Oslavou nový supersport KTM X-BOW GTX
Kristýna Fillová vítězka Lady Trophy v sobotním závodě MANN-FILTER Zámeckém vrchu 2021.
Nejrychlejším sobotním historikem Na MANN-FILTER Zámeckém vrchu 2021 byl Petr Žáček na Audi Sport Quattro S1.

Nebývalá konkurence se tento víkend sjela do Náměště nad Oslavou na tradiční závody automobilů do vrchu 40. MANN-FILTER Zámecký vrch 2021.


Již pohled do seznamu přihlášených do závodů mezinárodního seriálu Maverick Hill Climb Czech 2021 sliboval, že se bude jednat o jeden z nejlépe obsazených ročníku v historii závodu, a to se do puntíku vyplnilo. Na startovní čáru závodu se postavil rekordní počet závodníků.

 

Tak jako před rokem se museli organizátoři vzdát tradičního květnového termínu a jubilejní ročník uspořádat začátkem prázdnin. Již od pátku, kdy se začalo postupně zaplňovat parkoviště závodních strojů na náměstí a pod zámkem, bylo patrné, že jubilejní ročník bude důstojnou oslavou pořádání závodů na trati okolo Zámku Náměšť nad Oslavou a diváci si přijdou rozhodně na své.

 

Na start víkendových závodů se postavila více jak sto čtyřicítka závodníků z České republiky, Rakouska, Německa a Slovenska, kteří v souboji a vteřinky bezchybně ovládali po závodní trati své stroje nejmodernější specifikace, ale i skoro třicítku vozů s krásným puncem historie.

 

Nejrychlejším jezdcem celého víkendového programu jubilejního 40. MANN-FILTER Zámeckého vrchu 2021, se stal Jiří Špalek na třílitrové Normě M20F EVO, který nenašel přemožitele v sobotním závodě a vše zopakoval i v neděli. Zdatným soupeřem po oba závodní dny byl Jiřímu Špalkovi téměř domácí David Komárek, který startoval na osvědčeném voze Mc F1 EVO a ztráta na vítěze v součtu obou závodních jízd nečinila více jak 0,7 sec. Poháry za třetí místo si z Náměště nad Oslavou odvezl nejrychlejší rakouský jezdec Andreas Stollnberger startující na formulovém voze Dallara 302

 

Velice zajímavou na letošním ročníku MANN-FILTER Zámeckém vrchu byla třída cestovních vozů s objemem nad 3000 ccm s jednou poháněnou nápravou, ve které se představil domácí Marek Rybníček s novinkou na závodních tratích, supersportem KTM X-BOW GTX. V nabité konkurenci se mu po oba víkendové závody podařilo probojovat mezi nejlepší desítku v absolutní pořadí, když v sobotu byl sedmý a v neděli osmý. Ve své třídě zvítězil před Jiřím Mičánkem startujícím na plně okruhovém speciálu Lamborghini Huracan Super Tropheo EVO, se kterým pravidelně startuje v okruhové sérii Lamborghini Super Trofeo Europe a divákům v Náměšti nad Oslavou se předvedl na tomto voze již v rámci doprovodného programu v předchozích ročnících a letos dokázal, že i v ostrém závodě je tento vůz konkurence schopný proti ryze kopcovým speciálům. Třetí ve třídě skončil Martin Jerman s Lamborghini Huracan GT3.

 

V kategorii historiků se sobotní závod nesl v duchu souboje dvou legendárních rallyových monster Audi Sport Quattro S1, které na Zámecký vrch přivezli Petr Žáček a Jiří Figl. Nakonec nejrychlejší Audinu sobotního programu vodil po trati Petr Žáček, druhý skončil Jiří Figl a na stupních vítězů doplnil trojici nejrychlejších historiků Miloš Zmeškal, který závodil na formuli Ralt 032. V nedělní závodě si tato trojice pořadí na stupních vítězů přeházela, zvítězil Miloš Zmeškal, druhý dojel Jiří Fígl a na třetím místě skončil Petr Žáček.

 

Jak už bývá tradicí na těchto závodech bývá vyhlašováno pořadí tzv. Lady Trophy, pro nejlepší účastnice něžného pohlaví. V sobotním závodě nejrychlejší zástupkyní byla domácí Kristýna Fillová s Mitsubishi HULK 9. Nedělní nejrychlejší ženou závodu se stala Tereza Machová, která se premiérově představila divákům v Náměšti nad Oslavou na Normě M20F.

 

V prostoru startu závodu, předcházelo v neděli závodnímu programu slavnostní zahájení za účasti poslankyně Parlamentu ČR Moniky Oborné, ředitele závodu Ivana Rybníčka a promotéra Mezinárodních závodů automobil do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021 Aleše Gänsdorfera, kteří popřáli jezdcům mnoho úspěchů a divákům krásné sportovní zážitky.

 

Po skončení nedělního programu zhodnotil letošní 40. ročník MANN-FILTER Zámeckého vrchu 2021 ředitel závodu Ivan Rybníček. „Letošní ročník Zámeckého vrchu patřil organizačně vůbec k těm nejsložitějším. Nejprve naši snahu o pořádání závodů ve standardním květnovém termínu zhatily preventivní opatření proti šíření nemoci Covid-19 a museli jsme hledat náhradní termín. Když už se zdálo, že máme vše připraveno termínově i organizačně, museli jsme konání závodů posunout o týden dříve, než jsme předpokládali. Nakonec se všechno podařilo za přispění, přístupu a spolupráci s institucemi - Městem Náměšť nad Oslavou, Krajem Vysočina a našimi partnery, bez jejichž podpory bychom jen těžko závody na Zámeckém vrchu zorganizovali. V neposlední řádě patří velké poděkování jezdcům, kterých se letos v Náměšti nad Oslavou sešlo velké množství, všem pořadatelům a traťovým komisařům za jejich neocenitelnou práci a samozřejmě divákům, kteří opět vytvořili nezapomenutelnou parádní atmosféru "

 

Více aktuálních informací na www.zamecky-vrch.cz

 

Výsledky sobotního závodu MANN-FILTER 10.7.2021: ZDE

Výsledky nedělního závodu MANN-FILTER 11.7.2021: ZDE

 


Autor: Tisková zpráva: Autosport klub Náměšť nad Oslavou v AČR – 12.7.2021

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

podekovani-od-divaku-za-predvedeny-vykon-jezdcum-jiz-patri-k  stupne-vitezu-40.-rocniku-mann-filter-zameckeho-vrchu-2021-p  podekovani-od-divaku-za-predvedeny-vykon-jezdcum-jiz-patri-k  stupne-vitezu-40.-rocniku-mann-filter-zameckeho-vrchu-2021-p  podekovani-od-divaku-za-predvedeny-vykon-jezdcum-jiz-patri-k  stupne-vitezu-40.-rocniku-mann-filter-zameckeho-vrchu-2021-p  podekovani-od-divaku-za-predvedeny-vykon-jezdcum-jiz-patri-k  stupne-vitezu-40.-rocniku-mann-filter-zameckeho-vrchu-2021-p  podekovani-od-divaku-za-predvedeny-vykon-jezdcum-jiz-patri-k  stupne-vitezu-40.-rocniku-mann-filter-zameckeho-vrchu-2021-p  podekovani-od-divaku-za-predvedeny-vykon-jezdcum-jiz-patri-k  

Čtěte také

14. 1. 2021 - Na poškozené poloose přes duny až do cíle

Posádka Ultimate Dakar Racing týmu bojovala v jedenácté etapě Rallye Dakar v Saudské Arábii o udržení svého snu dojet do cíle soutěže. Dvě poškozené poloosy je málem vyřadily. Modlící se pilot Tomáš...

5. 1. 2021 - Posádka Ouředníček - Křípal přišla ve druhé etapě o zadek a měnila poloosu

Druhá etapa Rallye Dakar v Saudské Arábii nabídla první pořádné duny. Tomáš s Davidem v nich obstáli na výbornou, přibrzdil je ale malý problém s nakopnutým zadkem na dunkách. Větší časovou ztrátu...

8. 1. 2021 - Posádka Ouředníček – Křípal opět hasila auto!

Šesté dějství Rallye Dakar v Saudské Arábii opět znamenalo pro Tomáše s Davidem hašení požáru. Jejich Toyota Hilux chytla v cíli v motorovém prostoru. Asi radostí, že posádka má za sebou polovinu...

3. 1. 2021 - Posádka Ouředníček-Křípal po roce opět na místě činu

Tým Ultimate Dakar Racing si „užil“ při technických přejímkách první nervy. Komisaři totiž nechtěli do závodu pustit jeho novou Toyotu Hilux kvůli chybějícímu ventilu na nádrži. Lehké potíže ale tým s přehledem...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
AUTOSERVIS ŠTĚPÁNEK - Kvalitní služby za férovou cenu
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA s.r.o. - Přijmeme MONTÁŽNÍ DĚLNÍKY
TOPlist