• Na pouťových slavnostech vystupuje veselá kapela Kašpárek v rohlíku.
  • Legendární dechovková kapela Mistříňanka začala sobotní program pouťových slavností na náměstí
  • Až budu dospělý, chci být jako ty... Centrum Kopretina na sobotní odpoledne v zámeckém parku připravilo pro děti zábavný dětský den.
  • Divadlo Jaromír z Křižanova zahrálo dětem o pouti na nádvoří staré pošty vtipnou pohádku na motivy příběhu o Robinovi Hoodovi.
  • Z titulu mistryň republikové soutěže starších žákyň ve fotbale se na velkomeziřčském trávníku radovaly hráčky AC Sprata Praha, které porazily FC Baník Ostrava 3:0.
  • Závod historických vozidel 1000 mil československých projel v sobotu po poledni přes Velké Meziříčí. Více foto na našem Facebooku.

Jiří Špalek vítězem jubilejního 40. ročníku závodů automobilů do vrchu v Náměšti nad Oslavou

- - 13. 7. 2021 - komentářů  0
Jiří Špalek na Norme M20F EVO zvítězil v obou závodech 40. ročníku MANN- FILTER Zámeckého vrchu 2021.
David Komárek na voze Mc F1 EVO vybojoval v obou víkendových závodech druhé místo.
Domácí Marek Rybníček představil divákům v Náměšti nad Oslavou nový supersport KTM X-BOW GTX
Kristýna Fillová vítězka Lady Trophy v sobotním závodě MANN-FILTER Zámeckém vrchu 2021.
Nejrychlejším sobotním historikem Na MANN-FILTER Zámeckém vrchu 2021 byl Petr Žáček na Audi Sport Quattro S1.

Nebývalá konkurence se tento víkend sjela do Náměště nad Oslavou na tradiční závody automobilů do vrchu 40. MANN-FILTER Zámecký vrch 2021.

Již pohled do seznamu přihlášených do závodů mezinárodního seriálu Maverick Hill Climb Czech 2021 sliboval, že se bude jednat o jeden z nejlépe obsazených ročníku v historii závodu, a to se do puntíku vyplnilo. Na startovní čáru závodu se postavil rekordní počet závodníků.

Tak jako před rokem se museli organizátoři vzdát tradičního květnového termínu a jubilejní ročník uspořádat začátkem prázdnin. Již od pátku, kdy se začalo postupně zaplňovat parkoviště závodních strojů na náměstí a pod zámkem, bylo patrné, že jubilejní ročník bude důstojnou oslavou pořádání závodů na trati okolo Zámku Náměšť nad Oslavou a diváci si přijdou rozhodně na své.

Na start víkendových závodů se postavila více jak sto čtyřicítka závodníků z České republiky, Rakouska, Německa a Slovenska, kteří v souboji a vteřinky bezchybně ovládali po závodní trati své stroje nejmodernější specifikace, ale i skoro třicítku vozů s krásným puncem historie.

Nejrychlejším jezdcem celého víkendového programu jubilejního 40. MANN-FILTER Zámeckého vrchu 2021, se stal Jiří Špalek na třílitrové Normě M20F EVO, který nenašel přemožitele v sobotním závodě a vše zopakoval i v neděli. Zdatným soupeřem po oba závodní dny byl Jiřímu Špalkovi téměř domácí David Komárek, který startoval na osvědčeném voze Mc F1 EVO a ztráta na vítěze v součtu obou závodních jízd nečinila více jak 0,7 sec. Poháry za třetí místo si z Náměště nad Oslavou odvezl nejrychlejší rakouský jezdec Andreas Stollnberger startující na formulovém voze Dallara 302

Velice zajímavou na letošním ročníku MANN-FILTER Zámeckém vrchu byla třída cestovních vozů s objemem nad 3000 ccm s jednou poháněnou nápravou, ve které se představil domácí Marek Rybníček s novinkou na závodních tratích, supersportem KTM X-BOW GTX. V nabité konkurenci se mu po oba víkendové závody podařilo probojovat mezi nejlepší desítku v absolutní pořadí, když v sobotu byl sedmý a v neděli osmý. Ve své třídě zvítězil před Jiřím Mičánkem startujícím na plně okruhovém speciálu Lamborghini Huracan Super Tropheo EVO, se kterým pravidelně startuje v okruhové sérii Lamborghini Super Trofeo Europe a divákům v Náměšti nad Oslavou se předvedl na tomto voze již v rámci doprovodného programu v předchozích ročnících a letos dokázal, že i v ostrém závodě je tento vůz konkurence schopný proti ryze kopcovým speciálům. Třetí ve třídě skončil Martin Jerman s Lamborghini Huracan GT3.

V kategorii historiků se sobotní závod nesl v duchu souboje dvou legendárních rallyových monster Audi Sport Quattro S1, které na Zámecký vrch přivezli Petr Žáček a Jiří Figl. Nakonec nejrychlejší Audinu sobotního programu vodil po trati Petr Žáček, druhý skončil Jiří Figl a na stupních vítězů doplnil trojici nejrychlejších historiků Miloš Zmeškal, který závodil na formuli Ralt 032. V nedělní závodě si tato trojice pořadí na stupních vítězů přeházela, zvítězil Miloš Zmeškal, druhý dojel Jiří Fígl a na třetím místě skončil Petr Žáček.

Jak už bývá tradicí na těchto závodech bývá vyhlašováno pořadí tzv. Lady Trophy, pro nejlepší účastnice něžného pohlaví. V sobotním závodě nejrychlejší zástupkyní byla domácí Kristýna Fillová s Mitsubishi HULK 9. Nedělní nejrychlejší ženou závodu se stala Tereza Machová, která se premiérově představila divákům v Náměšti nad Oslavou na Normě M20F.

V prostoru startu závodu, předcházelo v neděli závodnímu programu slavnostní zahájení za účasti poslankyně Parlamentu ČR Moniky Oborné, ředitele závodu Ivana Rybníčka a promotéra Mezinárodních závodů automobil do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021 Aleše Gänsdorfera, kteří popřáli jezdcům mnoho úspěchů a divákům krásné sportovní zážitky.

Po skončení nedělního programu zhodnotil letošní 40. ročník MANN-FILTER Zámeckého vrchu 2021 ředitel závodu Ivan Rybníček. „Letošní ročník Zámeckého vrchu patřil organizačně vůbec k těm nejsložitějším. Nejprve naši snahu o pořádání závodů ve standardním květnovém termínu zhatily preventivní opatření proti šíření nemoci Covid-19 a museli jsme hledat náhradní termín. Když už se zdálo, že máme vše připraveno termínově i organizačně, museli jsme konání závodů posunout o týden dříve, než jsme předpokládali. Nakonec se všechno podařilo za přispění, přístupu a spolupráci s institucemi - Městem Náměšť nad Oslavou, Krajem Vysočina a našimi partnery, bez jejichž podpory bychom jen těžko závody na Zámeckém vrchu zorganizovali. V neposlední řádě patří velké poděkování jezdcům, kterých se letos v Náměšti nad Oslavou sešlo velké množství, všem pořadatelům a traťovým komisařům za jejich neocenitelnou práci a samozřejmě divákům, kteří opět vytvořili nezapomenutelnou parádní atmosféru "

Výsledky sobotního závodu MANN-FILTER 10.7.2021: ZDE

Výsledky nedělního závodu MANN-FILTER 11.7.2021: ZDE

Autor: Tisková zpráva: Autosport klub Náměšť nad Oslavou v AČR – 12.7.2021

8. 1. 2024 - První duny pro Ouředníčka a Křípala v Toyotě Hilux T1+

První duny pro Ouředníčka a Křípala v Toyotě Hilux T1+
Druhá etapa 46. ročníku Rally Dakar mezi Al Henakiyah a Al Duwadimi byla mnohem hezčí než včerejší, ale také delší, s měřenou částí v délce 463 km.

28. 3. 2024 - Z Dakaru rovnou do maďarské pouště pro stříbro

Z Dakaru rovnou do maďarské pouště pro stříbro
Desert Express, první závod seriálu Mistrovství Maďarska a současně Mistrovství FiA Central European Zone nalákal posádku týmu Toyota Gazoo Racing Czech vhodným termínem a především svým slibným názvem.

2. 5. 2024 - Náměšť nad Oslavou přivítá o víkendu účastníky Zámeckého vrchu

Náměšť nad Oslavou přivítá o víkendu účastníky Zámeckého vrchu
Ve svém tradičním květnovém termínu Náměšť nad Oslavou přivítá elitu v závodech automobilů do vrchu. O víkendu 4. a 5. května 2024 se na 2030 metru dlouhé závodní trati okolo náměšťského zámku...

16. 1. 2024 - Dakar 2024: Pozitivní den pro českou posádku Toyota Gazoo Racing Czech

Dakar 2024: Pozitivní den pro českou posádku Toyota Gazoo Racing Czech
Česká posádka Toyota Gazoo Racing Czech, Tomáš Ouředníček a David Křípal, má za sebou úspěšnou a téměř bezproblémovou 8. etapu mezi Al Duwadimi a Hail. Na 458 km dlouhé rychlostní zkoušce se...