Dnes je 4. října 2022, svátek má František, zítra Eliška.
  • Opravený rybník za Martinicemi Pod šípem.
  • V neděli se ve Velkém Meziříčí také otevřel ateliér v Galerii u Bašty.
  • V centru Velkého Meziříčí došlo k obnovení vodorovného dopravního značení.
  • V neděli dopoledne proběhla na hřišti u hasičky soutěž TFA o nejtvrdšího hasiče. Jednou z disciplín byl přesun 80 kg figuríny.
  • Na lípách před gymnáziem opět najdete výstavu fairtradových trendů. Tentokrát se zaměřením na pěstování kávovníku.

Prožijte jeden den ve Wellmezu

ZPRÁVY - OSTATNÍ ZPRÁVY - 13. 8. 2021 - komentářů 0

Zajímá Vás, jak probíhá sociální práce v našich nízkoprahových zařízeních pro děti a mládež? Jaké společné aktivity a činnosti během jednoho pracovního dne na naše pracovnice a klienty čekají? Prožijte jeden den s našimi kolegyněmi z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Wellmez ve Velkém Meziříčí.9:30

Je úterý ráno a pracovníci z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Wellmez začínají pracovní den poradou týmu, kde řeší aktuální dění v zařízení. Připravují preventivní programy pro své uživatele, které mají v následujících dnech v plánu realizovat. Řeší také personální zajištění služby na následující týdny

11:00

Po poradě týmu všichni vykonávají administrativní práci, která spočívá například v psaní zápisů z terénní a ambulantní služby. Pracovnici také evidují nově uzavřené smlouvy s uživateli, popřípadě revidují jejich individuální plány. Dopolední čas využívají i k přípravě na odpolední službu a předávající si informace o tom, jak v předešlých dnech služba probíhala.

Mezitím vedoucí zařízení NZDM Wellmez Marťa zpracovává potřebné dokumenty k zajištění chodu služby. Vedoucí komunikuje s institucemi, se kterými NZDM spolupracuje, zpracovává podklady pro statistiky služby a vyřizuje další potřebné záležitosti.

12:30

Pracovnice Míša a Anet odjíždí do terénu do Velké Bíteše. Terén zde probíhá dvakrát týdně (v úterý a ve čtvrtek) v čase od 13.00 do16.00 hodin. Stejně tak jako ve Velkém Meziříčí jsou cílovou skupinou, kterou Míša s Anet oslovují, děti a mladiství ve věku od 8 do 26 let.

13:00

Na klub přichází první uživatel A., který si s pracovníky chce promluvit o tom, co se stalo o víkendu. A. se svěřuje pracovníkům s tím, že se o víkendu hodně opil a byl agresivní na své kamarády. Kamarádi s ním nyní nekomunikují, což uživatele trápí. Uživatel chce tuto situaci napravit, ale neví jak. Pracovník s uživatelem probírají možnosti řešení této situace. Také se baví o rizicích týkající se nadměrného užívání alkoholických nápojů a agresivního chování. Dostává od pracovníků tipy, jak se příště může zkusit této situaci vyvarovat.

(Vzhledem k anonymnímu charakteru služby jsou místo jmen použity fiktivní iniciály.)

14:00

Po společné diskuzi na klubu se odebíráme do sportovní místnosti mezi další uživatele. Kulečník a fotbálek patří na klubu mezi oblíbené volnočasové aktivity. I během nich se pracovníci s uživateli dostávají k různým tématům (smysluplné trávení volného času x vandalismus...). Tyto aktivity slouží také jako nástroj k navázání komunikace a budování vztahu se zájemci/uživateli.

14:30

Anet s Míšou jsou už ve Velké Bíteši a sdílí na sociálních sítích příspěvek, ve kterém informují, kde se momentálně nachází a do kolika hodin se mohou s uživateli nebo zájemci potkat. V terénu poté monitorují místa, na kterých by se mohla cílová skupina zdržovat. Po chvílí oslovují potencionální zájemce o službu, kterého potkávají v parku. Pracovnice se s ním seznamují a zjišťují, zda spadá do cílové skupiny a přibližují poslání služby.

15:30

Uživatelé mají možnost individuální konzultace, kterou nyní využívá uživatel M. Uživatel se s pracovníkem odebírá z klubu do soukromí, a to do kontaktní místnosti. Uživatel se svěřuje s tím, že se dlouhodobě sebepoškozuje a v poslední době trpí častými pocity úzkosti. Uživatel chce situaci řešit, ale neví jak. S uživatelem situaci probíráme a řešíme možné způsoby pomoci. Pracovník také předává informace a kontakty na další možné návazné služby (psychologická pomoc). Poté plánují další kroky pomoci a podpory. Ostatní uživatelé jsou po celou dobu v klubu ve společnosti druhého pracovníka.

(Vzhledem k anonymnímu charakteru služby jsou místo jmen použity fiktivní iniciály.)

16:30

Současně s klubem probíhá ještě předem domluvené doučování, na kterém se uživatel s pracovníkem domluvil. Doučování slouží k přípravě uživatele V. na reparát z matematiky, který ho čeká na konci prázdnin. Doučování je využíváno během celého roku. S přípravou na vyučování pracovníkům pomáhají i dobrovolníci zařízení.

(Vzhledem k anonymnímu charakteru služby jsou místo jmen použity fiktivní iniciály.)

18:00

Dnešní pracovní den je u konce a my odjíždíme domů. Děkujeme, že jste den strávili společně s námi. A my se už těšíme, co nového nám přinese středa.


Autor: Autoři textu + foto: tým pracovnic NZDM Wellmez

Publikoval: -kas-

Čtěte také

4. 10. 2022 - Výstava na stromech 1.-8.10.2022

Ve dnech 1. až 8. října 2022 probíhá v lipové aleji před gymnáziem Výstava na stromech. Akci spolupořádá organizace Fairtrade Česko a Slovensko a studenti gymnázia.

15. 2. 2022 - NADACE ČEZ opět podpořila vysočinské hasiče

Nový nafukovací stan, který je součástí vybavení kontejneru nouzového přežití, byl zakoupen v prosinci loňského roku. Nahradil tak původní stan, který po šestnácti letech používání dosloužil. Celková výše investice na pořízení stanu...

29. 3. 2022 - Konala se valná hromada FCVM

Na včerejší valné hromadě spolku FC Velké Meziříčí, z.s. za přítomnosti starosty města Ing. arch. Alexandrose Kaminarase, členů rady města Mgr. Josefa Prokopa a MUDr. Petra Judy a předsedy sportovní komise města...

20. 4. 2022 - V sobotu 23. dubna proběhne jarní kolo Sbírky potravin. Připojit se může každý

V sobotu 23. dubna 2022 se koná jarní Sbírka potravin, kterou organizují potravinové banky. Zapojí se do ní stovky prodejen a také online obchody. Celonárodní charitativní akce pomůže lidem, kterým nezbývá dostatečné...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Dámské KADEŘNICTVÍ - Daniela Pokorná - Měřín
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist