Dnes je 27. září 2022, svátek má Jonáš, zítra Václav.
  • V Radnické ulici dnes byly opraveny hned čtyři kanály.
  • Městská liga hokeje slaví 20 let, v neděli se uskutečnil exhibiční zápas, kterému předcházelo předání pamětního poháru.
  • Ve městě funguje další box na uložené zásilky. Tentokrát je přepravní společnosti GLS a najdete jej na rohu ulic Bezděkov - Nad Gymnáziem.
  • Ve Velkém Meziříčí s největší pravděpodobností někdo skočil z dálničního mostu. Podrobnosti zjišťujeme.
  • Proti Rosicím bylo doma rozhodnuto již během první půle. FC VM A vs Rosice 0:3 (0:3). Fotogalerie ze zápasu na našem FB profilu.

Cizinci kradli naftu z vozidel

ZPRÁVY - KRIMI - 16. 8. 2021 - komentářů 0

Policisté dopadli cizince, kteří se dopustili krádeží na dálničních odpočívadlech na Jihlavsku a Žďársku. Muži se zaměřili zejména na naftu, kterou odcizili ze zaparkovaných nákladních vozidel.


Celková škoda překročila sto tisíc korun. Ze spáchání trestného činu byli obviněni dva cizinci, hrozí jim až pět let za mřížemi.

 

Objasnit trestnou činnost se podařilo díky výborné spolupráci žďárských a jihlavských kriminalistů s policisty dálničních oddělení Velký Beranov a Jihomoravského kraje. K případu došlo v úterý 10. srpna kolem třetí hodiny ráno. Dálničním policistům se na základě operativního šetření podařilo získat informace o cizincích, kteří se pohybují se třemi jízdními soupravami po dálnici a vzniklo podezření, že by mohli páchat majetkovou trestnou činnosti. Šetření vedlo k závěru, že se nacházejí na úseku dálnice procházejícím Vysočinou. Policisté nalezli nákladní vozidla zaparkovaná na odpočívadle dálnice D1 na km 139 a podezření se potvrdilo. Dvě jízdní soupravy policisté zastavili při výjezdu, třetí odjela a zastavili ji následně policisté dálničního oddělení Domašov.

 

Případ převzali kriminalisté územního odboru Žďár nad Sázavou. Zadrženo bylo celkem šest cizinců, v nákladních vozidlech byla kromě řidiče ještě jedna osoba. Všechny zadržené muže hlídky odvezly na oddělení policie. Místo činu kriminalisté ohledali a zadokumentovali. Provedli prohlídku nákladních vozidel. Zajistili předměty, u nichž vzniklo podezření, že byly použity při spáchání trestné činnosti. V prostoru odpočívadla došlo k vloupání do čtyř zaparkovaných nákladních souprav a pachatelé odčerpali pohonné hmoty, poškodili přitom víčka palivových nádrží. Odcizeno bylo celkem bezmála tři tisíce litrů nafty. Způsobená škoda vyšplhala na částku kolem devadesáti tisíc korun. Další škoda byla způsobena poškozením.

 

V rámci prověřování dále zjistili, že shodní pachatelé se předtím dopustili ještě krádeže na odpočívadle na km 122, tento případ již šetřili jihlavští policisté. Před odcizením pohonných hmot totiž cizinci zastavili jízdní soupravy na dálničním odpočívadle u Kozlova, kde muži odcizili ze zaparkovaného vozidla rezervní kolo a naviják. Způsobili škodu za více než dvacet tisíc korun.

 

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání dvou zadržených mužů, jedná se o cizince státu jihovýchodní části Evropy. „Muži ve věku osmadvacet a jednatřicet let byli obviněni z přečinu krádeže spáchané ve spolupachatelství, přičemž činem byla způsobena větší škoda“ řekl npor. Mgr. Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Obvinění muži jsou stíháni na svobodě.

 

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za trestný čin krádeže lze uložit trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ dodal npor. Krčál.

 

U zbývajících čtyř zadržených nebylo prověřováním zjištěno, že by se na spáchání činu podíleli, po provedení nezbytných úkonů byli ze zadržení propuštěni.


Autor: por. Bc. Jana Kroutilová

Publikoval: -red-

Čtěte také

14. 3. 2022 - Řidič měl přes tři promile alkoholu

V sobotu 12. března odhalili policisté řidiče vozidla, který usedl za volat opilý.

16. 6. 2022 - Alkohol za volantem

Žďárští dopravní policisté zastavili v úterý 14. června krátce po desáté hodině večer v katastru obce Jívoví osobní automobil Mazda.

22. 3. 2022 - Řidička byla pod vlivem alkoholu

V neděli 20. března jela po desáté hodině dopoledne ve Velké Bíteši řidička vozidla Ford. Automobil policisté zastavili a provedli kontrolu.

9. 8. 2022 - Muž na Třebíčské řídil auto přes uložený zákaz

Ze spáchání trestného činu je podezřelý třicetiletý muž z Brněnska, který řídil auto, i když to má soudem zakázáno.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Michal Hrůza & Vesna
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist