Šperky z chirurgické oceli
Dnes je 25. května 2022, svátek má Viola, zítra Filip.
  • Stačí aby trošku zapršelo a příjezdová cesta na parkoviště v bývalém areálu Svit si připsala další poklicový skalp.
  • První část happeningu ZUŠ Open se odehrála již v úterý ve velkém sále Jupiter clubu. Představily se taneční a literárně dramatické obory.
  • Auto sjelo z parkoviště u zastávky na Vrchovecké do řeky Oslavy. Více foto najdete na našem Facebooku @NovinyVM.cz .
  • V úterý v 11 hodin stala další nehoda auta a skútru na nepřehledné křižovatce Vrchovecká - Poříčí.
  • O víkendu se v Jabloňově koná akce "Výstava historických traktorů a stabilních motorů v Jabloňově".

Cizinci kradli naftu z vozidel

ZPRÁVY - KRIMI - 16. 8. 2021 - komentářů 0

Policisté dopadli cizince, kteří se dopustili krádeží na dálničních odpočívadlech na Jihlavsku a Žďársku. Muži se zaměřili zejména na naftu, kterou odcizili ze zaparkovaných nákladních vozidel.


Celková škoda překročila sto tisíc korun. Ze spáchání trestného činu byli obviněni dva cizinci, hrozí jim až pět let za mřížemi.

 

Objasnit trestnou činnost se podařilo díky výborné spolupráci žďárských a jihlavských kriminalistů s policisty dálničních oddělení Velký Beranov a Jihomoravského kraje. K případu došlo v úterý 10. srpna kolem třetí hodiny ráno. Dálničním policistům se na základě operativního šetření podařilo získat informace o cizincích, kteří se pohybují se třemi jízdními soupravami po dálnici a vzniklo podezření, že by mohli páchat majetkovou trestnou činnosti. Šetření vedlo k závěru, že se nacházejí na úseku dálnice procházejícím Vysočinou. Policisté nalezli nákladní vozidla zaparkovaná na odpočívadle dálnice D1 na km 139 a podezření se potvrdilo. Dvě jízdní soupravy policisté zastavili při výjezdu, třetí odjela a zastavili ji následně policisté dálničního oddělení Domašov.

 

Případ převzali kriminalisté územního odboru Žďár nad Sázavou. Zadrženo bylo celkem šest cizinců, v nákladních vozidlech byla kromě řidiče ještě jedna osoba. Všechny zadržené muže hlídky odvezly na oddělení policie. Místo činu kriminalisté ohledali a zadokumentovali. Provedli prohlídku nákladních vozidel. Zajistili předměty, u nichž vzniklo podezření, že byly použity při spáchání trestné činnosti. V prostoru odpočívadla došlo k vloupání do čtyř zaparkovaných nákladních souprav a pachatelé odčerpali pohonné hmoty, poškodili přitom víčka palivových nádrží. Odcizeno bylo celkem bezmála tři tisíce litrů nafty. Způsobená škoda vyšplhala na částku kolem devadesáti tisíc korun. Další škoda byla způsobena poškozením.

 

V rámci prověřování dále zjistili, že shodní pachatelé se předtím dopustili ještě krádeže na odpočívadle na km 122, tento případ již šetřili jihlavští policisté. Před odcizením pohonných hmot totiž cizinci zastavili jízdní soupravy na dálničním odpočívadle u Kozlova, kde muži odcizili ze zaparkovaného vozidla rezervní kolo a naviják. Způsobili škodu za více než dvacet tisíc korun.

 

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání dvou zadržených mužů, jedná se o cizince státu jihovýchodní části Evropy. „Muži ve věku osmadvacet a jednatřicet let byli obviněni z přečinu krádeže spáchané ve spolupachatelství, přičemž činem byla způsobena větší škoda“ řekl npor. Mgr. Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Obvinění muži jsou stíháni na svobodě.

 

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za trestný čin krádeže lze uložit trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ dodal npor. Krčál.

 

U zbývajících čtyř zadržených nebylo prověřováním zjištěno, že by se na spáchání činu podíleli, po provedení nezbytných úkonů byli ze zadržení propuštěni.


Autor: por. Bc. Jana Kroutilová

Publikoval: -red-

Čtěte také

14. 1. 2022 - Policisté pomáhají obětem domácího násilí

Loni policisté v Kraji Vysočina vykázali z obydlí celkem 42 násilných osob.

5. 10. 2021 - Řidič nadýchal přes čtyři promile na Františkově

V pondělí 4. října krátce před šestou hodinou večer jel osmadvacetiletý řidič s vozidlem Škoda ve Velkém Meziříčí ve směru od ulice Františkov směrem na Petráveč, přičemž vyjel mimo komunikaci na travnatou...

6. 5. 2022 - Z událostí městské policie - duben 2022

Soupis událostí, které řešili městští strážníci v měsíci dubnu 2022.

21. 3. 2022 - Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu

V neděli 20. března zastavili policisté ve Velkém Meziříčí vozidlo Opel, jehož třicetiletý řidič jel před druhou hodinou ráno po ulici Sokolovská. U muže provedli policisté dechovou zkoušku a naměřili u něho hodnotu...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Muzikanti dětem 2022
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Top Figure Fitness
TOPlist