• Do obcí Slavičky, Smrk, Trnava, Dolní Heřmanice a do Oslavice (na fotografii) již zajíždí mobilní pošta.
  • Nové okružní křižovatce u Oslavice stále chybí zapojit nově zbudované osvětlení.
  • V areálu sběrného dvora TSVM na Karlově byly zapraveny nové váhy.
  • Výkop na Paloukách. Překládá se elektrické vedení.

Áčko prohrálo s Baníkem Ostrava B

SPORT - FOTBAL - 23. 8. 2021 - komentářů 0

Tomu se říká zápas blbec. V nedělním dopoledním utkání čtvrtého kola Moravskoslezské fotbalové ligy měli hráči Velkého Meziříčí velice blízko bodovému zisku. Na půdě rezervy ostravského Baníku ovšem díky vlastním chybám prohráli těsně 2:1.

FC Baník Ostrava B 2:1 (1:1) FC Velké Meziříčí

Góly: 9. Smékal, 75. Jaroň - 43. Puža.

Rozhodčí: Silný Zdeněk - Volek Stanislav, Koláček Jan.

ŽK: 1:2. Diváci: 120.

FC VM: Kolář – Vašíček (85. Malata Mir.), Komínek, Mucha, Puža – Dolejš, Šuta (68. Mezlík), Demeter, Bouček (48. Karmazín), Nedvěd – Plichta.

Baník B: Murin - Juroška (85. Blahuta), Kulig, Stoklásek, Fulnek (68. Sotorník) - Jaroň, Boháč (68. Harušťák), Chvěja, Zálešák - Martiník (68. Říha), Smékal (90. Holáň)

Na hřišti v Markvartovicích začal celek z Vysočiny slibně. Hned v úvodních minutách zápasu měl dvě nadějné příležitosti, jenže paradoxně udeřilo na druhé straně. Stoper Mucha chtěl rozehrát do lajny, jenže balon přihrál přesně na nohu jednoho z domácích hráčů. Ti pak nabídnutou příležitost dokonale využili a po ťukesu zakončoval do prázdné branky Smékal - 1:0. Fotbalisté Baníku byli v dalším průběhu prvního dějství dominantnější na balonu, ale do šancí je obrana hostů nepouštěla. Naopak na druhé straně mohlo několikrát zahřmět, jenže především Plichta neměl svůj den. Dvě minuty před pauzou se Velké Meziříčí přece jen dočkalo. Odražený balon po standardní situaci vracel do velkého vápna Puža. To se mu podařilo tak dokonale, že střelou na přední tyč zaskočil gólmana Ostravy – 1:1.

Ve druhé půli byla k vidění vyrovnaná partie, v níž ovšem měli ke vstřelení druhé branky blíže hosté. A to hned ve dvou případech. Nejprve Dolejš nastřelil břevno, v dohrávané situaci pak Plichta nepřenechal balon lépe postavenému Demeterovi a jeho gól následně kvůli ofsajdovému postavení nebyl uznán. O chvíli později Dolejš připravil balon na úroveň penalty do ideální příležitosti Plichtovi, který si ale míč špatně zpracoval a celá akce následně vyzněla do ztracena. A přišel zasloužený trest. Čtvrthodinu před koncem zahrávali hosté trestný kop, který ovšem skončil na nohách hráčů Baníku a opět následoval rychlý brejk, na jehož konci se nemýlil Jaroň2:1.

Z platonického tlaku v úplném závěru už se fotbalistům Velkého Meziříčí vyrovnat nepodařilo.

Hodnocení trenéra Jana Šimáčka: Z našeho pohledu šlo o hodně nešťastný zápas. Místo toho, abychom si odsud odvezli minimálně bod, jedeme domů s prázdnou. Jenže naše šance jsme neproměnili, naopak jsme oba góly Baníku doslova darovali. O body jsme se tentokrát sami připravili.

Autor: převzato z FCVM

10. 5. 2022 - Áčko v pohledném utkání porazilo Kroměříž

V zápase 27. kola MSFL se hrál na Tržišti velmi svižný a pohledný fotbal z obou stran. Do vedení šli už ve druhé minutě hosté, náš tým to však nepoložilo a do...

4. 8. 2022 - Trenér Jan Šimáček před startem MSFL

Už v sobotu startuje nový ročník Moravskoslezské fotbalové ligy. Jak je náš tým na novou sezónu připravený a další informace z kabiny si přečtěte v rozhovoru s trenérem Janem Šimáčkem.

1. 6. 2022 - Áčko remizovalo s Blanskem

Třetí výhra v řadě se nepovedla. Náš tým v domácím utkání 30. kola MSFL šel však po dvaceti minutách zaslouženě do jednobrankového vedení. Skóre 1:0 vydrželo až do 70. minuty, kdy hosté...