Dnes je 19. srpna 2022, svátek má Ludvík, zítra Bernard.
  • Na led zimního stadionu k přípravnému utkání proti Vyškovu ve čtvrtek večer vyjel A tým HHK. Po dvou třetinách byl zápas vyrovnaný 2:2.
  • Stavba workoutového hřiště postoupila. Nově se zde objevily tyto kostky.
  • Část nedávno vybudovaného chodníku pod dálničním mostem byla kvůli výstavě odvodnění opět rozebrána.
  • K vodníkovi sedícímu na kameni v řece Oslavě u zimního stadionu nově přibyla jeho družka.
  • Po dobu opravy Vrchovecké ulice byl zprůjezdněn most a průjezd u rybářů od Mostišť na Příkopy.

Z událostí městské policie - srpen 2021

ZPRÁVY - KRIMI - 7. 9. 2021 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Soupis událostí, které řešili městští strážníci v měsíci srpnu 2021.


2. 8. 2021 v 15:55 hod. prováděla hlídka MP kontrolu pohybu podezřelého vozidla. Při kontrole bylo zjištěno, že se ničeho nedopouští, řidič byl držitelem karty O7 a pouze zabloudil.

 

2. 8. 2021 v 17:00 hod. Hlídka MP prováděla kontrolu osob bez domova, které polehávaly na lavičkách na zastávce autobusu. Osoby byla poučeny o veřejném pořádku a z místa byly vykázány z důvodu zachování místních záležitostí veřejného pořádku.

 

2. 8. 2021 v 19:00 hod. přijala MP Velké Meziříčí oznámení, že došlo k drobné krádeži v Penny marketu v ul. K Novému nádraží a že podezřelá osoba z místa odešla a nechtěla setrvat do příjezdu MP. Hlídka MP muže zastihla u kapličky v ul. Pod Strání ve Velkém Meziříčí. Na místě provedla nezbytné úkony ke zjištění totožnosti muže a vyzvala ho, aby strážníky následoval do prodejny Penny marketu. Prodavačka uvedla, že v době, kdy muž procházel kolem pokladny začal pípat kontrolní rám v důsledku nezaplaceného zboží, ale muž nechtěl ukázat co má v zavazadle a z prodejny odešel. Věc nebylo možné vyřešit na místě, proto podezření z přestupku bude mít dohru u správního řízení.

 

3. 8. 2021 v 14:45 hod. bylo na služebnu MP oznámeno, že v ulici Vrchovecká u Motorpalu se nachází sražený pták volavka popelavá. Hlídka MP se dostavila na místo, kde si volavku převzala a přepravila ji k veterinární lékařce, která si ji převzala k ošetření a doléčení.

 

7. 8. 2021 v 22:50 hod. bylo na služebnu MP přijato tel. oznámení, že dochází k rušení nočního klidu z provozovny Sport bar Fajtův kopec. Hlídka na místě poučila odpovědnou osobu ve smyslu rušení nočního klidu a vyzvala ji, aby byla hudba ukončena případně ztišena na únosnou míru, tak aby nerušila okolní sousedy. Výzvě bylo vyhověno, oznámení se neopakovalo. Věc byla na místě vyřešena domluvou.

 

10. 8. 2021 17:25 hod. řešila MP podnapilého muže z Liberecka, který se válel na zemi na Náměstí ve Velkém Meziříčí před Jupiter clubem. Na místo byla přivolána záchranka, neboť muž nebyl schopen samostatného pohybu a ohrožoval své zdraví. Po vyšetření lékařem záchranky bylo rozhodnuto, že je schopen převozu na PZS v Jihlavě, kam byl následně MP přepraven k vystřízlivění.

 

12. 8. 2021 v 10:55 hod. bylo přijato tel. oznámení od občanky, že v ul. Pod Strání ve Velkém Meziříčí dochází k týrání psů a tito psi mají obtěžovat štěkáním okolní obyvatele. Hlídka na místě zjistila, že psi mají volný pohyb po pozemku nemovitosti, měli dostatek vody a krmení a nikoho neohrožovali. V domě se nikdo nenacházel. Nejednalo se o týrání psů. Následující den MP kontaktovala majitele psů, kterého poučila, že dochází k obtěžování okolních obyvatel nadměrným hlukem štěkotem psů. Majitel přislíbil, že zajistí, aby nedocházelo k obtěžování okolních obyvatel štěkotem psů.

 

14. 8. 2021 v 22:15 hod. řešila MP Velké Meziříčí oznámení na rušení nočního klidu tentokrát v ul. Sportovní, které pocházelo ze Spin baru. Hlídka MP rovněž poučila odpovědnou osobu, aby učinila opatření k zabránění dalšího rušení nočního klidu. Po provedení opatření již hlasitá hudba nebyla slyšet, proto věc byla na místě vyřešena domluvou.

 

16. 8. 2021 řešila MP oznámení, které podal na služebnu MP majitel nemovitosti v ul. Novosady ve Velkém Meziříčí, který uvedl, že ze 13. 8 na 14. 8. 2021 neznámá osoba úmyslně rozbila skleněnou výplň vchodových dveří. Po provedené fotodokumentaci a prošetření záznamu MKDS bude věc oznámena příslušnému správnímu orgánu.

 

17. 8. 2021 v 15:20 hod. kontrolovala hlídka MP podezřelé vozidlo u čerpací stanice MOL. Vozidlo bylo nastartováno a ve vozidle se nacházel spící muž. Prověrkou prostřednictvím Policie ČR bylo zjištěno, že muž nebyl v pátrání a že jej již kontrolovala hlídka Policie ČR. Muž byl poučen, že u čerpací stanice by měl mít vypnutý motor.

 

Hlídku Městské policie Velké Meziříčí upozornil ve čtvrtek 19. srpna pozorný občan, že se na křižovatce ulic Družstevní a Třebíčská nachází starší žena, která má potíže. Uvedl, že paní má obtíž s oblečením a není schopná se upravit. Hlídka neprodleně vyjela na místo. Na křižovatce zmíněných ulic zjistila, že sedmasedmdesátiletá paní má zdravotní problém a po úrazu neovládá zápěstí. Hlídce přišla zmatená a stěžovala si na nevolnost, pomoc však odmítala. Hlídka prostřednictvím operačního strážníka přivolala na místo záchranku. Po vyšetření lékař rozhodl o převozu ženy do nemocnice v Třebíči, jelikož její zdravotní stav byl vážný.

 

19. 8. 2021 v dopoledních hodinách se na služebnu MP dostavila oznamovatelka, která uvedla, že dne 10. 8. 2021 v dopoledních hodinách jí v ul. Radnická nabourala řidička osobního vozidla reklamní poutač, který měla zavěšený na budově. Při řešení na místě řidička uvedla, že škodu nahradí, ale do dnešního dne se neozvala a poškozená nemá na ni žádný kontakt. Hlídka oznamovatelku poučila, že se jedná o dopravní nehodu, kterou je oprávněna šetřit Policie ČR skupina dopravních nehod, aby se tel. domluvila na Policii ČR. Dalším šetřením prostřednictvím MKDS strážníci zjistili, že nehoda je na záznamu zachycena a rovněž byla zjištěna registrační značka osobního vozidla. Tento záznam bude předán na vyžádání Policii ČR skupině dopravních nehod.

 

Dne 23. 8. 2021 v 12.00 hod. přijali strážníci telefonické oznámení, že na ulici Družstevní se nachází muž, který má pravděpodobně zdravotní komplikace. Hlídka se neprodleně dostavila na místo, kde na zastávce nalezla muže, který byl velmi zmatený a dezorientovaný. Strážníci u muže zkontrolovali životní funkce a přivolali ZZS Kraje Vysočina, kdy lékař rozhodl o převozu muže do nemocnice v Třebíči. O situaci byla vyrozuměna rodina.

 

Dále za uvedené období řešila MP volný pohyb psů ve dvou případech.
Dva případy nálezu peněženek s doklady a penězi.

 

Za uvedené období MP Velké Meziříčí odhalila 111 dopravních přestupků. Jednalo se především o porušení dopravního značení, Zákazy stání, zastavení, Zákazy vjezdu motorových vozidel, nezaplacené parkovné v centru města, dále stání na chodnících, v křižovatkách, na silniční vegetaci apod.


Autor: Za Městskou policii Velké Meziříčí Jan Klikar vedoucí MP

Publikoval: -kas-

Čtěte také

6. 5. 2022 - Z událostí městské policie - duben 2022

Soupis událostí, které řešili městští strážníci v měsíci dubnu 2022.

25. 2. 2022 - Nehoda v Náměšti: Podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti

Případ si převzali kriminalisté z územního odboru Třebíč. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

10. 5. 2022 - Na křižovatce Vrchovecká - Poříčí došlo k nehodě osobního auta a motocyklu

Dne 9. května krátce před patnáctou hodinou jsme přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala ve Velkém Meziříčí.

8. 4. 2022 - Ukradl peněženku

Žďárští policisté prověřují případ krádeže peněženky, kterou dosud neznámý pachatel odcizil z bundy.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Přijďte si užít Draka Heroes Family Day - 2022
TOPlist