Dnes je 1. července 2022, svátek má Jaroslava, zítra Patricie.
  • Městská knihovna se dnes na jeden den proměnila v zahradní ZOO, přijďte do 17 hodin a soutěžte s dětmi o bezva ceny. Více foto na našem Facebooku.
  • O půl šesté ráno byla k vidění nad Meziříčím duha.
  • V obci Ruda padaly kroupy.
  • Ve středu dopoledne se na koncertním sále Jupiter clubu loučily se školou tři třídy deváťáků ze ZŠ Sokolovská.
  • Ve středu ráno před luteránským gymnáziem došlo ke střetu s chodkyní, která utrpěla zranění a byla převezena sanitkou do nemocnice.

V průběhu letních prázdnin zemřeli na silnicích Vysočiny 4 lidé

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 9. 9. 2021 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: HZS KRV

Výrazný pokles evidujeme u těžce zraněných osob.


Policisté v Kraji Vysočina od začátku července do konce letošního roku srpna vyšetřovali celkem 878 dopravních nehod. V průběhu letních prázdnin zemřeli na silnicích Vysočiny celkem 4 osoby, což je výrazný pokles ve srovnání se stejným obdobím roku 2020.

 

Bezprostředně při nehodě zemřeli 3 lidé a další člověk zemřel na následky zranění ve zdravotnickém zařízení. Loni za období letních prázdnin zemřelo na silnicích našeho kraje celkem 13 osob. Celkem 14 osob bylo při dopravních nehodách o letních prázdninách těžce zraněno – představuje to výrazný pokles o 13 těžce zraněných osob a 264 dalších účastníků bylo zraněno lehce – o 3 lehce zraněné více, což představuje mírný nárůst o jedno procento ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. V 37 případech policisté při vyšetřování dopravní nehody zjistili, že některý z účastníků byl pod vlivem alkoholu. Jeden řidič byl v době nehody pod vlivem omamných a psychotropních látek.

 

Hmotná škoda na havarovaných vozidlech a na ostatním majetku dosáhla částky 53 403 000 korun. Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod v období letních prázdnin patří nesprávný způsob jízdy (340 nehod), nepřiměřená rychlost (85 nehod), nedání přednosti v jízdě (63 nehod), nedodržení bezpečnostní vzdálenosti a předjíždění. Výrazný nárůst jsme zaznamenali v počtu dopravních nehod, které jsou nezaviněné řidičem - jedná se především o střety vozidla s lesní zvěří. Těchto nehod jsme za dva měsíce zadokumentovali celkem 358, což představuje celkem 40 procent z celkového počtu dopravních nehod.

 

Za období letních prázdnin letošního roku jsme šetřili okolnosti 52 dopravních nehod, na nichž měli účast motocyklisté, když v 32 případech motocyklisté dopravní nehodu zavinili. K žádnému úmrtí motocyklistů nedošlo, šest se těžce zranilo a 39 jich utrpělo lehké zranění. Pouze sedm motocyklistů vyvázlo z nehody bez zranění. V jednom případě policisté zjistili, že řidič motocyklu je pod vlivem alkoholu.

 

Od července do konce srpna dokumentujeme také 9 dopravních nehod chodců a ve čtyřech případech chodec nehodu zavinil. 7 chodců z nehody vyvázlo s lehkým zraněním. Bez zranění skončila pouze jedna nehoda.

 

Za letní prázdniny letošního roku jsme šetřili okolnosti 42 dopravních nehod, na nichž měli účast cyklisté, když v 30 případech cyklisté dopravní nehodu zavinili. Jeden cyklista nehodu nepřežil, dva se těžce zranili a 34 jich utrpělo lehké zranění. Pouze pět cyklistů vyvázlo z nehody bez zranění. V devíti případech policisté zjistili, že cyklista je pod vlivem alkoholu.

 

Právě cyklisté spolu s chodci patří k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu, proto se v nacházejícím období budeme věnovat v rámci běžného výkonu služby i při mimořádných dopravně bezpečnostních akcích jejich kontrolám. Policisté se zaměří na to, zdali chodci používají v souladu se zákonem o provozu na pozemních komunikacích reflexní prvky a zda cyklisté mají řádně vybavená jízdní kola, zejména s ohledem na horší viditelnost – pozdější svítání, dřívější stmívání a častěji se vyskytující mlhy, případně deštivé počasí.

 

 


Autor: nprap. Mgr. Martin Hron, vrchní inspektor

Publikoval: -kas-

Čtěte také

25. 2. 2022 - Bytový dům pro seniory se prodraží. Město uzavřelo dodatek na vícepráce za 6,4 mil. korun

Na konci ledna Město Velké Meziříčí uzavřelo dodatek s firmou Buildingcentrum HSV s.r.o. na právě realizovanou stavební zakázku Domu pro seniory.

5. 4. 2022 - Na jarní výstavě v Jupiter clubu můžete získat velikonoční inspirace

Tento týden od pondělí do středy probíhá ve velkém sále Jupiter clubu tradiční jarní výstava Českého svazu žen.

26. 11. 2021 - Most na Třebíčské i Družstevní ulice se otevírají v sobotu 27. listopadu

Nejpozději od sobotního dopoledne 27. listopadu se budou těšit chodci i řidiči z bezpečného mostu, chodníku i z lepších rozhledových podmínek při výjezdu z ulice Družstevní.

29. 6. 2022 - V úterý se loučily se školou deváťáci ze ZŠ Školní

V úterý od 16 hodin se ve velkém sále Jupiter club konalo slavnostní rozloučení tříd 9.A a 9.B ze ZŠ Školní.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

VÝTAHY, s.r.o.: Hledáme zedníka - sádrokartonáře
TOPlist