Dnes je 17. října 2021, svátek má Hedvika, zítra Lukáš.
  • Na Rudě spojili drakiádu s dodatečným pálením čarodějnic.
  • Na pláni křižanovského letiště se uskutečnila drakiáda s motem toulky Českem.
  • Ulici Nad Gymnáziem už lemuje nový chodník.
  • Bohužel ani sobotní utkání proti Uničovu body FCVM nepřineslo. FCVM - SK Uničov 0:2.
  • Na náměstí dochází k demontáži pódia.

V průběhu letních prázdnin zemřeli na silnicích Vysočiny 4 lidé

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 9. 9. 2021 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: HZS KRV

Výrazný pokles evidujeme u těžce zraněných osob.


Policisté v Kraji Vysočina od začátku července do konce letošního roku srpna vyšetřovali celkem 878 dopravních nehod. V průběhu letních prázdnin zemřeli na silnicích Vysočiny celkem 4 osoby, což je výrazný pokles ve srovnání se stejným obdobím roku 2020.

 

Bezprostředně při nehodě zemřeli 3 lidé a další člověk zemřel na následky zranění ve zdravotnickém zařízení. Loni za období letních prázdnin zemřelo na silnicích našeho kraje celkem 13 osob. Celkem 14 osob bylo při dopravních nehodách o letních prázdninách těžce zraněno – představuje to výrazný pokles o 13 těžce zraněných osob a 264 dalších účastníků bylo zraněno lehce – o 3 lehce zraněné více, což představuje mírný nárůst o jedno procento ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. V 37 případech policisté při vyšetřování dopravní nehody zjistili, že některý z účastníků byl pod vlivem alkoholu. Jeden řidič byl v době nehody pod vlivem omamných a psychotropních látek.

 

Hmotná škoda na havarovaných vozidlech a na ostatním majetku dosáhla částky 53 403 000 korun. Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod v období letních prázdnin patří nesprávný způsob jízdy (340 nehod), nepřiměřená rychlost (85 nehod), nedání přednosti v jízdě (63 nehod), nedodržení bezpečnostní vzdálenosti a předjíždění. Výrazný nárůst jsme zaznamenali v počtu dopravních nehod, které jsou nezaviněné řidičem - jedná se především o střety vozidla s lesní zvěří. Těchto nehod jsme za dva měsíce zadokumentovali celkem 358, což představuje celkem 40 procent z celkového počtu dopravních nehod.

 

Za období letních prázdnin letošního roku jsme šetřili okolnosti 52 dopravních nehod, na nichž měli účast motocyklisté, když v 32 případech motocyklisté dopravní nehodu zavinili. K žádnému úmrtí motocyklistů nedošlo, šest se těžce zranilo a 39 jich utrpělo lehké zranění. Pouze sedm motocyklistů vyvázlo z nehody bez zranění. V jednom případě policisté zjistili, že řidič motocyklu je pod vlivem alkoholu.

 

Od července do konce srpna dokumentujeme také 9 dopravních nehod chodců a ve čtyřech případech chodec nehodu zavinil. 7 chodců z nehody vyvázlo s lehkým zraněním. Bez zranění skončila pouze jedna nehoda.

 

Za letní prázdniny letošního roku jsme šetřili okolnosti 42 dopravních nehod, na nichž měli účast cyklisté, když v 30 případech cyklisté dopravní nehodu zavinili. Jeden cyklista nehodu nepřežil, dva se těžce zranili a 34 jich utrpělo lehké zranění. Pouze pět cyklistů vyvázlo z nehody bez zranění. V devíti případech policisté zjistili, že cyklista je pod vlivem alkoholu.

 

Právě cyklisté spolu s chodci patří k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu, proto se v nacházejícím období budeme věnovat v rámci běžného výkonu služby i při mimořádných dopravně bezpečnostních akcích jejich kontrolám. Policisté se zaměří na to, zdali chodci používají v souladu se zákonem o provozu na pozemních komunikacích reflexní prvky a zda cyklisté mají řádně vybavená jízdní kola, zejména s ohledem na horší viditelnost – pozdější svítání, dřívější stmívání a častěji se vyskytující mlhy, případně deštivé počasí.

 

 


Autor: nprap. Mgr. Martin Hron, vrchní inspektor

Publikoval: -kas-

Čtěte také

8. 9. 2021 - V pátek 10. září se na náměstí můžete setkat s Dakarským týmem Tomáše Ouředníčka

Chcete se vidět a na živo zažít něco z letošního Dakaru? Pak dorazte tento pátek od 13 do 17 hodin na velkomeziříčské náměstí.

8. 6. 2021 - Město na opravu mostu na Třebíčské dotaci nezískalo

Již 29. června začne oprava mostu na Třebíčské ulici. Bohužel celou akci zaplatí město ze svého, dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj nezískalo.

28. 6. 2021 - Hasiči završili oslavy 150. výročí od založení sboru

Předminulou sobotu slavnostně otevřeli výstavu, minulou sobotu předvedli ukázky jejich dovedností a tuto sobotu uspořádali slavnostní schůzi. To vše u příležitosti významného výročí.

4. 10. 2021 - Do Meziříčí zavítali studenti architektury. Sbírali podklady pro semestrální práci

V rámci území podél řeky Balinky by v budoucnu mohla vzniknout nová odpočinková lokalita, která by významnou měrou přispěla ke zlepšení životních podmínek při středu města.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
SKAUT Velké Meziříčí - Nechme Baráček vyrůst
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Draka Kabely, s.r.o. přijme nové zaměstnance
TOPlist