CAFÉ GUSTO - CHLEBÍČKY
Dnes je 17. července 2024, svátek má Martina, zítra Drahomíra.
  • Na ulici Novosady došlo ke střetu motocyklu s vozidlem.
  • Frézování vozovky pokročilo od Martinic až k rozcestí U Zlatého křížku u Velkého Meziříčí.
  • Pokud jdete/jedete se podívat na most v Rakůvkách, tak si nezapomeňte přibalit tepláky, neboť po nově opravené cestě potkáte metrové kopřivy.
  • Za Kauflandem buďte obezřetní - budou zde prováděny až do 21. 7. stavební práce.
  • Na náplavce byl instalován nový prvek - lehátko.
  • O prázdninách je možné si o vybraných víkendech prohlédnout kostel sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí včetně komentované prohlídky.

Volejbal: Příprava na úrovni

- - 10. 9. 2021 - komentářů  0
Z intenzivní přípravy volejbalistů.
Z intenzivní přípravy volejbalistů.
foto: archiv autora
Volejbal: Příprava na úrovni
Volejbal: Příprava na úrovni
Volejbal: Příprava na úrovni
Volejbal: Příprava na úrovni

Skončila se první a také hlavní fáze přípravy našich mládežnických družstev na nastávající soutěžní období.


Proběhlo několik soustředění. My trenéři na ně hodně věříme. Dá se intenzivně trénovat, kluci si na sebe zvykají, žíjí spolu, poznávají se hlouběji. Zkrátka při soustředěních se tvoří tým se vším všudy. My se po prvním setkání po červencovém volnu na dřevěnickém turnaji, chystali na první týdenní soustředění do Chocně. Venkovní hřiště jsme již opustili a ponechali si je pouze na turnaje. Přípravu jsme absolvovali již plně v halách. Začali jsme volejbalem, týmovými, skupinovými a individuálními činnostmi, postupně jsme přidali posilovnu a další kondiční přípravu. Nikdy jsme neměli trénink, kdybychom vůbec neviděli míče. Vše, kondici i vlastní volejbalovou přípravu, jsme dělali dohromady. Choceňské soustředění vyvrcholilo již naší tradiční bojovou hru, která vzdáleně připomínala španělskou invazi a dobytí aztécké říše v čele s náčelníkem Montezumou, od jehož porobení uplynulo právě letos 500 let. Jinými slovy dvě skupiny hráčů, indiáni a vojáci se spolu utkali a porvali se jak jen to dovolila situace. Po návratu z Chocně a následnými venkovními turnaji v Kojetíně a Lupenici jsme pokračovali. Po krátkému odpočinku následovalo další týdenní soustředění v Mikulově. Program byl opět stejný, volejbalové činnosti a kondice. Přidávali jsme i regeneraci v rámci našich finančních možností. Po skončení tohoto druhého (od začátku roku již šestého) společného srazu jsme se všichni těšili již do naší nově rekonstruované tělocvičny. Zde první trénink vypuknul hned první školní den. Strop je nový, světlý. I světla jsou nová, je jich více, ale jak budou svítit zjistíme až při večerních trénincích. Jediný, ale hodně důležitý je kaz v podobě sítě pod světly natažené po celé ploše stropu. Zmenšuje výšku tělocvičny, ale hlavně bude zdrojem hádek při mistrovských zápasech, jestli se míč dotknul nebo nedotknul sítě. Tréninky nyní budou každý den podle rozpisu. V pondělí bude posilovna, regenerace, v úterý až pátek tréninky v hale, ve čtvrtek navíc přibude ještě jedna posilovna. Tedy objem srovnatelný s předchozími předkovidovými roky, možná ještě vyšší.

 

Nyní juniory čeká 10. a 11. září testovací turnaj, kde na základě výsledků testů se odvíjí příspěvek na činnost od českého volejbalového svazu. Kadeti hned další týden 18. a 19. září budou mít svou extraligovou premiéru. Extraliga kadetů stejně jak juniorů se hraje turnajovým způsobem. První turnaj je tzv. rozřaďovací. Celky se rozdělí do jednotlivých skupin podle výkonnosti. Další turnaje jsou již bodované a vítězové jednotlivých skupin postupují do vyšších a poslední celky sestupují do nižších. Tak se vytvoří nakonec celkové pořadí 1-20 a prvních 8 družstev hraje potom závěrečný finálový turnaj. V Příbrami se utkáme s celky Kladna, Sokolova, Zlína a domácí Příbrami. Junioři začínají až o víkendu 9.-10.října a na turnaji v Liberci budou mít za soupeře kromě domácích ještě Ústí n.L, Green Volley Beskydy a Kolín. Muži zahajují prvoligovou sezónu Českým pohárem. V sobotu 18.9. v Novém Jičíně nás čekají domácí, Valašské Meziříčí a Volejbal OU Ostrava. Postupuje pouze vítěz a pokud by se nám to povedlo, přivítáme v půlce října v naší tělocvičně nějaký extraligový celek. Vlastní soutěž začínáme v Ostravě v pátek 15. října, doma bychom se poprvé měli představit v sobotu 16. 10., kdy k nám přijede nedávno ještě extraligové Staré Město.


Autor: Petr Juda

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

img-20210810-101801.jpg  img-20210808-110742.jpg  img-20210808-110039.jpg  img-2069.jpg  img-2062.jpg  img-2053.jpg  img-2047.jpg  img-2042.jpg  

Čtěte také

21. 2. 2024 - Tentokrát jsme zuby necenili

Tentokrát jsme zuby necenili
Úplně nás to semlelo. Bouřlivé prostředí, kde nebylo slyšet vlastního slova a bezchybný výkon Bučovic se podepsalo na naší nervozitě, kterou jsme si nechtěli moc připouštět.

19. 6. 2024 - Konec sezóny plné nových výzev

Konec sezóny plné nových výzev
Skončila sezóna 23/24 a hned začala nová.

8. 2. 2024 - Volejbal: Skvělá sezóna, ale v play off je to 0:2 (zatím)

Volejbal: Skvělá sezóna, ale v play off je to 0:2 (zatím)
Letos se 1.liga hraje takovým zvláštním způsobem.

15. 2. 2024 - VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!

VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!
Začnu hned od konce. Vyrovnali jsme stav čtvrtfinále play off na 2:2 na zápasy.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist