Šperky z chirurgické oceli
Dnes je 16. května 2022, svátek má Přemysl, zítra Aneta.
  • Na Třebíčské se vše připravuje na zítřejší opravu propadlých částí vozovky.
  • Děti v Jupiter clubu v neděli bavila Míša Ružičková.
  • V neděli dopoledne se na náměstí konalo setkání historický vozidel.
  • Na náměstí ve Velkém Meziříčí se dnes dopoledne konalo setkání historických vozidel.
  • V Bíteši začala výstavba Lidlu.

Miluji své děti i svá vnoučata

OSTATNÍ - OD VÁS - 20. 9. 2021 - komentářů 0

Martin Klement.
Martin Klement.

A proto se dnes nebudu věnovat tomu, že virologie je vlastně pouze věda o látkách, jež naše těla vylučují při různých nákazách. Každý schopný člověk si může najít informace o tom, že se dosud při žádných pokusech nikdy nepodařilo vědcům (I když se o to velmi snažili.) přenést jakoukoli „virovou“ nákazu na jiného jedince. Proto je také zřejmé, že i při tkz. pandemii se do dnes nikomu nepodařilo izolovat virus, který by měl být za tento politicky vyvolaný stav zodpovědný.


Co je však jasně viditelné je fakt, co se děje s psychikou dětí při dodržování zcela nepochopitelných nařízení, zaměřených na likvidaci jejich sociálního cítění.  Pohled na děti u obchodních domů, z nichž je vidět pouze smutné oči mi drásá srdce, a jejich matky bych nejraději inzultoval. Že si ničí zdraví ony mne příliš nermoutí, ale mrzačit své dítě? To jsou milující matky?

 

V Americe se tomuto problému věnoval sociolog Dr Zak Raingelstein v časopisu Forbes. Dle něj se dětem dodržováním těchto nesmyslů vytváří indukovaný autismus, tedy neschopnost navazovat empatické vztahy, podle výrazu druhé osoby. Rozvíjejí se psychologické a mentální vady. Jde třeba o druh Aspergerova syndromu, kdy děti nebudou schopny kognitivně přiřazovat emoce druhých lidí k vlastním zážitkům. Sám vidím, jak se dítě rozzáří, když v obchodním domě vidí mezi ovcemi mou nezarouškovanou tvář a opětuje můj úsměv, který ostatní skrývají za kusem hadru.

 

Americká psychiatrická asociace varuje, že u dětí, kterým schází pohled na tváře ostatních, vzniká trvalý strach, působící stres, jež uvolňuje stresový hormon Kortizol. A já osobně se domnívám, že tento hormon se utváří i u starších osob a jeho působení lze v poslední době pozorovat v chování zakuklenců, kteří si svou beznaděj snaží vybít na svém okolí.

 

Psychology today píše na svých stránkách, že výrazy obličeje druhých, nám pomáhají uklidnit náš nervový systém, ale pokud tyto signály nedostáváme, můžeme přejít do režimu přežití. Co tím chtějí říci? Stává se z nás horda zombíků, nereagujících na vjemy okolí. Začínáme být chladní k problémům okolí a lhostejně přihlížíme k neštěstí jiných.

 

Když se do problému ponoříte hlouběji, pak se ztotožníte i s tím, že podle Maslowovy hierarchie potřeb jsou děti, které jsou nuceni k přijímání nesmyslných vládních opatření, díky nimž nevidí emoce v tvářích ostatních a mají díky izolaci od jiných dětí pocit, že jim od nich hrozí nebezpečí často neschopné navazovat zdravé sociální vazby a mohou mít v životě potíže s budováním intimních vztahů. Lze si i snadno spočítat, že u dětí je úmrtí na covid – 19 méně pravděpodobnější, než úmrtí po úderu blesku.

 

Apeluji na všechny rodiče i prarodiče (k nimž se i já mohu počítat), nedovolte zničit vašim potomkům plnohodnotný život v radosti a přátelství s ostatními. Pokud se domníváte, že vaše síly k tomu nestačí, mohu vám poradit ten nejjednodušší krok. Jděte k volbám a volte ty, kteří budou za vás i vaše potomky bojovat do posledního dechu. Volte lidi, kteří již dokázali, že se nesehnou před vládnoucí garniturou, které nejde o vás, ale o své peněženky. Volte Volný blok a budoucnost vašich dětí a vnoučat bude v těch nejlepších rukou.


Autor: Martin Klement

Publikoval: -red-

Čtěte také

20. 11. 2021 - Vážený pane starosto

Je to již nějaký ten pátek, kdy jste 26. října 2021 uveřejnil Váš komentář k průběhu očkování proti covidu-19 v prostorách JC.

20. 9. 2021 - Starostové a ředitelé zdravotních středisek řeší noční můru

Starostové a ředitelé zdravotních středisek řeší noční můru. Jak zajistit pro své občany dostupnost zdravotní péče a do prázdných ordinací sehnat lékaře?

16. 2. 2022 - Jiří MICHLÍČEK - patriot zachyceného okamžiku

Balinské údolí plné přírody a historie Velkého Meziříčí.

22. 2. 2022 - Ředitelé škol mají v ruce nástroj k ochraně zdraví svých žáků i pedagogů

Obavy z povinného očkování stále přetrvávají u řady občanů.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Muzikanti dětem 2022
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

DVOŘÁK TRUCK - SERVIS s.r.o.
TOPlist