Dnes je 24. ledna 2022, svátek má Milena, zítra Miloš.
  • U firmy Draka kabely se stala dopravní nehoda.
  • Dnes se mělo odehrát přípravné utkání FC VM - AFC Humpolec, ale počasí bylo proti.
  • Město aktuálně nechává předělávat bývalý internát zemědělky na byty pro seniory.
  • Oprava kurtů na Areálu zdraví.
  • Policisté pátrají po pachateli, který posprejoval vrata garáže na Bezručově ulici.

V neděli 19.9.2021 začala soutěžní sezóna béčku HHK

SPORT - HOKEJ - 21. 9. 2021 - komentářů 0

Po třech přípravných duelech, v nichž jsme dvakrát prohráli s Náměští shodně 5 : 6 a porazili Velkou Bíteš 5 : 2 jsme v Ledči vstoupili do Pracolor Krajské ligy mužů Vysočiny.

Liga se bude letos poprvé v historii kraje hrát za účasti všech týmů, jenž mají na Vysočině svá sídla. A tak se můžeme těšit nejenom na týmy z Telče, Bystřice, V. Bíteše a Náměště, která už dobře známe, ale i na Pelhřimov, Světlou nad Sázavou, Ledeč nad Sázavou, Moravské Budějovice, Chotěboř a Humpolec.

V základní části se mužstva střetnou dvoukolově, každý s každým. Play – off pak začne ve čtvrtfinále s osmi nejlepšími týmy po základní části. Mužstva, jenž nepostoupí do nadstavby, odehrají spolu s týmy vyřazenými ve čtvrtfinále play – out o pohár útěchy a celkové umístění.

Předehrávka 5. kola ligy:

HC Ledeč nad Sázavou - HHK Velké Meziříčí „B“ 6:2 (2:1, 4:0, 0:1)

Diváků: 68

Rozhodčí: Mareček T. – Mareček J.,Jančí

Branky: 4. Kittler (Skotar), 9. Hrabaň M. (Sedláček, Doležal), 25. Skotar (Kittler), 26. Kittler, 28. Skotar (Krajíček), 36. Kittler (Skotar) – 3. Střecha L. (Štěpánek, Burian M.), 44. Burian M. (Vondráček, Štěpánek)

Vyloučení: 2 : 3

Využití: 2 : 0

Oslabení: 0 : 0

Střely na branku: 34 : 33

Ledeč : Dundáček (Machotka) – Jindra, Klofáč, Hrabaň Patrik, Křišta, Hrabaň Michal, Čapek, Vrána Antonín, Havel, Kittler, Sedláček, Brož, Brýdl, Kafka, Nguyen, Krajíček, Doležal, Skotar

Trenér : Bernard Petr

HHK „B“: Pestr (od 26. ´Šeba) – Kuřátko, Střecha Libor - Chlubna, Vondráček – Sysel, Pokorný – Burian Martin, Štěpánek, Pejchal – Karásek, Kudláček Jiří, Hubl – Šandera, Havliš, Dundálek – Smejkal, Barák, Vrána Jan

Trenéři : Kudláček Martin, Šoukal Vojtěch

Hosté se už ve 3. minutě ujali vedení, když si Libor Střecha vyjel zpoza branky mezi kruhy a střelou k tyči otevřel skóre utkání. O minutu později už však bylo vyrovnáno zásluhou Kittlerovou. Tento gól jako by domácí hráče vzbudil a od této chvíle začali svého soupeře přehrávat. Výsledkem jejich snažení byla v přesilové hře dorážka Michala Hrabaně, kterou dostal v 9. ´ Ledeč do vedení. To už byli domácí hráči ve všech směrech lepším týmem a jenom vinou jejich nepřesné mušky skončila první třetina pouze 2 : 1.

Jestliže úvodní část dopadla pro meziříčské špatně, tak ta druhá byla katastrofální. Neustálý tlak domácích hokejistů vyústil ve tři slepené branky mezi 25. a 28. minutou. Zvláště dvojice Kittler-Skotar byla k neudržení a hlavně přesně střílela. Jejich soupeři nelze upřít snahu, ale když byli u všeho o krok pozadu, tak se jenom zřídka mohli dostávat před Dundáčkovu bránu. Ve 36. ´ ještě dostali šestý gól, kterým domácí Kittler uzavřel nejen účet druhé části, ale i svůj hattrick.

Určité zlepšení ve hře hostujícího týmu nastalo v závěrečné třetině. Pod dojmem, že už není co ztratit, zrychlili bruslení a zpřesnili hru. Přineslo jim to však jenom malé zkorigování stavu, o něž se postaral čtyři minuty po začátku Martin Burian. Přes veškerou snahu už jim hráči Ledče víc nedovolili. Aby jim na zvrat v utkání stačila jenom jedna třetina, v takovém rozpoložení tentokrát nebyli.

Výsledky 1. kola : Telč – Náměšť nad O. 1 : 3

Pelhřimov – Humpolec 5 : 3

Světlá nad S. – Chotěboř 2 : 1

Bystřice nad P. – M. Budějovice 1 : 9

Ve 2. kole přijede na náš led Pelhřimov. Hrát se bude v neděli 26. 9. 2021 od 17.00. A hned v úterý 28. 9. 2021 zajíždíme do Telče, kde se začne rovněž v 17 hodin.

Autor: Vladimír Hort

5. 1. 2022 - Dnes se střetnou velkomeziříčští hokejisté s hodonínskými Drtiči

První soutěžní utkání roku 2022 nabídne souboj nejhorších obran. Velkomeziříčští hokejisté v důležitém souboji nastoupí proti hodonínským Drtičům.

8. 9. 2021 - Áčko odehrálo náročné přípravné utkání v Brně, ve čtvrtek přijede Havlíčkův Brod

V úterý 7. září zajížděl A tým HHK VM do Brna na přípravný zápas HC Kometa **2**B**2**.

19. 9. 2021 - Výborný vstup do sezóny, velkomeziříčští udolali Kopřivnici!

Hokejisté Velkého Meziříčí dokázali v úvodním kole II. ligy otočit nepříznivý průběh zápasu a výborně hrající Kopřivnici porazili 4:3!