• Adventní světýlka rozzářily náměstí ve Velkém Meziříčí. Video blikajícího stromečku na našem Instagramu.
  • Adventní víkendy v Muzeu Kodet na náměstí začaly premiérou videoklipu Obrázky zpěvačky Michaely Šedivé. Příští sobotu se v 17 hodin můžete těšit na koledy v jejím podání. Vstupné je dobrovolné.
  • Také po setmění se lidé scházeli u stánků na náměstí a využívali také otevřené kluziště. Více foto na našem Facebooku.

HÁZENÁ: Mužům se konečně podařilo vyloupit telnickou „bublinu“

Psalo se 20. 9. 2015 a naši muži vezli výhru 29:30 z Telnice.

Neděle 26. 9. 2021

2. liga muži - JM

Sokol Telnice - TJ Sokol Velké Meziříčí 17:25 (9:15)

Bohužel to bylo naposledy, kdy se nám v telnické nafukovací hale podařilo vyhrát. Ba dokonce většinou jsme odtud odjížděli s pořádným brankovým přídělem. V hlavách hráčů bylo vše toto dobře zakořeněné, a tak i v dnešní nedělní odpoledne nás v Telnici nečekal snadný úkol.

A vstup do utkání jako by to jen potvrdil. Dvě hloupé ztráty míče v útoku, dvě laciné obdržené branky a v 6. minutě jsme již prohrávali 3:1. Naštěstí hráči se rychle probrali a výrazně zlepšili hru. Hlavě obrana dirigovaná Honzou Lečbychem se stala neprostupnou. V útoku se nám dařily kombinace spojek, které se snadno prosazovaly. Domácí dlouhých 12 minut nenašli cestu do naší brány, a my si tak rychle vybudovali nadějný náskok 3:8. Projektily z rukou Vojty Svobody a Víti Večeři povětšinou našly svůj cíl, a tak jsme domácím nenechávali příliš prostoru, aby se k nám brankově přiblížili. Do konce první třicetiminutovky jsme si dokázali vybudovat slibný šestibrankový náskok.

Důležitý vstup do druhé půle nám naštěstí vyšel podle představ, kdy jsme hned odskočili na 11:18. Branek na obou stranách příliš nepadalo. Důvody byly dva. Tím prvním byla naše neustále pevná obrana, kterou domácí jen těžko překonávali. Bohužel tím druhým byla někdy až zbrklá a nepřipravená střelba našich hráčů. I přes to vše jsme 10 minut před koncem jasně vedli 14:23 a o vítězi bylo vlastně rozhodnuto. Žádné drama v závěru se již nekonalo a my si tak po zásluze mohli vychutnat výhru, kterou jsme tu nezažili dlouhou řadu let!

V příštím kole nám los přichystal tým z Ivančic, který dlouhodobě okupuje přední příčky ligové tabulky.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 4/4:3/4, vyloučení 5:6

Sled branek: 3:1. 3:8, 5:9, 5:12, 7:14, 10:16, 12:20, 14:23, 17:23, 17:25

Sestava a branky: Vojtěch Drápela, Ondřej Poul, František Kratochvíl – Vítězslav Večeřa (8), Vojtěch Svoboda (6), Pavel Strašák (4/3), Filip Svoboda (2), Miloš Necid (1), Petr Kavka (1), Pavol Živčic (1), Jiří Kaštan (1), Jan Lečbych (1), David Kubiš, trenér Vlastimil Vaverka, odpovědný vedoucí Petr Kácal, Radim Fischer