Dnes je 4. prosince 2021, svátek má Barbora, zítra Jitka.
  • Práce na Areálu zdraví stále běží. Více fotek na našem Facebooku.
  • V Mostištích už mají vystavený slaměný betlém.
  • Na Družstevní směrem k Balince už mají nové osvětlení.
  • Na Fajtově kopci běží sněžná děla naplno. Podívejte se na video ze zasněžování na našem facebooku.
  • Provizorně zakryté výkopy na Třebíčské ulici jsou při přejezdu aut zdrojem neuvěřitelných ran, které jsou slyšet na velké vzdálenosti. Video na našem facebooku.

Mladší žákyně mají za sebou první prověrku v Lize Vysočiny

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 11. 10. 2021 - komentářů 0

Vzhledem k tomu, že první kolo Ligy Vysočiny bylo přeloženo z konce září na 17. října, tak náš domácí turnaj v sobotu 9. října 2021 byl pro naše mladší žákyně prvním ostrým startem. Pro některé to bylo úplně poprvé, co hrály zápas v házené.

2. kolo, Liga Vysočiny

Holky začaly trénovat 16. srpna každý den. Na tyto tréninky navázalo pětidenní soustředění v Dolní Cerekvi společně se staršími žákyněmi. Během letní přípravy holky absolvovaly dvě přátelská utkání proti Kuřimi a Ledči. Na jednodenním turnaji v Kuřimi dokonce vybojovaly krásné druhé místo a Veronika Dvořáková byla zvolena nejlepší hráčkou turnaje. Tradičně se holky také představily na třídenním turnaji ve Vršovicích, kde v konkurenci dalších deseti týmů z celé České republiky obsadily osmé místo.

Naše družstvo je složeno z hráček ročníku narození 2009, 2010 a 2011. Celkem kádr aktuálně čítá 16 hráček. Je to opět počet, se kterým lze dobře pracovat. Na holkách je vidět chuť trénovat i hrát! A to je přesně to, o co usilujeme.

Na sobotní turnaj byly nominovány všechny hráčky. Bohužel Liga Vysočiny postrádá oproti předchozím rokům tým ze Žirovnice a Havlíčkova Brodu. A tak na jednom turnaji holky vždy odehrají tři utkání proti Ledči nad Sázavou, Pardubicím a Poličce. Zápas se hraje na dva poločasy, kdy první trvá osm minut a hraje se celoplošná osobní obrana. Druhý poločas trvá 15 minut a hraje se klasická házená.

V prvním zápase jsme se utkaly proti hráčkám z Ledče nad Sázavou. „Osobka“ byla hodně vyrovnaná a skončila poměrem 4:4. Do druhé půle se tak šlo zase od nuly. V obraně se nám vůbec nedařilo, na holkách byl vidět přílišný respekt a nervozita. V útoku jsme se snažily střílet hlavně z dálky, bohužel ne vždy našly střely svůj cíl, a tak zápas skončil naší porážkou 8:10.

Do druhého utkání proti Pardubicím nastoupilo úplně jinak namotivované družstvo. Holky v osobní obraně bojovaly o každý míč a protihráčky výborně přerušovaly. Nedařilo se tolik proměňovat a poločas tak skončil 4:3. Ve druhém poločase holky velice aktivní obranou 1:5 nepustily soupeřky vůbec k ničemu. A střely, které na branku letěly pochytala naše brankařka. V útoku si holky s chutí zastřílely, a zápas tak skončil jasným vítězstvím 16:4.

Poslední utkání jsem odehrály proti novému družstvu v soutěži, Poličce. V tomto zápase již tolik branek z naší strany nepadlo, protože nás vychytala hostující brankařka. I tak zápas skončil výhrou 8:2.

V každém zápase jsme se snažily do hry zapojit všechny hráčky a zkoušely je na různých postech. Holky si turnaj užily a už teď vyhlížejí ten další, který bude v neděli 17. října 2021 v Ledči nad Sázavou.

Sestava a branky: Anežka Brychtová, Dita Padalíková – Karolína Blaťáková (6), Adéla Derahová, Veronika Dvořáková (2), Bára Fialová, Nikol Harčaríková, Eliška Chlubnová (1), Sára Juhošová (11), Elen Konečná (2), Denisa Krejčová (6/1), Tereza Palátová (1), Klára Pospíšilová, trenérky Jana Šidlová a Kateřina Závišková.

Autor: Jana Šidlová, Házená Velké Meziříčí