PRYSMIAN - 30. let
Dnes je 28. května 2024, svátek má Vilém, zítra Maxim.
  • Opravovaná silnice mezi Rudíkovem a Trnavou nabírá na šířce.
  • Louka pod školou byla v pondělí dopoledne plná dravců. Konala se akce záchranné stanice pro dravé ptactvo Seiferos, která zajišťuje výukový program pro základní školy a letové ukázky dravců pro veřejnost.
  • Staví se nový most přes řeku Oslavu mezi Tasovem a Kamennou na silnici II/390.
  • Pondělní ráno u ZŠ Oslavická a vzkaz od čtenářky: "To je opravdu příklad pro děti od dospělých."
  • Mistrovský titul jsme oslavili společně na náměstí.
  • Fotbalisté FCVM A se střetli v nedělním utkání s Pelhřimovem. O vyrovnávací gól na 2:2 se postaral v 86. minutě Mirek Malata.

Basketbalistky Gymnázia Velké Meziříčí třetí v republice

- - 24. 1. 2011 - komentářů  0
Na fotce (team gymnazium) zleva: Vendula Holubová, Katka Doleželová, Veronika Kryštofová, Zuzana Fňukalová, Petra Syslová, Jasna Rapušáková, Klára Bártová a Iva Závišková.
Na fotce (team gymnazium) zleva: Vendula Holubová, Katka Doleželová, Veronika Kryštofová, Zuzana Fňukalová, Petra Syslová, Jasna Rapušáková, Klára Bártová a Iva Závišková.
foto: -rap-
Michal Ježdík předává medaile hráčkám Velkého Meziříčí. foto: -rap-

Basketbalistky Gymnázia VM zažily výjimečnou událost. Od 18. do 20. ledna se zúčastnily celorepublikového finále středoškolské ligy v basketbale dívek ročníků 1994 – 96 v Klatovech. Účasti na republice předcházelo několik vyřazovacích kol, protože k účasti byly vyzvány všechny střední a základní školy v republice.


V okrese vyřadil náš tým mimo jiné školy ze Žďáru nad Sázavou, v kraji z Pelhřimova a v eliminačním kole na Moravě Brno.

 

Finále se zúčastnilo šest týmů – Strakonice, Olomouc, Trutnov, Most, Velké Meziříčí a Klatovy. Vesměs se do finále dostaly týmy gymnázií z těchto měst, většina ze zúčastněných hráček hraje ve svých klubech dorosteneckou extraligu nebo minimálně alespoň ligu. U nás ve Velkém Meziříčí jsme se potýkali s nechutí některých hráček reprezentovat školu na této vrcholné události. Je nepochopitelné, že ve chvíli takového úspěchu, kterým postup na mistrovství republiky nesporně je, některá děvčata z „různých důvodů“ se vrcholné akce odmítla zúčastnit.

 

Výprava do Klatov odjela v následujícím složení: Veronika Kryštofová, Zuzana Fňukalová, Jasna Rapušáková, Petra Syslová, Kateřina Doleželová, Iva Závišková, Vendula Holubová a Klára Bártová. Vedení výpravy tvořila dvojice Hana Koubková a Tomáš Rapušák. Speciálně Haně Koubkové patří velké poděkování za vynaložené úsilí při tvorbě týmu, za nemálo času a velké množství energie, které vydala ve prospěch tohoto mimořádného úspěchu. Hráčky, které nehrály aktivně basketbal, se po postupu do celostátního kola účastnily tréninků v oddíle basketbalu BK Velké Meziříčí a jejich výkonnost šla díky tomuto výrazně nahoru.

 

Pořadatelé republikového finále se akce ujali se ctí. Slavnostního zahájení se zúčastnil také Jiří Zídek, první český hráč se zkušeností z NBA. Nastoupené týmy dívek i chlapců si význam akce uvědomili při státní hymně České republiky.

 

Účastníci byli rozděleni v obou kategoriích do skupin po třech, ze kterých první dva týmy v pořadí postupovaly do semifinále. Náš tým byl vylosován do skupiny s Mostem a Olomoucí. První den na turnaji nás čekal souboj s Mostem. Věděli jsme, že případné vítězství nám posílá mezi poslední čtyři týmy, což jsme považovali za velký úspěch. Zápas s Mostem se nakonec stal jasnou záležitostí pro náš tým a cítili jsme, že jsme si získali respekt ostatních soupeřů. Druhý den turnaje se nám výsledkově moc nepodařil, protože v boji o první místo ve skupině jsme těsně podlehli Gymnáziu Olomouc, a v semifinále jsme narazili na pozdějšího vítěze turnaje Gymnázium Strakonice. V případě souboje s Olomoucí jsme přesvědčeni, že v plné sestavě bychom tohoto soupeře porazili. Prvním finalistou turnaje se staly Strakonice a my jsme byli posláni do souboje o třetí místo. Ve druhém semifinále na sebe narazil tým Olomouce a Trutnov a i když v zápase Trutnov několikrát vedl, nakonec těsně postoupila do finále Olomouc. Náš tým prožíval velké zklamání, protože si věřil na celkové vítězství a postup na Mistrovství světa středních škol do Číny. Bylo velmi těžké se psychicky připravit na ranní souboj o třetí místo. Zvítězilo přesvědčení, že je potřeba poslední zápas vyhrát a přijet domů s medailemi a pohárem.

 

Za Trutnov nastoupily vesměs hráčky extraligy mladších dorostenek, proto jsme věděli, že zápas bude velmi těžký. V úvodu souboje hráčky Trutnova stále vedly, až ve druhé čtvrtině dosáhly největšího rozdílu ve svůj prospěch 19:12. Pak se ale na hřišti začal prosazovat náš tým nejen nezměrnou bojovností, ale také herní kvalitou. Podařilo se dokonale otočit skóre zápasu, dokonce jsme jednu chvíli vedli o 17 bodů. V závěru si náš tým pohlídal skóre, které se zastavilo na 53:40 v náš prospěch. V té chvíli z nás spadlo napětí a propukla velká radost, protože třetí místo na republice se nevyhrává každý den.

 

Medaile za třetí místo našim hráčkám předával reprezentační trenér Michal Ježdík. Tento výsledek je opravdu mimořádný úspěch nejen pro Gymnázium Velké Meziříčí, ale pro celé město a basketbal v našem městě. Náš tým ukázal, že i na malém městě může vzniknout výsledek na celorepublikové úrovni.


Autor: Mgr. Tomáš Rapušák

Publikoval: -mk-

Fotogalerie

klatovy1.jpg  klatovy2.jpg  klatovy3.jpg  klatovy4.jpg  klatovy5.jpg  klatovy6.jpg  klatovy7.jpg  klatovy8.jpg  klatovy10.jpg  klatovy11.jpg  klatovy12.jpg  klatovy13.jpg  klatovy14.jpg  klatovy15.jpg  klatovy16.jpg  klatovy17.jpg  klatovy18.jpg  

Čtěte takéKomentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist