Dnes je 4. prosince 2021, svátek má Barbora, zítra Jitka.
  • Práce na Areálu zdraví stále běží. Více fotek na našem Facebooku.
  • V Mostištích už mají vystavený slaměný betlém.
  • Na Družstevní směrem k Balince už mají nové osvětlení.
  • Na Fajtově kopci běží sněžná děla naplno. Podívejte se na video ze zasněžování na našem facebooku.
  • Provizorně zakryté výkopy na Třebíčské ulici jsou při přejezdu aut zdrojem neuvěřitelných ran, které jsou slyšet na velké vzdálenosti. Video na našem facebooku.

Víte, komu se říkalo „žalovníček“? A jak s tím souvisí připravovaný zákon...

OSTATNÍ - OD VÁS - 19. 10. 2021 - komentářů 0


Víte, komu se říkalo „žalovníček“? A jak s tím souvisí připravovaný zákon a po GDPR další povinnost pro zaměstnavatele i obce?


Každý zná označení „žalovníček“ především z období dětství. Jednou jsme žalovali sami, jindy druzí na nás. Někdo něco provedl, je jedno co. Kopnul spolužáka, postrčil ho, až upadl do bláta, snědl mu svačinu, v horším případě se mezi sebou dva poprali. Ale ve většině případů se našel někdo, kdo tu nekalost šel oznámit paní učitelce. A to i za bolestnou cenu, že mu žalování bude vyčteno ze strany kamarádů, ne-li přímo ze strany neochotného pedagoga. Teď suďte sami, jednal „žalovníček“ dobře, nebo špatně? Vězte, že odpověď není těžká: záleželo na moudrosti paní učitelky. Na jejím umu rozumět dětem, správně vyhodnotit situaci a sjednat nápravu tak, aby se žádný necítil ponížený, ani nespravedlivě pokáraný.

 

Setkáváte se s nesprávným jednáním i vy? Víte o tom, že je ve vašem okolí, obci, firmě, škole, instituci porušován nějaký předpis, či dochází k trestnému činu? Bojíte se skutečnost oznámit? Nevíte komu? Zákon O ochraně oznamovatelů, který má vstoupit v platnost na začátku roku 2022, myslí v těchto případech právě na osoby, které oznamují protiprávní čin. Do Senátu bude doručen vládní návrh tohoto zákona, který v současné době projednává Poslanecká sněmovna.

 

Jaké nové povinnosti to pravděpodobně přinese zaměstnavatelům? Zavést nový funkční systém označovaný termínem WHISTLEBLOWING, jmenovat tzv. příslušnou osobu k přijímání a řešení oznámení, zajistit ochranu oznamovateli. To vše zpracovat do vnitřní směrnice. Systém bude malinko odlišný od GDPR. Tématem se aktivně zabývám a na uklidnění vylekaných zaměstnavatelů mohu prozradit, že v současné době zpracovávám projekt, který by pro vás mohl být vhodným a bezbolestným řešením. Informační konferenci na dané téma připravuji na přelom listopadu a prosince 2021 ve Žďáře nad Sázavou.  

 

Na závěr mi dovolte poděkovat všem voličům za aktivní účast v poslaneckých volbách. Blahopřeji koalici SPOLU, která nejen na Vysočině vyhrála.

A nedávno zvolené žďárské poslankyni MUDr. Romaně Bělohlávkové přeji

vše dobré do nové funkce.


Autor: Josef Klement, Váš senátor

Publikoval: -kas-

Čtěte také

20. 11. 2021 - Pátý element

Již dlouhou dobu se zaobírám tím, že filmová tvorba je řízena stejně, jako jiné aspekty našeho života. Je zřejmé, že mnoho filmů vás má na něco připravit, něco obhájit či přímo ovlivnit...

20. 9. 2021 - Miluji své děti i svá vnoučata

A proto se dnes nebudu věnovat tomu, že virologie je vlastně pouze věda o látkách, jež naše těla vylučují při různých nákazách. Každý schopný člověk si může najít informace o tom, že...

13. 9. 2021 - Nedostupná zdravoní péče nejen na Vysočině - situace je špatná a bude ještě hůř!

Dne 6.9.2021 proběhla ve Žďáru nad Sázavou konference na téma „Dostupnost zdravotní péče na Vysočině“. Kromě podpisu statutu projektu HIPPOCRATES byly představeny možnosti řešení nedostatku lékařů. Revolučním řešením je koncept S.O.S. rezidenčních...

27. 7. 2021 - Celý Senát byl PROTI, stavební zákon přesto podepsal prezident

Stavební zákon přinese více nepříjemností než pozitiv. Má nastat centralizace stavebních úřadů. V první řadě si myslím, že je to zbytečné a změna určitě nepřinese úsporu času našim občanům. Dále jsem přesvědčen...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Kavárna Orchidea Janštovi nabízí k prodeji ČERSTVÉ LISTOVÉ TRUBIČKY
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Prodejna O2 Velké Meziříčí
TOPlist