Dnes je 16. srpna 2022, svátek má Jáchym, zítra Petra.
  • Zaplněné náměstí v neděli příjemně potěšila českými hity místní pětičlenná kapela Litrpul.
  • No nově zrekonstruovaných kurtech na Areálu zdraví se po 16 hodině uskutečnil exhibiční zápas ve volejbale mezi prvoligovým týmem TJ Sokol a týmem odchovanců.
  • Pouť v Netíně.
  • Žáci v Lavičkách se po prázdninách mohou těšit do školy s novou fasádou.
  • Slavnostní přestřižení pásky nově opravených kurtů na Areálu zdraví.

ODS VM – jak dál…

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 8. 11. 2021 - komentářů 0

Tomáš Hrabálek, předseda MS ODS Velké Meziříčí
Tomáš Hrabálek, předseda MS ODS Velké Meziříčí

V půlce září mě místní sdružení ODS ve Velkém Meziříčí zvolilo předsedou organizace. Protože jsem kandidoval vědomě, měl jsem samozřejmě proto i své důvody. Jedním z nejvýznamnějších byl fakt, že ODS ve Velkém Meziříčí jaksi přestala mluvit nejen sama mezi sebou, ale hlavně s lidmi, svými spoluobčany, přáteli, voliči, podporovateli a sousedy. A mým cílem bylo a je to změnit.


Co se to vlastně v ODS ve Velkém Meziříčí stalo? Odpověď zní: Nic dramatického, pouze jsme zvolili nového předsedu, jako to děláme každé dva roky už třicet let. Nejdřív trochu osvěty: Občanští demokraté jsou, jak z názvu tušíte, demokraté. To znamená, že mají místní organizace, okresní organizace, krajské organizace a celostátní vedení. Do vedení všech stupňů se můžete dostat tak, že tam kandidujete a ti ostatní vás tam v tajné volbě zvolí. Jinak to nejde. A ty volby jsou každé dva roky. U nás v Meziříčí teď přišel čas vnitrostranických voleb, byli dva kandidáti na předsedu, já jsem dostal víc hlasů. Takhle je to jednoduché. Už jste si mohli leckde přečíst, že ódéesáci odvolali předsedu Veličku a už jsem slyšel docela dost konspiračních teorií o tom, co to znamená pro vývoj politiky v našem městě. Pojďme to vrátit zpátky na zem a na nohy. Předseda ODS svolává schůze, je hlavním představitelem strany v místě a odpovídá za její činnost v místě. Jedním z důvodů, proč minulý předseda funkci neobhájil, byl fakt, že schůze se nekonaly , členská základna nevěděla o činnosti svých zastupitelů. No a to jsem slíbil změnit a opět nás sjednotit.To, že je někdo předseda místní ODS ve Velkém Meziříčí ještě neznamená, že je automaticky kandidátem na starostu. To fakt ne – o kandidátce rozhodují opět vnitrostranické tajné volby a ty teprve budou. Někdy na jaře. A o složení kandidátky budeme ještě hodně mluvit, protože to je skutečná politika v nejlepším smyslu toho slova. Když jsem se ucházel o funkci předsedy, nabídl jsem místní ODS, že se začneme zpátky bavit hlavně o městě ve kterém žijeme.

 

Když jsem výše uvedl, že je třeba se začít bavit o městě a normálních věcech, mám jich několik na mysli. Vyjmenuji je podle důležitosti:

 

1. Doprava
2. Občanská vybavenost
3. Bydlení
4. Zdravotnické a sociální služby
5. Volný čas
6. Kultura.

 

To znamená hledejme společně způsob, jakým by občanští demokraté rádi tyhle vážné věci řešili. Milí sousedé a spoluobčané, místní ODS je otevřená všem, kdo chtějí ovlivňovat budoucnost našeho města. Každý z vás, kdo chce aktivně nejen politicky ale i jako sympatizant s námi pracovat, je u nás vítán.Příští rok nás čekají komunální volby a rád bych, aby jsme opět kandidovali hrdě pod značkou ODS a možná i s některými z Vás co tyto řádky čtou. Nejsme uzavřená skupina moudrých, jsme dobrá parta samostatných pravičáků. Pojďte do toho s námi.


Autor: Tomáš Hrabálek, předseda MS ODS Velké Meziříčí

Publikoval: -red-

Čtěte také

24. 2. 2022 - Dopravní nehoda na ulici Hornoměstská

Ve čtvrtek 24. února krátce po půl osmé ráno jsme přijali na integrovaném operačním středisku oznámení o dopravní nehodě, která se stala ve Velkém Meziříčí na silnici II/602 na ulici Hornoměstská.

21. 12. 2021 - Už 6. ledna se do Meziříčí vrátí očkování proti covidu

Mobilní očkovací tým své služby nabídne ve čtvrtek 6. ledna v předsálí velkého sálu Jupiter clubu. Očkování bude probíhat od 10 do 17 hodin.

29. 3. 2022 - Pouť ve Svitu je to špatný nápad….

Anketa o zrušení velkomeziříčské pouti na tradičním místě, tedy náměstí a jejím přemístění do areálu bývalého Svitu má výsledek. Hlasovalo zhruba 350 lidí a 21 hlasů rozhodlo o tom, že se pouťové...

25. 4. 2022 - Zápis dětí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2022/2023

Po dohodě se zřizovatelem ředitelka mateřské školy stanovuje místo, termín a dobu pro podání žádosti o přijetí dětí k předškolnímu vzdělávání od školního roku 2022/2023. V období 2.5. - 16.5. 2022 nepodávají...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MINIBAGR - Malé stroje pro velké chlapy!
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Přijďte si užít Draka Heroes Family Day - 2022
TOPlist