Dnes je 4. prosince 2021, svátek má Barbora, zítra Jitka.
  • Práce na Areálu zdraví stále běží. Více fotek na našem Facebooku.
  • V Mostištích už mají vystavený slaměný betlém.
  • Na Družstevní směrem k Balince už mají nové osvětlení.
  • Na Fajtově kopci běží sněžná děla naplno. Podívejte se na video ze zasněžování na našem facebooku.
  • Provizorně zakryté výkopy na Třebíčské ulici jsou při přejezdu aut zdrojem neuvěřitelných ran, které jsou slyšet na velké vzdálenosti. Video na našem facebooku.

Vážený pane starosto

OSTATNÍ - OD VÁS - 20. 11. 2021 - komentářů 0

O očkovacím místě ve Velkém Meziříčí hovořil starosta města s Českou televizí.
O očkovacím místě ve Velkém Meziříčí hovořil starosta města s Českou televizí.
Velký sál v Jupiter clubu se proměnil na očkovací místo
Příprava na vakcinaci ve velkém sále Jupiter clubu.
Velký sál v Jupiter clubu se proměnil na očkovací místo
Dlouhá fronta lidí čekajících na očkování.

Je to již nějaký ten pátek, kdy jste 26. října 2021 uveřejnil Váš komentář k průběhu očkování proti covidu-19 v prostorách JC.


Jedná se o článek “Komentář starosty města ke včerejšímu průběhu očkování proti covidu-19 v prostorách Jupiter clubu“.

 

Přečetl jsem, řekl jsem si další propagace dobrovolného očkování a tím jsem si myslel, že už se k tomu nebudu vracet. Nicméně čas oponou trhnul a věci stran covidu nabírají nejbizarnějších podob. Na jaře 2020 se všem, kdo dnešní situaci s diskriminačními opatřeními naznačovali a připouštěli jejich postupné nasunování do společnosti, začalo správně po svazácku říkat konspirátoři či rozšiřovatelé hoaxů.

 

A proč má reakce? V souvislosti s výročím 17. listopadu jsem si vzpomněl na citát připisovaný jistému panu V. H. „Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“ a z předposledního odstavce Vašeho komentáře je jaksi patrné popletení či záměna jednotlivých slov v tomto citátu V. H. použitých.

 

Pojďme si to probrat konkrétně…

 

Začátkem předposledního odstavce Vašeho komentáře děkujete „všem, kteří se necháváte očkovat a přistupujete k věci zodpovědně.“ K jaké věci se má přistupovat zodpovědně? Pakliže k tomu, naočkovat všechny občany ČR, pak lze s Vámi souhlasit. Ovšem, zde bych předpokládal, že věcí je míněno „porazit virus a vrátit život do normálu“, či tak nějak se to v médiích otřásalo. No a zde vidíme, jak ono očkování vlastně covidí situaci vůbec neřeší. Státy s největší mírou proočkovanosti mají stejné, ne-li horší problémy než ČR a naopak některé státy, hlavně afrického regionu a blízkého východu, které skoro vůbec neočkují, tak covidu jako by nebylo… není to podezřelé?

 

Očkování není ona slibovaná tečka (ani dvojtečka či trojtečka). Mohl bych zde vyjmenovat nekonečný počet lží, co bylo slibováno z oficiálních míst stran očkování (začalo to dokonce i oním naprosto bezpečným přípravkem, nikdy se očkovaný nenakazí, nikoho očkovaný nenakazí, atd. atd.), ale jedno je jisté a začíná být i cenzurováno – očkovaní jsou na JIPkách a v nemocnicích +/- ve stejném počtu jako neočkovaní. I když už se prý statistiky vykládaly špatně a bude je potřeba na chvíli stáhnout a vydávat s tím správným vysvětlením. Jedna oficiální lež (slib) je nahrazována druhou a třetí a tak pořád dokola.

 

Není zde slovo zodpovědný spíše novým synonymem ke slovům jako poslušný, loajální, servilní, podvolený?

 

Dále pak srdceryvně zmiňujete, jak „V posledních takřka 2 letech jsem se bavil s pozůstalými členy rodin, kteří přišli kvůli covidu o blízké, a nejenom při zasedáních krizových štábů jsem mluvil s celou řadou hasičů, policistů, vojáků, lékařů, či dobrovolníků pomáhajících na covidových jednotkách a ty zkušenosti „z terénu" jsou opravdu hrozivé a jsem přesvědčen o tom, že by spousta lidí, kteří zpochybňují očkování nebo dokonce existenci samotného covidu-19 změnila názor, kdyby od těchto lidí slyšela a viděla byť jen zlomek toho, co já.“

 

Jistě, osobní příběhy z rodin jsou smutné, ovšem byly i v době před-covidí, budou i v době po-covidí. Smrt je smrt. Třeba vrchního českého zabijáka rakovinu nikdo takto vehementně neřeší. A kampak zmizela v sezóně 2020/2021 a i v této „obyčejná chřipka“? Proč najednou jen onen covid?

 

Když jste se bavil s těmi lékaři, ptal jste se, či bavilo se vůbec o tom, jak tuto nemoc léčit? Pravda, v médiích hlavního proudu se skoro nic o úspěšných léčebných postupech neříkalo. A to, že některé latinskoamerické státy díky alternativnímu léčebnému přístupu nebyly tak drasticky covidem zasaženy, než kdyby jen čekaly na „spásnou“ vakcínu je asi vlastně hoax.

 

Nebylo by největším aktem lásky chtít po oněch lékařích a úřadech na toto vliv majících o maximální možné zpřístupnění funkčních léků?

 

No a poslední část onoho odstavce: „Vám, odpůrcům očkování, kteří napadáte ostatní za to, že chtějí chránit očkováním sebe i své okolí vzkazuji, že Vaše jednání je neakceptovatelné. Pokud se nechcete očkovat, je to vaše volba, ale nenadávejte kvůli tomu těm, kteří se očkovat chtějí.“

 

Těžko říct, co je míněno pod pojmem chránit. V době klasických vakcín (ony první generace, na covidu v ČR není dostupná ani jedna) se mělo za to, že po očkování je člověk imunní a neinfekční. Dnes bychom měli, stejně jako ředitel firmy Bayer Stefan Oerlich nazývat všechny mRNA covid vakcíny nikoli vakcínami ale buněčnou genovou terapií. To, že dnešní covid očkovaní mohou covid chytit, mohou ho šířit, mohou i na JIPce skončit a mohou i umřít, dnes i oficiální místa připouští. Ovšem oficiální mimořádná opatření toto nereflektují a tváří se, jak očkování funguje. To, že je zde více než 40 těchto mimořádných opatření soudy prohlášeno za nezákonné je či není akceptovatelné? Jak brát vážně autoritu, která lže, planě slibuje a ještě k tomu jedná nezákonně?

 

Jinak souhlasím s Vámi stran neakceptovatelnosti agresívního jednání. Možná nás nemine doba, kdy se budete nejenom Vy muset ohradit proti agresivnímu napadání neočkovaných těmi očkovanými. I když je zde jistá šance, že to nová vládní garnitura pojistí úpravou dotyčných zákonů a neočkovat se proti covidu bude trestným činem (náznaky, jak by se to mohlo zkusit, už vidíme u našich jižních sousedů v Rakousku). Velice zajímavé je si zkusit přečíst, jak se po uchopení moci Adolfem Hitlerem v Německu podařilo od roku 1933 postupně všechny Židy vytlačit mimo jakýkoli legální veřejný život. Vše dle zákona, samozřejmě!

 

Co říci závěrem? Spíše se zeptat, Vás pane starosto i až sem dočetších čtenářů. Zda bude platit ono Havlovské „Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“. Či spíše Orwellovské Válka je mír, Svoboda je otroctví, Nevědomost je síla.

 

Jistou naději bych viděl v několika lidových moudrech (i moderního data ) jako lež má krátké nohy, před úsvitem bývá největší tma, lže jako když ČT vysílá a seznamzprávy, iDnes a Novinky tisknou.

 

S přáním dobré mysli a touhou hledat pravdu, která jediná (s Boží pomocí) může porazit tuto pandemii, pandemii strachu.


Autor: Ing. Tomáš Chlubna, zastupitel obce Oslavice

Publikoval: -red-

Čtěte také

23. 8. 2021 - Dětské skupiny podpořil Senát

V kraji Vysočina je celkem 25 dětských skupin. V okrese Žďár nad Sázavou fungují 4 dětské skupiny, a to ve Žďáru nad Sázavou, ve Velkém Meziříčí, v Netíně a ve Velké Bíteši.

31. 8. 2021 - Stává se zdravotní péče nedostupným luxusem?

Chybí nám lékaři. Zubní lékaři, obvodní lékaři, pediatři a další odborníci. Proč? Průměrný věk lékařů je 60 let, chystají se ukončit praxe a většinou za sebe nemají nástupce. Kdo nás bude léčit?...

12. 10. 2021 - Bojím se

Bojím se, bojím. Zcela mne ovládla obava o nás. O náš národ, o naše děti a vůbec všechny potomky. Uvědomil jsem si, že média zcela ovládla myšlení hlavně těch, co nehledají relativní...

20. 9. 2021 - Miluji své děti i svá vnoučata

A proto se dnes nebudu věnovat tomu, že virologie je vlastně pouze věda o látkách, jež naše těla vylučují při různých nákazách. Každý schopný člověk si může najít informace o tom, že...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
AUTOBATERIE KOPEČNÝ
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist