Hotelová škola Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí
Dnes je 2. února 2023, svátek má Nela, zítra Blažej.
  • Do poslední vteřiny napínavé utkání. Hokejisté HHK doma vydřeli výhru nad Vyškovem 4:3. Marcel Juráň vstřelil čtvrtý  rozhodující gól v závěrečné třetině.
  • Odpoledne otevřených dveří nechalo nahlédnout do všech zákoutí gymnázia. Třeba i na chemické pokusy studentů.
  • Ceny nafty a benzínu jsou na všech čerpacích stanicích totožné.
  • Na silnicích s maximální opatrností.
  • Zvrat v posledním okamžiku. Sobotní zápas hokejistů HHK s Kopřivnicí se během pár okamžiků změnil od vedení na prohru gólem 8 sekund před koncem třetí třetiny.

Nejvíc praktických lékařů pomáhá s očkováním na Vysočině, zapojení dalších by výrazně zrychlilo podá

ZPRÁVY - Z KRAJE - 26. 11. 2021 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Celostátní statistiky ukazují, že podíl praktických lékařů na očkování v Kraji Vysočina je 23,18 %, což je nejvíce ze všech krajů.


Hejtman Vítězslav Schrek si této pomoci váží a prosí i další praktické lékaře, případně ambulantní specialisty, aby se do očkování zejména posilujících dávek pro nejstarší občany zapojili také. „Každý další lékař, který svým pacientům nabídne očkování proti covid-19, se stane důležitým a nezbytným článkem v boji s pandemií. Vysokou proočkovanost obyvatel a zejména rychlé podání posilujících dávek vidím v tuto chvíli jako jedinou cestu z kritických čísel nově nakažených i smutných statistik úmrtí,“ zdůraznil hejtman Vítězslav Schrek. K 23. listopadu bylo v Kraji Vysočina podáno celkem 594 803 očkovacích dávek, z toho 25 758 představují posilující třetí dávky.

 

Očkování v Kraji Vysočina nabízí v tuto chvíli všechny krajské nemocnice. V Jihlavě stále funguje velké očkovací centrum v Hruškových Dvorech a jeho provoz, který zajišťuje Nemocnice Jihlava, se plánuje i v roce 2022. „Oslovili jsme majitele ATX centra, kde má očkovací centrum zázemí, s možností prodloužit smlouvu na několik dalších měsíců. Jednání jsou díky vstřícnosti a pochopení Jakuba Klobásy na dobré cestě,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný. V ostatních nemocnicích funguje očkování na vybraných místech nebo v určených ambulancích.

 

S avizovaným zkrácením termínu z 6 měsíců na 5 pro podání posilujících dávek se očekává zvýšený zájem i tlak občanů na dostupné a včasné termíny. „Snažíme se neustále posilovat očkovací místa v našich nemocnicích, ale už narážíme na personální limity. Je třeba si uvědomit, že ti samí lékaři a sestry, kteří očkují, se musejí starat o pacienty na lůžkových odděleních. Při současném nárůstu pacientů s covid, už zkrátka není mezi personálem, kde brát,“ říká náměstek Novotný.

 

Prosba hejtmana Schreka proto směřuje hlavně k praktickým lékařům: „Prosím zvažte možnost očkování ve svých ordinacích. Pacienti k Vám mají nejblíže a důvěřují Vám. Vaše doporučení, může přesvědčit i nerozhodnuté, aby se očkovat nechali. Vaši spolupráci teď potřebujeme víc, než kdy jindy.“ Na druhou stranu apeluje hejtman i na občany, aby své praktiky s žádostí o podání posilujících dávek oslovili. V některých případech se stává, že praktický lékař by proti covid-19 očkovat chtěl, ale neočkuje jen proto, že od svých pacientů neeviduje zájem.

 

Vedle vybraných praktiků, lze očkování absolvovat také na Poliklinice Třešť, Poliklinice Telč nebo v Nemocnici Počátky. Pro očkování může veřejnost stále využít služeb MUDr. Petra Pátka v jeho ortopedické ambulanci v Chotěboři. „Očkování na poliklinikách se ukázalo jako dobře fungující model. Pokud by se podařilo rozšířit možnost očkování také sem, výrazně by se tím zvýšila dostupnost vakcín pro pacienty z okrajových částí Vysočiny nebo s větší dojezdovou vzdáleností do stávajících očkovacích míst,“ přibližuje náměstek Novotný.

 

Systém očkování v Kraji Vysočina doplňuje od konce léta mobilní očkovací tým společnosti Podané ruce. Ten ve vybraných městech na Vysočině očkuje bez registrace, a to jedno dávkovou i dvou dávkovou vakcínou. Aktuálně jsou domluvené termíny do poloviny prosince a připravují se další. „Pokud by se podařilo rozšířit stávající síť očkovacích míst o další ordinace praktických lékařů nebo polikliniky, byla by to výhra pro celou Vysočinu. Máme šanci ukázat, že jsme v očkování opravdu pořád v republice nejlepší,“ odesílá svoji naléhavou žádost mezi praktické lékaře a ambulantní specialisty v kraji hejtman Vítězslav Schrek.


Autor: tiskové oddělení Krajského úřadu Vysočina

Publikoval: -kas-

Čtěte také

27. 1. 2023 - Vysočina si veze ze zimní olympiády dětí a mládeže 10. místo.

Dařilo se biatlonistům a lyžařským orientačním běžcům.

31. 10. 2022 - Jízda pod vlivem alkoholu na ulici Karlov

Řidiče pod vlivem alkoholu odhalili policisté z obvodního oddělení Velké Meziříčí, kteří v neděli 30. října krátce po desáté hodině večer zastavili na ulici Karlov automobil Mercedes Benz, jehož řidičem byl dvaatřicetiletý...

23. 1. 2023 - Vysočinské mladé sportovní naděje vyráží na olympiádu dětí a mládeže do Krkonoš

Sportovci z Vysočiny na zahájení zimní olympiády dětí a mládeže. Krkonoše patří sportovním talentům.

8. 9. 2022 - Příští týden se rozjede mobilní očkování proti COVID-19. K dispozici je nová vakcína proti omikronu

Centrální sklad Nemocnice Jihlava tento týden přijal 8,5 tisíce nových očkovacích dávek proti COVID-19.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist