Dnes je 13. srpna 2022, svátek má Alena, zítra Alan.
  • V pátek večer hrála na náměstí hity známé americké kapely Red hot chili peppers revivalová skupina z Brna.
  • První fotbalové domácí utkání nové sezóny FCVM s Blanskem skončilo po 100 minutách prohrou domácích 0:2
  • Je po 18 hodině a stále platí uzavírka Oslavické ulice. Řidiči ovšem tuto zákazovou značku v hojné míře ignorují.
  • Nové šatní skříně pro žáky ZŠ Oslavická se již instalují.
  • Příkazová značka u okružní křižovatky na Karlově to nemá lehké.

Hodnocení podzimní části sezóny: Áčko

SPORT - FOTBAL - 1. 12. 2021 - komentářů 0

A tým FCVM
A tým FCVM

10. místo z 18 týmů a zisk 21 bodů za 6 výher a 3 remízy. Taková je podzimní vizitka našich fotbalistů v Moravskoslezské fotbalové lize. Hlavní trenér Jan Šimáček v rozhovoru pro klubový web zhodnotil první polovičku sezóny. Rozhovor je také doplněn o hráčské statistiky.


Cílem mužstva na začátku sezóny bylo pohybovat se v lepší polovičce tabulky. Jak si spokojen s naplněním tohoto cíle?

Cíl je jedna věc a realita druhá, pokud to budu brát podle toho co jsem říkal, tak nejsem spokojen, protože máme určitě na víc a chybí nám určitě 6 až 9 bodů.

 

Výkony a výsledky týmu byly v podzimní části jako na houpačce. Čím si to vysvětluješ?

Největším problémem byla nestálost sestavy v průběhu celého podzimu. Nejčastějším důvodem byla různá zranění, nemoci, pracovní povinnosti, osobní důvody. Pokud chceme něco na hřišti předvádět, tak to musí vypadat úplně jinak než na podzim.

 

Jak jsi spokojen s celkovou předváděnou hrou týmu? V čem si viděl sílu týmu a kde tým tlačila bota?

Jak jsem říkal, nestálost sestavy se někde musela projevit a projevilo se to právě na nevyrovnaných výkonech a následně výsledcích. Síla v týmu dle mě je velká, jen musíme být zdraví.

 

Jaký zápas se týmu nejvíce povedl a jaký naopak nejméně?

Až budu jednou vzpomínat, tak si určitě vybavím obrat v posledních minutách v Otrokovicích, výhru 7:0 nad Zlínem B, vítězství doslova v poslední vteřině se Slováckem, ale z hlediska výkonu jsme předvedli nejlepší zápas v Kroměříži. Naopak mi vadí všechny domácí prohry, protože soupeři si odvezli body doslova zadarmo bez boje. Celkově naše výkony byly lepší venku než doma.

 

Co říkáš na jednotlivé hráčské výkony?

Tady to je stejný jako u týmového výkonu a krásně se to prolíná. Někteří si během podzimu vyzkoušeli i 3 posty a lepili jsme to, jak mohli, tudíž ne vždy se každému dařilo dle našich představ. S hráči jsme měli po soutěži individuální pohovory a tam jsme každému řekli, jak to vidíme. Chtěl bych ještě poděkovat hráčům z našeho béčka, kteří nám několikrát pomohli, nejvíce Lukášovi Berkovi a hlavně Pavlovi Mezlíkovi.

 

Jednu chvíli měl tým obrovskou marodku. Čemu to dáváš za vinu?

Těžko říct, ale do svědomí by si měli sáhnout i sami hráči zda dělají z hlediska prevence vše, aby byli nachystaní. Některá zranění byla i o smůle. Každopádně covidová pauza se asi projevila a hráči z pravidelné zátěže vypadli na delší dobu než by bylo dobré. Pokud to dopadne dobře, tak v jarní části budou mít hráči zajištěnou regeneraci, kondičního trenéra, doktora, fyzioterapeuta a maséra. To tu ještě nikdy v takové míře nebylo a ubyde doufám na toto téma od hráčů výmluv.

 

Jak do týmu zapadli nově příchozí hráči?

Moc nových hráčů v týmu přes léto nepřibylo. Zklamáním je dá se říci celoroční opakovaná zranění Davida Sargsyana. David Ráliš vyšel z dorostu a je vidět, že na úroveň třetí ligy to zatím není a musí sbírat zkušenosti v našem béčku a vyhrát se tam. Filda Vošmera měl z kraje sezóny taky zdravotní problémy a až v průběhu druhé poloviny podzimu nám byl k dispozici. Největší posilou byl v průběhu podzimu Patrik Demeter, ale ten měl smůlu v tom, že si ve čtvrtém zápase zlomil nohu a sezona mu skončila, ten nám chyběl ve zbytku sezóny moc. Jirka Urbánek se hned po pár úvodních kolech taky dlouhodoběji zranil a své kvality ukázal až ke konci sezóny.

 

Na domácí zápasy áčka nechodilo tuto sezónu tolik lidí, kolik bývalo zvykem. Myslíš, že to je způsobeno sobotním termínem, který se v podzimní části praktikoval? Vrátí se opět na jaře nedělní formát domácích zápasů?

Zkusila se změna, která se nepovedla, v průběhu podzimu jsme se o tom dostatečně přesvědčili, protože to byl dost smutný pohled po areálu během našich zápasů. V úvodu jarní části se vrátíme na tradiční neděli v 10:15 a poslední kola bychom rádi odehráli v pátek odpoledne.

 

Tématem ve společnosti je opět covid. Neměl si strach, že by se podzimní část opět nemusela dohrát?

To vůbec, očekával jsem, že se odehraje vše. Jen jsem počítal s tím, že budou nějaké zápasy odloženy kvůli karanténám a budou dohrávky. Nám se covid dlouho vyhýbal, ale nakonec na poslední 2 zápasy vypadli 2 hráči, což ještě není nic hrozného vzhledem k tomu jaká byla v republice situace.

 

Co nyní čeká fotbalisty prvního týmu? Kdy začne zimní příprava?

Hráči mají do konce roku volno. Myslím, že si ho zaslouží, protože od loňského podzimu, kdy se soutěž přerušila, byli pořád v nejistotě. Neustále se spekulovalo co a jak. Sám jsem je obdivoval, co museli absolvovat z hlediska individuálních tréninků a opakovaných začátků a konců příprav. Byl bych rád, kdyby se udržovali jakýmkoliv jiným sportem než fotbalem a došli na začátek zimní přípravy opět natěšený. Zimní přípravu bychom měli začít fyzickými testy v Brně v prvním týdnu v lednu a od té doby se začne i s trénováním na jarní odvety.

 

Co bys vzkázal na závěr fanouškům FC VM?

Ať se každému v osobním životě daří, má se dobře a hlavně to zdraví. My se na jaře budeme snažit předvádět lepší fotbal a nalákat fanoušky zpět na Tržák.

 

Hráčské statistiky za podzimní část

Vstřelené branky: 8x Antonín Plichta, 6x Robin Demeter, 6x Petr Dolejš, 2x Martin Puža, 1x Radim Šuta, 1x Matěj Sysel, 1x Patrik Mucha

Odehrané zápasy + minuty: Marek Kolář 17/1502, Martin Puža 17/1496, Antonín Plichta 17/1492, Patrik Mucha 16/1440, Robin Demeter 16/1423, Jan Nedvěd 15/1319, Radim Šuta 15/1118, Mirek Malata 15/467, David Komínek 14/1220, David Karmazín 13/594, Petr Dolejš 12/1026, Michal Bouček 12/793, Jakub Vašíček 10/627, Jiří Urbánek 9/688, Filip Vošmera 8/233, Martin Pavlík 7/342, Pavel Mezlík 7/154, Matěj Sysel 6/227, Marek Malata 6/130, Patrik Demeter 4/287, Lukáš Berka 2/159, David Ráliš 2/25, Adam Dubec 1/28

Žluté karty: 10x Robin Demeter, 5x Patrik Mucha, 5x Radim Šuta, 3x Martin Puža, 3x Antonín Plichta, 2x Marek Kolář, 2x Petr Dolelš, 2x Filip Vošmera, 1x Matěj Sysel, 1x Jakub Vašíček, 1x David Karmazín, 1x Jan Nedvěd, 1x Jiří Urbánek

Červené karty: 1x David Komínek


Autor: převzato z FCVM

Publikoval: -kas-

Čtěte také

23. 5. 2022 - Nábor fotbalové mládeže již ve čtvrtek 2. června od 16 hodin

Máte doma malého fotbalistu nebo fotbalistku? Přijďte 2.6. 2022 v 16:00 na Tržiště na nábor do naší mládeže. Hledáme kluky a holky ročníků: 2016, 2015, 2014.

16. 2. 2022 - Pozvánka na přípravné utkání FCVM

Další přípravné utkání čeká na naše fotbalisty již ve středu 16.2. Na umělou trávu přijede divizní mužstvo Velké Bíteše. Výkop utkání je naplánován v 17:00.

16. 5. 2022 - Áčko si z Hlučína odvezlo sedmigólový debakl

Náš tým na utkání v Hlučíně nebude v dobrém vzpomínat. Už od 8. minuty domácí mužstvo vedlo 2:0.

24. 6. 2022 - Starší přípravka fotbalu - hodnocení sezóny

Sezóna začala již 3.ledna a hned se najelo na 3 tréninky v týdnu.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MINIBAGR - Malé stroje pro velké chlapy!
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA s.r.o. - Přijmeme MONTÁŽNÍ DĚLNÍKY
TOPlist