• Stačí aby trošku zapršelo a příjezdová cesta na parkoviště v bývalém areálu Svit si připsala další poklicový skalp.
  • První část happeningu ZUŠ Open se odehrála již v úterý ve velkém sále Jupiter clubu. Představily se taneční a literárně dramatické obory.
  • Auto sjelo z parkoviště u zastávky na Vrchovecké do řeky Oslavy. Více foto najdete na našem Facebooku @NovinyVM.cz .
  • V úterý v 11 hodin stala další nehoda auta a skútru na nepřehledné křižovatce Vrchovecká - Poříčí.
  • O víkendu se v Jabloňově koná akce "Výstava historických traktorů a stabilních motorů v Jabloňově".

Po výhře muži přezimují na 2. pozici

SPORT - HÁZENÁ - 6. 12. 2021 - komentářů 0

V posledním zápase před podzimní pauzou jsme se na domácí palubovce střetli s rezervou extraligových Maloměřic. Soupeř se nacházel na 9. místě, a proto jsme očekávali plný bodový zisk.

sobota 4. 12. 2021

2. liga muži – JM – 11. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – SHC Maloměřice „B“ 34:27 (15:13)

Hosté dorazili s poměrně mladým týmem doplněným o zkušené hráče. První branku jsme sice vstřelili my, ale následující zásahy patřily Brňanům (3. minuta 1:3). Soupeře jsme ale ve vedení dlouho nenechali a brzy jsme překlopili skóre na naši stranu. V 9. minutě jsme zvyšovali na 6:4. Ovšem následující minuty se nesly v duchu velice vyrovnané partie. Ani jeden z týmů nedokázal odskočit na rozdíl více než jediné branky a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Až v posledních minutách poločasu se nám podařilo sérií 2 branek odskočit ze stavu 13:13 na 15:13, a do šaten jsme tak šli s mírným náskokem.

Ovšem vstup do druhé půle byl z říše snů. Během 5 minut jsme vstřelili 5 branek a donutili jsme Maloměřice k time-outu. Ovšem ani ten soupeři nepomohl a my pokračovali dál ve skvělém výkonu. Ve 44. minutě to bylo již 25:13 a až poté hosté prolomili dlouhý 18minutový půst a překonali naši obranu. Bohužel poté jako bychom již zápas vypustili, a polevili jsme tak na obraně. Hosté od té doby proměnili snad každý svůj útok a branky náhle rychle přibývaly. Žádné drama se sice již nekonalo, ale 14 obdržených branek během poslední patnáctiminutovky není příliš dobrá vizitka. Utkání tak skončilo výhrou pro naše barvy v poměru 34:27.

Tento výsledek nás posunul na 2. místo ligové tabulky se ziskem 16 bodů. Bohužel kvůli probíhající pandemii muselo být několik utkání odloženo, a tak v tabulce zůstává několik odložených zápasů. Doufejme, že na jaře se situace uklidní a po 2 nedohraných sezonách bude hráčům umožněno letošní soutěžní ročník dokončit.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 0:1/2, vyloučení 4:3

Sled branek: 1:3, 6:4, 6:7, 9:10, 11:12, 13:13, 25:13, 26:17, 29:17, 32:23, 34:27

Sestava a branky: František Kratochvíl, Lukáš Deraha – Vojtěch Svoboda (10), Vítězslav Večeřa (6), Jiří Kaštan (5), Pavel Strašák (4), Jakub Bezděk (4), Petr Kavka (2), Tomáš Rosa (2), Martin Chalupa (1), David Kubiš, trenér Vlastimil Vaverka, odpovědný vedoucí Radim Fischer, Petr Kácal

2. 5. 2022 - HÁZENÁ: V posledním domácím zápase této sezóny muži nezaváhali

V předposledním kole druholigové soutěže naši muži hostili celek z Prostějova, který se krčí až na 11. místě tabulky.

3. 1. 2022 - Rozpis utkání ve sportovní hale u Světlé

Utkání ve sportovní hale Tělocvičné jednoty Sokol Velké Meziříčí, ulice Sportovní „za Světlou“.

18. 10. 2021 - Ve druhém kole Českého poháru dostaly ženy stopku

Ve čtvrtek 14. října zajíždělo naše družstvo žen na 2. kolo Českého poháru do Kunovic. Soupeř, který nám na domácí palubovce nadělil třináctibrankový debakl, byl tak jasným favoritem…

28. 3. 2022 - HÁZENÁ: Muži vydřeli výhru nad Újezdem

V sobotní odpoledne hostili naši muži tým z Újezdu u Brna.