CAFÉ GUSTO - BRZY OTEVÍRÁME!
Dnes je 21. dubna 2024, svátek má Alexandra, zítra Evžénie.
  • O mimořádné odměny pana starosty a místostarosty ve Velkém Meziříčí se zajímala také celostátní televize NOVA. Reportáž byla odvysílaná v pořadu Televizní noviny 21. 4. 2024 cca v čase 20:07.
  • Letní zahrádky restaurací se vrací. První roste před Jupiter clubem.
  • Část cesty Balinským údolím je nově vysypána štěrkovou drtí.
  • Dobrovolní hasiči v sobotu staví na Fajťáku hranici na pálení čarodějnic.
  • Stavba chodníku k dálnici pokračuje.
  • Vůbec první výstava v sýpce za Dózou. Ve dvou patrech vystavují své díla žáci výtvarného oboru ZUŠ.

- - 7. 12. 2021 - komentářů  0
Foto ze zápasu s Opavou.
Domácí výhrou nad Opavou se velkomeziříčští hokejisté posunuli na páté místo v tabulce II.ligy foto: Jiří Mráz

Utkání 21. kola II. ligy mezi Velkým Meziříčím a Opavou nabídlo dvěma stovkám fanoušků bojovný a dvě třetiny vyrovnaný souboj. V závěrečné části začali velkomeziříčští svého soka výrazněji přehrávat a z tlaku vytěžili vítěznou branku Tomáše Střechy.

Sobota 04.12.2021

HHK Velké Meziříčí – HC Slezan Opava 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Góly a asistence: 27:58 Křenek (Strnad, Střecha T.), 33:24 Slabý (Paták, Malec), 44:05 Střecha T. (Strnad), 59:47 Malec – 27:16 Vojtovič (Zouhar, Malina), 37:04 Wolf (Malina, Šindelář).

Sestava HHK Velké Meziříčí:

Juda J. (Štourač) – Vlašín P., Slabý, Kochánek, Burian V., Báňa, Ambrož „C“ – Malec, Juráň, Paták – Strnad, Křenek, Střecha T. – Vlašín M., Střecha F., Maštera – Burian M.

Trenéři: Vejmelka, Krča

Sestava HC Slezan Opava:

Piták (Baldik) – Zapletal, Kunc, Šindelář „C“, Ficek, Kocián, Zouhar – Vojtovič, Peterka, Kadula, Horný, Wolf, Vašenka, Malina, Buršík.

Trenér: Tomášek

Rozhodčí: Kohoutek – Maloušek, Hübl.

Vyloučení: 4:1, navíc: Kunc (OPA) 5 + do konce utkání za naražení zezadu.

Využití: 1:1, v oslabení: 0:1.

Střely na branku: 37:31 (11:12, 9:12, 17:7)

Procentuální úspěšnost brankářů:

Juda J.         (HHK)  -    93,55 % -   29 zákroků – 60 min.

Piták            (OPA)  -     89,19 % -   33 zákroků – 60 min.

Diváci: 189

Skóre utkání otevřela Opava využitou přesilovkou ve 28. minutě - 0:1. Ještě v téže minutě ale bylo po parádní souhře druhého velkomeziříčského útoku vyrovnáno. Svojí 13. brankou v sezóně vyrovnal David Křenek - 1:1. Ve 34. minutě v pětiminutové přesilovce napřáhl obránce Petr Slabý a trefil přesně - 2:1. Hosté ale bojovali a ve dlouhém oslabení další branku neinkasovali. V závěru oslabení naopak ujeli domácí obraně a Petr Wolf zakončil bezchybně - 2:2. Závěrečná třetina přinesla tlak Velkého Meziříčí, ze kterého domácí ve 45. minutě vytěžili branku Tomáše Střechy - 3:2. V posledních vteřinách potom vítězství pojistil Ondřej Malec - 4:2.

Vítězství Velkého Meziříčí mohlo být i výraznější. Domácí hráči ale mnoho brankových příležitostí v průběhu celého zápasu zbytečně přehrávali a snažili se skórovat až do prázdné branky.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:utkání jsme začali, jak jsme chtěli, s nadšením a aktivně. Hra byla poměrně vyrovnaná, obrany celkem fungovali. Asi v polovině jsme nezblokovali nahozeni a prohrávali jsme. Bylo fajn, že jsme hned odpověděli a v podstatě z protiakce srovnali. Pak v dlouhé pětiminutové  přesilovce jsme šli do vedení, měli jsme i další šance, ale nedali jsme je. Poté ještě v oslabení soupeř ujel a vyrovnal, což nám vzalo vítr z plachet. Ve třetí třetině to bylo kdo z koho. Ale myslím, že jsme si dnes za vítězstvím šli my více. Potrestali jsme chybu soupeře, šli jsme do vedení a to nám hodně pomohlo. Poslední branka pár sekund před koncem už nic neřešila. Vydřeli jsme dnes velmi důležité tři body proti kvalitnímu soupeři, za což klukům patří velké díky.

Program mistrovských zápasů mužů:

Pátek 10.12.2021 HHK Velké Meziříčí – HC Kopřivnice,

začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)

Sobota 11.12.2021 HHK Velké Meziříčí – HC Kopřivnice,

začátek utkání v 15.00 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)

Autor: HHK VM

10. 10. 2023 - B tým HHK opět bodoval, tentokrát nad hokejisty z Pelhřimova

B tým HHK opět bodoval, tentokrát nad hokejisty z Pelhřimova
Ve svém prvním utkání na domácím ledě přivítali hráči béčka HHK loňského vítěze Krajské ligy z Pelhřimova.

18. 1. 2024 - Z okresního derby vezeme důležité tři body!

Z okresního derby vezeme důležité tři body!
Velkomeziříčští hokejisté otočili okresní derby ze stavu 0:2 a ze žďárských Bouchalek vezou veledůležité tři body!

6. 9. 2023 - Brigáda na zimním stadionu - rozcvičovací plocha

Brigáda na zimním stadionu - rozcvičovací plocha
S blížícím se dokončením rekonstrukce zimního stadionu a startem ligových soutěží se Horácký hokejový klub Velké Meziříčí obrací na své příznivce, hráče a dobrovolníky s prosbou o pomoc při vybudování rozcvičovací plochy.