Hotelová škola Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí
Dnes je 28. ledna 2023, svátek má Otýlie, zítra Zdislava.
  • Zvrat v posledním okamžiku. Sobotní zápas hokejistů HHK s Kopřivnicí se během pár okamžiků změnil od vedení na prohru gólem 8 sekund před koncem třetí třetiny.
  • Fotbalisté A týmu FCVM v sobotu dopoledne sehráli první přípravné utkání.
  • Proč celý den svítí světlo na parkovišti ve Svitu je záhadou?
  • Kolem netradičního popelníku u Depa je velký binec.
  • Mezi Měřínem a Stráneckou Zhoří došlo k nehodě nákladního auta.

Místostarosta města přináší informace o aktuálním dění

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 10. 12. 2021 - komentářů 0

Místostarosta Fr. Smažil.
Místostarosta Fr. Smažil.
foto: Z. Najtová

Místostarosta města František Smažil představuje aktualizovaný ceník parkovného pro rok 2022, vyjadřuje se k aktuální dopravní situaci ve městě a žádá občany, aby zachovali věcnou a slušnou komunikaci s lékaři a dalším zdravotnickým personálem.


 

Město vydalo ceník parkovného pro rok 2022 (0:24 – 2:34)

 

Rada města vydala aktualizovaný ceník parkovného, který nabývá účinnosti 1. ledna 2022. U nepřenosných parkovacích karet se změny dotknou dokládání technického průkazu vozidla potřebného pro vydání karty, zároveň se umožní dočasná výměna karty v případě havárie či poruše vozidla. Ceny se nemění.

 

V letošním roce bylo pro vydání parkovací karty zapotřebí doložit technický průkaz vozidla, uvedeného v žádosti o nepřenosnou parkovací kartu. Od nového roku může abonent, jenž je podnikající fyzická osoba, doložit za účelem vydání parkovací karty i technický průkaz vozidla vlastněného druhým z manželů. Podmínky splní v případě, kdy vlastník vozu udělí písemný souhlas s užíváním vozidla k výkonu podnikatelské činnosti abonenta.

 

K dočasné výměně nepřenosné parkovací karty může dojít v případech, kdy nastane havárie nebo porucha vozidla a servis zapůjčí náhradní auto. Pro výměnu je nutné doložit originál smlouvy o zapůjčení náhradního vozidla a osvědčení o registraci zapůjčeného vozu. Původní nepřenosná parkovací karta se odevzdá při podání žádosti o vydání karty náhradní a vrací se při jejím odevzdání.

 

Aktuální situace v dopravě ve městě (2:35 – 4:03)

 

Rekonstrukci ulice Nad Gymnáziem jsme dokončili

Rekonstrukci vodovodu a kanalizace se společně s rekonstrukcí povrchu komunikace a chodníků v ulici Nad Gymnáziem (od křižovatky na Bezděkov až po křižovatku s Generála Jaroše) podařilo dokončit v řádném termínu. Tento úsek, kde byl investorem Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko (SVK Žďársko), se rekonstruoval s finančním podílem města.

 

Na druhém úseku ulice Nad Gymnáziem (od křižovatky s Generála Jaroše až za železniční podjezd) byla předmětem opravy pouze rekonstrukce kanalizace s následnou úpravou povrchů po výkopových pracích. I v tomto případě je investorem SVK Žďársko. Ostatní povrchy se uvedly „do původního stavu". Na převážné části délky nového asfaltového povrchu zůstal přibližně 5centimetrový schodek proti původním povrchům. Původní povrchy tvoří popraskaný asfalt, zčásti betonové panely a v menší části pouze hlína. Při přejímce díla byla tato část povrchů komunikace předmětem kritiky ze strany města. „Po diskusi s investorem a firmou provádějící rekonstrukci se na místě dohodnul možný způsob opravy (zadrťování se zástřikem). Pokud však budou i nadále přetrvávat nepříznivé povětrnostní podmínky, bude tato úprava provedena dodatečně," sdělil místostarosta města František Smažil.

 

Druhá etapa opravy ulice Nad Gymnáziem (rekonstrukce povrchů, nový chodník a veřejné osvětlení) v úseku od křižovatky s Generála Jaroše až po nadjezd nad D1, se připravuje k realizaci v příštím roce. Rozpočet města na rok 2022 bude zastupitelstvo města projednávat 14. prosince.

 

Ulice Třebíčská je průjezdná

První část opravy začala na mostě nad železnicí a přechodem do ulice Družstevní. Komunikace je aktuálně předána do předčasného užívání, odstranily se semafory a komunikace je v plném provozu. Další část opravy se týká ulice Oslavické od vjezdu z ulice Třebíčské po kruhový objezd. Tato část by měla být dokončena k dnešnímu dni.

 

Prosba o zachování věcné komunikace s lékaři (4:04 – 5:08)

Žádáme občany, aby ve styku s lékaři a dalším zdravotnickým personálem zachovávali elementární slušnost a komunikaci vedli věcně.


Autor: Lucie Málková, tisková mluvčí města

Publikoval: -kas-

Čtěte také

3. 6. 2022 - Týden filozofování na téma soukromé vs. veřejné začal s významnými hosty z justice

Ve čtvrtek 2. června v 17 hodin byl v Jupiter clubu slavnostně zahájen již 16. ročník Evropského festivalu filozofie.

26. 7. 2022 - Antukové kurty v Areálu zdraví se po rekonstrukci otevírají veřejnosti

Nejen tenisté a volejbalisté se těší z nových kurtů. Rekonstrukcí prošla zejména antuková hřiště, u nichž se kromě povrchů upravilo podloží. Přibylo nové umělé osvětlení, závlahy, oplocení, sklad i tribuna. Opravu Areálu...

28. 5. 2022 - Nejlepšími sportovci jsou hokejisté a volejbaloví junioři, Sára Strnadová a Ondřej Malec

V pátek 27. května ve velkém sále Jupiter clubu došlo na vyhlašování nejlepších sportovců loňského i předloňského roku města Velké Meziříčí.

19. 8. 2022 - Multižánrový festival Funny Fest již dnes roztančí náměstí ve Velkém Meziříčí

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Wellmez spadající pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou působí ve Velkém Meziříčí již od roku 2011. Každoročně připravují pracovníci nízkoprahového zařízení pro své uživatele a širokou...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Jelínkova vila: Hledáme číšníka/servírku
TOPlist