Elektroopravna Raus je zde opět pro Vás!
Dnes je 5. června 2023, svátek má Dobroslav, zítra Norbert.
  • Po několika letech se pěvecký sbor Harmonie vrátil k oblíbenému muzikálu Johanka z Arku a sklidil velký úspěch.
  • Nedělní odpoledne v kinosále bylo ve znamení dvou pohledů na problémy českého zdravotnictví po pandemii. Přednášeli a později diskutovali lékařské kapacity doktoři Zdeněk Hostomský a Petr Smejkal.
  • Nedělní odpoledne nabídlo dětem v Jupiter clubu známou pohádku S čerty nejsou žádné žerty.
  • V Meziříčí v sobotu večer koncertoval Vlasta Redl s kapelou. Ke krásným písničkám také diváky bavil bodrým valašským humorem.
  • Kdy lokální architektura může mít globální dopad byla sobotní přednáška na Evropském filozofickém festivalu manželů Jiřího a Barbory Weinzettlových.
  • O víkendu můžete zavítat na sýpku u Jordánku. Koná se tam výstava absolventů výtvarných oborů ZUŠ. Otevřeno je v so-ne od 13-18 hodin.

Nemocnice Mostiště získala 1.místo v kategorii Hospitalizovaní pacienti v celostátním průzkumu

- - 10. 12. 2021 - komentářů 0
Nemocnice Mostiště.
Nemocnice Mostiště.
foto: -kaš-

V celostátním průzkumu nejlepších nemocnic uspěly zařízení skupiny VAMED MEDITERRA.


V rámci celostátního projektu Nemocnice ČR 2021 hodnotila i letos organizace HealthCare Institute (HCI) zdravotnická zařízení v jednotlivých kategoriích. A jak si vedly nemocnice ve Středočeském kraji? Zástupci Nemocnice Neratovice si ze slavnostního vyhlášení odnesli 1. místo v kategorii Hospitalizovaní pacienti ve Středočeském kraji. Nemocnice Mělník obdržela také zlatou příčku za oblast Středočeský kraj, a to v kategorii Ambulantní pacienti. 1. místo v kategorii Hospitalizovaní pacienti obsadila také Nemocnice Sv. Zdislavy v Mostištích v kraji Vysočina, 2. místo v kategorii Hospitalizovaní pacienti si ve Středočeském kraji odneslaRehabilitační klinika Malvazinky. Oceněné bylo i Centrum léčby pohybového aparátu (C.L.P.A.) v Praze, které získalo 1. místo v kategorii Finanční zdraví ve Středočeském kraji.

 

Žebříček nejlepších českých nemocnic každoročně vyhlašuje HCI na základě dlouhodobého průzkumu a splnění příslušných kritérií. Ani v roce 2021 neměli zdravotníci kvůli covidové pandemii lehkou situaci, a tak jsou jistě pro všechny zmíněné nemocnice ocenění alespoň malou odměnou. Vynikající výsledky a zlaté diplomy od HCI svědčí o precizní práci lékařů, sester a dalších zdravotnických pracovníků i během velmi náročného období.

 

„První místo v kategorii Hospitalizovaní pacienti nás velmi těší, obzvlášť po velmi náročném druhém roce s Covidem,“ říká provozní ředitel Nemocnice Neratovice, David Kosák, MSc. Obdobně komentuje zlatý diplom v kategorii Ambulantní pacienti lékařský ředitel Nemocnice Mělník, MUDr. Radek Havlas: „Za ocenění jsme velmi vděční, zaslouží si jej celý náš zdravotnický i nezdravotnický personál, celé vedení nemocnice si velice váží práce všech našich kolegů, kteří vkládají do chodu nemocnice a péče o pacienty v tomto složitém období velké úsilí.“

 

Oceněná byla i další zařízení skupiny VAMED MEDITERRA. V kraji Vysočina obsadila 1. místo v kategorii Hospitalizovaní pacienti Nemocnice Sv. Zdislavy v Mostištích. 1. pozici v kategorii Finanční zdraví (v podkategorii ostatní zřizovatelé) získalo ve Středočeském kraji Centrum léčby pohybového aparátu (C.L.P.A.) v Praze, 2. místo v kategorii Hospitalizovaní pacienti ve Středočeském kraji obsadila Rehabilitační klinika Malvazinky v Praze.

 

Nemocnice spadající do skupiny VAMED MEDITERRA se mohou i nadále pyšnit prvotřídní lůžkovou péčí pro hospitalizované i ambulantní pacienty Středočeského kraje i Vysočiny.

„Ocenění všech našich zařízení si velmi vážíme. První místa v kategorii Hospitalizovaní pacienti pro Nemocnici Neratovice a Ambulantní pacienti pro Nemocnici Mělník, stejně jako ocenění pro naši nemocnici v Mostištích, Rehabilitační kliniku Malvazinky či kliniku C.L.P.A. v Praze jsou pro nás odměnou za náročné období, ve kterém průzkum HCI probíhal. Všichni naši pracovníci se museli opět po celý rok potýkat s covidovou pandemií. Na jaře jsme dokonce byli nuceni vyhlásit stav hromadného postižení osob v Nemocnici Neratovice a Nemocnici Mělník, a i přes nemocný personál pracovat na plné obrátky,“ říká Petra Plutnarová Marketing & Communication Manager společnosti VAMED MEDITERRA, která obě nemocnice provozuje.

 

Průzkum byl realizován od února do konce srpna tohoto roku, přičemž se do něj zapojilo hned 150 nemocnic s akutními lůžky z celé ČR. Cílem šetření bylo sestavit žebříček nemocnic dle jejich finanční kondice, míry bezpečnosti a také spokojenosti ambulantních pacientů, hospitalizovaných pacientů a zaměstnanců nemocnic. Vyhodnocení projektu probíhá za pomoci strukturovaných postupů vycházejících z metodiky strategického nástroje pro měření výkonnosti organizací – Balanced Scorecard.


Autor: PhDr. Petra Plutnarová, Meditera

Publikoval: -kas-

Čtěte také

10. 3. 2023 - Vlajka pro Tibet na meziříčské radnici

Vlajka pro Tibet na meziříčské radnici
Dne 10. března 2023 si prostřednictvím mezinárodní kampaně “Vlajka pro Tibet” připomínáme již 64. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, které bylo násilně potlačeno armádou Čínské lidové republiky a při němž...

1. 3. 2023 - Jan Oulehla složil slib zastupitele města

Jan Oulehla složil slib zastupitele města
Na prvním zasedání zastupitelů města v roce 2023 složil slib nový člen Ing. Jan Oulehla /Společně VM/.

8. 12. 2022 - Novoroční ohňostroj bude možné pozorovat opět z náměstí

Novoroční ohňostroj bude možné pozorovat opět z náměstí
Po různých covidových peripetiích to vypadá, že se ohňostroj konečně zase odpálí v centru města i s doprovodným programem.

15. 5. 2023 - Hasiči uspořádali dětský den

Hasiči uspořádali dětský den
V neděli 14. května odpoledne se na hřišti u hasičky konal dětský den s hasiči.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Hotelová škola Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí - Využijte 2. kolo přijímacího řízení!
TOPlist