Šperky z chirurgické oceli
Dnes je 25. května 2022, svátek má Viola, zítra Filip.
  • Stačí aby trošku zapršelo a příjezdová cesta na parkoviště v bývalém areálu Svit si připsala další poklicový skalp.
  • První část happeningu ZUŠ Open se odehrála již v úterý ve velkém sále Jupiter clubu. Představily se taneční a literárně dramatické obory.
  • Auto sjelo z parkoviště u zastávky na Vrchovecké do řeky Oslavy. Více foto najdete na našem Facebooku @NovinyVM.cz .
  • V úterý v 11 hodin stala další nehoda auta a skútru na nepřehledné křižovatce Vrchovecká - Poříčí.
  • O víkendu se v Jabloňově koná akce "Výstava historických traktorů a stabilních motorů v Jabloňově".

Co nového na HŠ Světlá a SOŠŘ ve Velkém Meziříčí aneb dílny odborného výcviku v „novém kabátě“

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 4. 1. 2022 - komentářů 0

Opravená budova dílen na Zahradní ulici.
Opravená budova dílen na Zahradní ulici.
foto: archiv školy
Velké Meziříčí má od 14. prosince 2021 v „novém kabátě“ dvě budovy dílen odborného výcviku Hotelové školy Světlá a Střední odborné školy řemesel na ulici Zahradní. Tento den proběhla závěrečná kontrolní prohlídka stavby.


V termínu od 29. března 2021 do 25. listopadu 2021 proběhla rekonstrukce dvou budov dílen odborného výcviku (pavilony dolní hala - DH a horní hala - HH) v rámci projektu „Úspory energií“ investora Kraj Vysočina.

 

Co se rekonstruovalo?

 

V pavilonu DH se provedlo kompletní zateplení obvodového pláště a střechy, výměna oken jak u ocelové konstrukce opravárenské části, tak i ve zděné administrativní části. Instalovala se 3 nová sekční garážová vrata do prostoru opravárenské části. Rekonstrukce se dotkla i svařovny modernizací přívodu ohřívání vzduchu. Centrální plynový kotel dostal nový nerezový komín s parametry pro budoucí výměnu za kondenzační.

 

V pavilonu HH se provedly podobné změny, tj. kompletní zateplení obvodového pláště, výměna oken, instalace 2 sekčních garážových vrat do prostoru opravárenské části a navýšení zateplení půdního prostoru po celé budově.

 

Mimo projekt „Úspory energií“ v pavilonu HH proběhla ještě od 1. června 2021 do 21. srpna 2021 kompletní rekonstrukce stávajících prostor sociálního zázemí s učebnou a vytápění celé budovy (náhrada podokenních plynových lokálních topidel s odtahem přes obvodovou konstrukci) 2 novými kvalitními plynovými kotli.

 

Jaké učební obory využívají nově rekonstruované pavilony HH a DH?

 

V pavilonu DH se bude lépe pracovat žákům všech 3letých učebních oborů.

 

Opravář zemědělských strojů zde plní témata jako Základy ručního zpracování kovů, Montážní práce, Svařování elektrickým obloukem, Svařování plamenem, Opravy traktorů, Opravy zemědělských strojů a mechanizačních prostředků.

 

Mechanik opravář motorových vozidel (Automechanik) zde má zázemí pro kompletní výuku během 3 let, včetně diagnostiky vozidel, optické měření geometrie 3D Bosch.

 

Elektrikář se zaměřením pro silnoproud zde má zázemí např. pro plnění témat Elektroinstalační práce v občanské výstavbě a průmyslu, Elektrická měření.

 

Elektromechanik pro zařízení a přístroje (Výtahář) se zde připravuje v 1. ročníku v tématechZáklady ručního zpracování kovů, Montážní práce, Základní elektroinstalační práce, Připojování součástek v elektronice. Tematické celky 2. a 3. ročníku plní přímo ve firmě Výtahy s.r.o., Velké Meziříčí.

 

V pavilonu HH se bude lépe pracovat žákům 3letých učebních oborů Opravář zemědělských strojů,kteří zde plní témata Strojní obrábění, kovářské práce a Mechanik opravář motorových vozidel (Automechanik), který zde má zázemí pro výuku tématu Základy ručního zpracování kovů, Montážní práce.

 

To ale není všechno. V letošním roce proběhnou další úpravy pro zkvalitnění prostředí výuky žáků v pavilonu DH. Proběhne kompletní rekonstrukce kanalizace, sociálního zázemí včetně šaten žáků a učitelů odborného výcviku. Nový povrch dostane i přístupová silnice k pavilonu DH.

 

Naše přání je, aby se žáci nejen cítili dobře díky „novému kabátu“ obou dílen, ale vytváříme i podmínky pro jejich okamžité začlenění do pracovního procesu po ukončení školy. Žáci všech učebních oborů mají možnost už od 2. ročníku plnit některá témata na pracovištích výrobních organizací. Setkávají se zde se skutečným provozem a učí se plnit úkoly s profesionály v oboru.

 

To se samozřejmě týká i našich gastronomických oborů – maturitní obor Hotelnictví, učební obor Kuchař-číšník, jejichž učebny odborného výcviku v hlavní budově školy prošly nedávno také důkladnou modernizací.

 

V letošním školním roce spolupracujeme na základě smlouvy u učebního oboru Opravář zemědělských strojů s firmami RENOVA s.r.o, Stránecká Zhoř (2. a 3. ročník), P&L, s.r.o., Velké Meziříčí (2. a 3. ročník), Dvořák truck s.r.o., Velké Meziříčí, (3. ročník), Dílna KAVKA, Horní Radslavice (2. ročník), Agrocentrum ZS s.r.o., Stránecká Zhoř (2. a 3. ročník), HOD Dolní Heřmanice (3. ročník), ZD Oslavice (3. ročník), HOD Jabloňov (3. ročník), AGRO Záblatí a.s. (3. ročník), ZD Budišov (2. ročník), Zemědělská společnost Zhoř a.s. (2. ročník). Spolupracujeme také i se soukromými zemědělci.

 

U učebního oboru Elektrikář spolupracujeme s firmami Výtahy s.r.o., Velké Meziříčí (2. a 3. roč.), BUILDINGcentrum – HSV, s.r.o. Velké Meziříčí (3. roč. Elektrikář), PETNET s.r.o., Petráveč (2. a 3. roč.), Falco computer s.r.o., Velké Meziříčí (2. a 3. roč.).

 

U učebního oboru Výtahář úzce spolupracujeme s firmou Výtahy s.r.o., Velké Meziříčí (2. a 3. ročník), která nabízí žákům nástup do firmy po vyučení.

 

Vážení rodiče, milí žáci, srdečně Vás zveme na prohlídku naší školy, našich „nových dílen“. Těšíme se na Vás.


Autor: Ing. Jaroslav Mošner, vedoucí odborného výcviku

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

006.jpg  007.jpg  009.jpg  008.jpg  010.jpg  011.jpg  012.jpg  

Čtěte také

10. 1. 2022 - Zastávka na Karlově stále není opravena

Je tomu již měsíc, kdy došlo k dopravní nehodě na Karlově. Při dopravní nehodě došlo k poškození střechy zastávky a dvě třetiny střechy chybí.

1. 10. 2021 - Puntíkový den ve Velkém Meziříčí: Na cestu k moři pomůže dětem s lupénkou rodina Igráčků s puntíky

Nikdo s psoriázou nebo psoriatickou artritidou by neměl zůstat se svými starostmi sám. Proto se spolek Revenium rozhodl uspořádat u příležitosti Světového dne psoriázy, který v letošním roce připadá na pátek 29...

10. 3. 2022 - Večer pro Ukrajinu na GVM

Studenti a učitelé Gymnázia Velké Meziříčí se zapojili do pomoci Ukrajině.

28. 4. 2022 - Kdy bude opravený propad vozovky na Třebíčské?

Na zasedání zastupitelstva se řešil havarijní stav propadlé silnice v horní části Třebíčské ulice.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Základní škola a Mateřská škola Dolní Heřmanice hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Top Figure Fitness
TOPlist