Hotelová škola Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí
Dnes je 28. ledna 2023, svátek má Otýlie, zítra Zdislava.
  • Zvrat v posledním okamžiku. Sobotní zápas hokejistů HHK s Kopřivnicí se během pár okamžiků změnil od vedení na prohru gólem 8 sekund před koncem třetí třetiny.
  • Fotbalisté A týmu FCVM v sobotu dopoledne sehráli první přípravné utkání.
  • Proč celý den svítí světlo na parkovišti ve Svitu je záhadou?
  • Kolem netradičního popelníku u Depa je velký binec.
  • Mezi Měřínem a Stráneckou Zhoří došlo k nehodě nákladního auta.

Plánované stavební akce ŘSD ČR v Kraji Vysočina v roce 2022

ZPRÁVY - Z KRAJE - 19. 1. 2022 - komentářů 0

První výhled oprav ŘSD na silnici I. tříd na Vysočině.


I v roce 2022 čeká silnice I. tříd v Kraji Vysočina řada oprav. Především bude třeba dokončit opravu silnice I/37 na průtahu Žďárem nad Sázavou, kde zbývá opravit ještě 1250 metrů. V roce 2022 je třeba koordinovat časový postup prací s průběhem opravy kanalizace v ulici Santiniho, kde je investorem stavební akce město Žďár nad Sázavou. Za tímto účelem je na únor plánovaná koordinační schůzka zainteresovaných stran. Necelých 6 kilometrů zbývá také dokončit na silnici I/37 mezi Ostrovem nad Oslavou a Křižanovem, kde v uplynulé části stavební sezóny byla dokončena oprava necelé poloviny z 10,6 kilometrů opravovaného úseku.

 

Z nových připravovaných stavebních akcí pro rok 2022 má již své zhotovitele stavba PHS v Radostíně na silnici I/38. Na téže silnici je znám zhotovitel opravy dálničního přivaděče do Jihlavy, zhotovitel opravy stavebně technologické částí tunelu Jihlava a také zhotovitel rekonstrukce mostu ev.č.38-059 ve Skuhrově na Havlíčkobrodsku. Stejně na tom je i most ev. č. 34-045 na silnici I/34 před Havlíčkovým Brodem. Prakticky v sousedství na stejné silnici máme v plánu opravit i další 2 mosty. Na opravu mostu ev.č.34-045a nedaleko křižovatky na Dvorce a Kyjov a mostu ev.č. 34-044 před ČSPH MOL v ul. Žižkova v H. Brodě probíhá aktuálně veřejné výběrové řízení na zhotovitele s termínem podání nabídek závěrem ledna tohoto roku. V závěrečné fázi přípravy je také oprava silnici I/34 mezi Ždírcem nad Doubravou a Jitkovem, kde plánujeme opravit 7,5 kilometrů komunikace. Pokud to další časový postup přípravy akcí dovolí, rádi bychom v tomto roce začali pracovat na severovýchodním obchvatu Havlíčkova Brodu, tedy taktéž na silnici I/34. Tady plánujeme provést úpravy protihlukových stěn, respektive také demolici a výstavbu stěn nových. V rámci další akce pracujeme na přípravě opravy této části obchvatu města v km 118,3-121.

 

V současnosti probíhá i veřejné výběrové řízení na zhotovitele opravy silnice I/23 na průtahu Novou Říši a opravy mostu ev.č.19-076 u Radňovic na silnici I/19. Tedy je termín podání nabídek rovněž závěr ledna 2022. V opravě silnice I/19 v Kraji Vysočina bychom v tomto roce chtěli navázat na opravy z předchozích let opravou v úseku Ronov- Nové Dvory, včetně průtahu touto obcí. Délka celého úseku činí 2,8 kilometrů. Na silnici I/37 postavíme novou protihlukovou stěnu u Škrdlovic a Stržanova a také bychom rádi ještě letos, v závislosti na dalším postupu přípravy, zahájili opravu 6,4 kilometrů dlouhého úseku na průtahu Ždírcem nad Doubravou a dále až na hranici s Pardubickým krajem. 

 

Souběžně probíhá příprava dalších stavebních akcí jako je oprava mostů ve Vilánci na silnici I/38, oprava průtahu Humpolcem na silnici I/34 nebo oprava silnice v Křižanově na silnici I/37. Nicméně jejich zahájení je závislé nejen na časovém postupu přípravy (stavební povolení, VVŘ na zhotovitele atd.), ale současně na koordinaci jednotlivých staveb různých investorů v kraji při zachování požadované propustnosti silniční sítě v regionu, což souvisí s možností řešení dopravně inženýrských opatření v rámci jednotlivých staveb. Při optimistickém pohledu by tak v tomto roce mohlo být v rámci 2 desítek akcí opraveno přes 30 kilometrů silnic I. tříd, necelá desítka mostů, jeden tunel a opraveny a nově postaveny 2 kilometry protihlukových stěn.

 

Detailní mapa na stažení:

rsd-mapa-oprav-2022-sprava-jihlava.pdf

 


Autor: Mgr. Martin Buček, tým komunikace ŘSD

Publikoval: -kas-

Čtěte také

29. 7. 2022 - Jednání krajského krizového štábu: Klesají volné kapacity pro ubytování uprchlíků

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Jihlavě je v době prázdnin v provozu dva pracovní dny - pondělí a středa, vždy od 8 do 17 hodin. Do dnešního dne prošlo jihlavským KACPU...

9. 1. 2023 - Opravy na dálnici a silnicích I. tříd na Vysočině v uplynulé stavební sezóně

V uplynulém roce probíhaly větší opravy na 20 místech dálnice a silnic I. tříd v Kraji Vysočina.

10. 10. 2022 - Řidiči odmítli test na drogy

V neděli 9. října zastavili policisté ve Velké Bíteši na ulici Kpt. Jaroše krátce po jedenácté hodině dopoledne řidiče osobního vozidla Citroën.

23. 8. 2022 - Letecké snímky regionu budou základem digitální technické mapy

Výrazně pomohou v oblasti stavebního řízení a územního plánování na Vysočině.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Jelínkova vila: Hledáme číšníka/servírku
TOPlist