EURO BAGGING: Hledáme SERVISNÍHO DĚLNÍKA
Dnes je 4. března 2024, svátek má Stela, zítra Kazimír.
  • Pozor hráz rybníka Lalůvky je dočasně uzavřena z důvodu rekonstrukce betonových částí přepadu.
  • Novou lokalitu na Hliništích lemují nově vysazené stromky.
  • Výtěžek z plesu ZUŠ 56.400 korun poputuje na doboru věc Oblastní charity Žďár nad Sázavou.
  • V sobotu 2. března proběhl v Jupiter clubu ples Základní umělecké školy Velké Meziříčí. K vidění byla parádní hudební i taneční vystoupení.
  • Čtyři valašské branky zmařily naděje na cenné body do horácké tabulky. Sobotní zápas sledovalo takřka 600 diváků.
  • Známé místo nyní vypadá úplně jinak.

Plánované stavební akce ŘSD ČR v Kraji Vysočina v roce 2022

- - 19. 1. 2022 - komentářů  0

První výhled oprav ŘSD na silnici I. tříd na Vysočině.


I v roce 2022 čeká silnice I. tříd v Kraji Vysočina řada oprav. Především bude třeba dokončit opravu silnice I/37 na průtahu Žďárem nad Sázavou, kde zbývá opravit ještě 1250 metrů. V roce 2022 je třeba koordinovat časový postup prací s průběhem opravy kanalizace v ulici Santiniho, kde je investorem stavební akce město Žďár nad Sázavou. Za tímto účelem je na únor plánovaná koordinační schůzka zainteresovaných stran. Necelých 6 kilometrů zbývá také dokončit na silnici I/37 mezi Ostrovem nad Oslavou a Křižanovem, kde v uplynulé části stavební sezóny byla dokončena oprava necelé poloviny z 10,6 kilometrů opravovaného úseku.

 

Z nových připravovaných stavebních akcí pro rok 2022 má již své zhotovitele stavba PHS v Radostíně na silnici I/38. Na téže silnici je znám zhotovitel opravy dálničního přivaděče do Jihlavy, zhotovitel opravy stavebně technologické částí tunelu Jihlava a také zhotovitel rekonstrukce mostu ev.č.38-059 ve Skuhrově na Havlíčkobrodsku. Stejně na tom je i most ev. č. 34-045 na silnici I/34 před Havlíčkovým Brodem. Prakticky v sousedství na stejné silnici máme v plánu opravit i další 2 mosty. Na opravu mostu ev.č.34-045a nedaleko křižovatky na Dvorce a Kyjov a mostu ev.č. 34-044 před ČSPH MOL v ul. Žižkova v H. Brodě probíhá aktuálně veřejné výběrové řízení na zhotovitele s termínem podání nabídek závěrem ledna tohoto roku. V závěrečné fázi přípravy je také oprava silnici I/34 mezi Ždírcem nad Doubravou a Jitkovem, kde plánujeme opravit 7,5 kilometrů komunikace. Pokud to další časový postup přípravy akcí dovolí, rádi bychom v tomto roce začali pracovat na severovýchodním obchvatu Havlíčkova Brodu, tedy taktéž na silnici I/34. Tady plánujeme provést úpravy protihlukových stěn, respektive také demolici a výstavbu stěn nových. V rámci další akce pracujeme na přípravě opravy této části obchvatu města v km 118,3-121.

 

V současnosti probíhá i veřejné výběrové řízení na zhotovitele opravy silnice I/23 na průtahu Novou Říši a opravy mostu ev.č.19-076 u Radňovic na silnici I/19. Tedy je termín podání nabídek rovněž závěr ledna 2022. V opravě silnice I/19 v Kraji Vysočina bychom v tomto roce chtěli navázat na opravy z předchozích let opravou v úseku Ronov- Nové Dvory, včetně průtahu touto obcí. Délka celého úseku činí 2,8 kilometrů. Na silnici I/37 postavíme novou protihlukovou stěnu u Škrdlovic a Stržanova a také bychom rádi ještě letos, v závislosti na dalším postupu přípravy, zahájili opravu 6,4 kilometrů dlouhého úseku na průtahu Ždírcem nad Doubravou a dále až na hranici s Pardubickým krajem. 

 

Souběžně probíhá příprava dalších stavebních akcí jako je oprava mostů ve Vilánci na silnici I/38, oprava průtahu Humpolcem na silnici I/34 nebo oprava silnice v Křižanově na silnici I/37. Nicméně jejich zahájení je závislé nejen na časovém postupu přípravy (stavební povolení, VVŘ na zhotovitele atd.), ale současně na koordinaci jednotlivých staveb různých investorů v kraji při zachování požadované propustnosti silniční sítě v regionu, což souvisí s možností řešení dopravně inženýrských opatření v rámci jednotlivých staveb. Při optimistickém pohledu by tak v tomto roce mohlo být v rámci 2 desítek akcí opraveno přes 30 kilometrů silnic I. tříd, necelá desítka mostů, jeden tunel a opraveny a nově postaveny 2 kilometry protihlukových stěn.

 

Detailní mapa na stažení:

rsd-mapa-oprav-2022-sprava-jihlava.pdf

 


Autor: Mgr. Martin Buček, tým komunikace ŘSD

Publikoval: -kas-

Čtěte také

7. 2. 2024 - Třetí ohnisko ptačí chřipky je na Třebíčsku

Třetí ohnisko ptačí chřipky je na Třebíčsku
Státní veterinární správa potvrdila tento týden výskyt ptačí chřipky v komerčním chovu kachen na Třebíčsku.

6. 2. 2024 - Přehled významných oprav a staveb v roce 2024 na Vysočině

Přehled významných oprav a staveb v roce 2024 na Vysočině
Letos poprvé přinášíme celkový přehled plánovaných oprav, rekonstrukcí a staveb na území Kraje Vysočina. U většiny z nich jsme ještě nevybrali zhotovitele, což bude naším cílem v následujících týdnech a měsících.

6. 9. 2023 - Krajští záchranáři v létě zasahovali každých deset minut

Krajští záchranáři v létě zasahovali každých deset minut
V průměru každých deset minut vyjížděli v létě krajští záchranáři k pacientům na Vysočině. Během července a srpna uskutečnili bezmála osm a půl tisíce výjezdů, nejčastěji k osobám se somatickými obtížemi.

8. 8. 2023 - Do prvních tříd na Vysočině míří více než 5,5 tis. dětí. Všechny dostanou od kraje bezpečný batůžek

Do prvních tříd na Vysočině míří více než  5,5 tis. dětí. Všechny dostanou od kraje bezpečný batůžek
Prvňáčci v Kraji Vysočina budou vidět. A to díky reflexním batůžkům, které obdrží v první školní den. Sady pro nejmladší školáky už tradičně připravuje Kraj Vysočina. Obsah batohů je zaměřený na bezpečnost...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist