Dnes je 14. července 2024, svátek má Karolína, zítra Jindřich.
  • V rámci kulturního léta na náměstí ve Velkém Meziříčí zahrála skupina Listověj.
  • Vydané deště doprovázené bouřkami zvedlo hladinu Balinky v Balinském údolí. Brod lze zatím přejít suchou nohou.
  • Koupaliště PALOUKY bylo dnes otevřeno.
  • VII. ročník historických bicyklů se vydařil. Článek včetně videa připravujeme.
  • Skupina Amarylis vystoupila kvůli počasí v prostorách Lanč Branč - Náměstí 79/3 (bývalá restaurace Obecník). Skupina v rámci kulturního léta vystoupí ještě jednou a to 11. srpna 2024.
  • Postup prací na rekonstrukci silnice na Fajtův kopec (horní část ulice Nad Gymnáziem).

Úspěšný víkend volejbalových juniorů

- - 19. 1. 2022 - komentářů  0
Na bloku Medek (16) a Pospíšil (10).
Na bloku Medek (16) a Pospíšil (10).
Medek 16

Start letadla. Tak by se dalo nazvat vystoupení našich juniorů v dalším turnaji volejbalové extraligy.


Postoupili jsme mezi nejlepších pět týmů a určitě jsme nečekali nějaké snadné zápasy. Turnaj se konal v Ostravě, pořadatelem bylo domácí Blue Volley. Hrálo se v nové moderní hale jednoduchých tvarů, která by jednou mohla být i ve Velkém Meziříčí. Po příjezdu jsme zjistili, že nepřijede dosud vedoucí celek celé extraligy Příbram, kterou postihla karanténa omikronu. První zápas v pravé poledne s pražskými Lvi se vyloženě nepodařil. Hráli jsme příšerně. Lvi improvizovali s nahrávačem a určitě nebyli v nejlepší formě a i tak si s námi dělali, co chtěli a po třech nevydařených setech slavili snadné vítězství. Tím to pro sobotu skončilo. Odpoledne a večer jsme vyplnili návštěvou extraligového zápasu mužů Ostrava-České Budějovice, za které stále nastupuje jedno z nejlepších liber u nás Martin Kryštof a dále ještě odchovanec havlíčkobrodského volejbalu Martin Licek. Oba patřili k nejlepším hráčům utkání. Den jsme zakončili na Stodolní, kde jsme si s Ondrou dali dva panáky na vítězství v nedělních dvou zápasech. Kdybychom věděli, že skutečně vyhrajeme, pijeme před každým zápasem.

 

Čekali nás oba domácí celky. Hrálo se pro změnu na Janáčkově konzervatoři, domácím hřišti VK Ostrava. Nejprve však byl zápas s Blue Volley. Vyhráli jsme 3:1. Vítězství se však nerodilo lehce. Po dvou poměrně snadno vyhraných setech na nás přišla krize. Výsledkem byl prohraný třetí set. Ve čtvrtém jsme si celou dobu vytvořili slušný náskok a v koncovce 24:19 jsme možná už trochu slavili. Ale ouha. Soupeř se nevzdal, bojovalo každý míč, až vyrovnal na 24:24. Nakonec jsme se zkoncentrovali a po několika mečbolech jsme ten poslední ubojovali. První vítězství, která nám dalo naději elitní skupinu zachránit. Výkon byl lepší jak proti Lvům, ale ke spokojenosti měl ještě daleko. Nyní k udržení v elitě bylo nutné porazit domácí VK. Obavy jasné, výzva velká. Jako mávnutím kouzelného proutku se změnilo naše vystoupení. Od začátku jsme byli lepší a udržovali si stále náskok. Na útoku kralovali Martin Smetana a Dominik Medek. Nahrávač Tomáš Kopecký si vzpomněl na své angažmá v Liberci a reprezentační minulost a jestliže se mu nevydařili předchozí dva zápasy, tak tento zvládl na jedničku několikrát podtrženou. Hodně jsme i ublokovali a pochytali v poli zásluhou ostatních. Matyáše Pospíšila, Honzy Vaniniho, Matouše Špačka, Adama Dobrovolného a obou liber Tanyse Bantianidise a Vojty Hladíka. Lavička povzbuzovala, že nemohla mluvit. Dva sety jsme zvládli mazáckým způsobem. Přišel třetí set a soupeř se až neuvěřitelně zvednul a nedal nám vůbec žádnou šanci . Ovšem čtvrtý set byl přehlídkou toho nejlepšího juniorského volejbalu. My si udržovali nepatrný náskok a utekl jsme až v koncovce na 24:19. Podobně jako s Blue Volley. Ostraváci to nevzdali, výborným podáním dotáhli až na rozdíl jednoho bodu. My ovšem byli na vítězné vlně a Dominik Medek tvrdou smečí skrz blok ukončil zápas. Pomalý start a rozhodný vzlet. Nakonec nás to katapultovalo a druhé místo tabulky. Příbram dohrávat nebude, takže druhé místo a jistota finálového turnaje nejlepších osmi celků. A to ještě dva turnaje chybí do konce dlouhodobé soutěže! Každopádně tento víkend se nakonec vydařil.

 

VELMEZ – Lvi Praha                     0:3 (-19,-18,-17)

VELMEZ – Blue Volley Ostrava   3:1 (18,21,-14,26)

VELMEZ – VK Ostrava                  3:1 (19,23,-16,23)

 

Hráli: Martin Smetana, Dominik Medek, Tomáš Kopecký, Matyáš Pospíšil, Jan Vanini, Zdeněk Švaříček, Adam Dobrovolný, Matouš Špaček, Jiří Jirásek, Adam Kalivoda, Tanys Bantianidis, Votěch Hladík a nová posila z Polné, sedmnáctiletý Martin Čumpl.

 

POZVÁNKA NA 1.LIGU MUŽŮ. V pátek 21.1 v 19:30 přivítáme v naší tělocvičně za kostelem jednoho z aspirantů na celkové prvenství celek Hradce Králové, v jehož středu nastupuje bývalý reprezentant Aleš Holubec a několikanásobný volejbalista roku a vítěz prestižní ligy mistrů, telčský odchovanec Jan Štokr.

 


Autor: Velké Meziříčí, 19.1.2022 Petr Juda

Publikoval: -kas-

Čtěte také

8. 2. 2024 - Volejbal: Skvělá sezóna, ale v play off je to 0:2 (zatím)

Volejbal: Skvělá sezóna, ale v play off je to 0:2 (zatím)
Letos se 1.liga hraje takovým zvláštním způsobem.

19. 6. 2024 - Konec sezóny plné nových výzev

Konec sezóny plné nových výzev
Skončila sezóna 23/24 a hned začala nová.

21. 2. 2024 - Tentokrát jsme zuby necenili

Tentokrát jsme zuby necenili
Úplně nás to semlelo. Bouřlivé prostředí, kde nebylo slyšet vlastního slova a bezchybný výkon Bučovic se podepsalo na naší nervozitě, kterou jsme si nechtěli moc připouštět.

15. 2. 2024 - VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!

VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!
Začnu hned od konce. Vyrovnali jsme stav čtvrtfinále play off na 2:2 na zápasy.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist