• Do obcí Slavičky, Smrk, Trnava, Dolní Heřmanice a do Oslavice (na fotografii) již zajíždí mobilní pošta.
  • Nové okružní křižovatce u Oslavice stále chybí zapojit nově zbudované osvětlení.
  • Výkop na Paloukách. Překládá se elektrické vedení.

1. volejbalová liga: Prohry s „vyceněnými zuby“

SPORT - VOLEJBAL - 26. 1. 2022 - komentářů 0

Volejbalová 1. liga dospěla do poloviny nadstavby skupiny o 1.-8. místo.

Los svedl spolu družstva, která tvořila dvojice. My byli dohromady se Slavií Hradec Králové. V pátek se hrálo u nás a v sobotu u soupeře. Oba zápasy jsme prohráli, ovšem nedali jsme se lacino. Nejprve nás dostihl koronavirus a „napadl“ hned pět hráčů. Čtyři juniory a jednoho věkem již patřícího mezi muže. Přesto jsme zápasy nepřekládali jako Benátky s Dobřichovicemi (zřejmě bylo nakaženo více hráčů). Hradec přijel kompletní se všemi oporami vedenými několikanásobným volejbalistou roku, vítězem prestižní ligy mistrů Janem Štokrem a Alešem Holubcem, dlouholetým reprezentačním blokařem. A ti o době dávali vědět celý zápas, respektive oba zápasy. I my jsme dávali o sobě vědět. Základní sestava nastoupila s Víťou Šimkem na nahrávce, Jirkou Hurytou a Adamem Benáčkem na bloku, univerzálem Martinem Pavlovským, liberem Markem Slavíkem, Ríšou Stanislavem a poprvé v letošní sezóně nastoupil i Ondra Žaba, oba na smeči. Střídali Honza Kučera a Tomáš Kopecký, připraven byl ještě Štěpán Žaba. Před slušnou návštěvou jsme se soupeřem drželi krok až do koncovek. Tam jsme bohužel udělali jednu, dvě chyby a vždy se radoval soupeř. Výsledek 0:3 byl až moc krutý. Alespoň set jsme si zasloužili vyhrát. V sobotu se pořadatelství obrátilo, jeli jsme do Hradce. V Hle nás přivítala taková zima, že si nic nezadala s „vyhlášenou“ halou ve Zlíně. Naše základní sestava doznala jedinou změnu. Nahrávačský post tentokrát obsadil Tomáš Kopecký. Navíc poprvé za nás nastoupil i Dominik Žaba, ovšem do zápasu nezasáhl. My hráli snad ještě lépe než doma. Ovšem chyby nás opět připravily o lepší výsledek. Vedeme v prvním setu 22:20 a zkazíme podání. Vybojujeme další bod, vedeme 23:21 a opět zkazíme servis. A soupeř chytl druhý dech, vyrovnal a po přetahované proměnil svů třetí setbol ve vítězství. Druhý set do dvacítky vyrovnaný, potom Hradec utekl. Třetí set domácí podcenili, nechali Štokra na lavičce a my toho hned využili a vedli až o 10 bodů. Navrátivší opora domácích v závěru dělala, co mohla, ale na vítezství to nestačilo. Alespoň set. V dalším setu jsme se nevzdali ani při čtyřbodovém náskoku hradeckých, dotáhli jsme až na 20:20, v koncovce došly síly a favorit se radoval. My ovšem bojovali a i když jsme prohráli, smutnit nemusíme. Takové porážky s „vyceněnými zuby“ zase tolik nemrzí. Pochválit lze celý tým včetně lavičky.

VELMEZ – Slavia Hradec Králové  0:3 (-22,-23,-21)

Slavia Hradec Králové – VELMEZ  3:1 (25,20,-19,21)

POZVÁNKA NA DALŠÍ KOLO:

Pátek 28.1. v 19:30 VELMEZ – EGE České Budějovice

Sobota 29.1. v 18:00 VELMEZ – USK Plzeň

Tělocvična u kostela

Autor: Velké Meziříčí, 23.1.2022 Petr Juda

7. 3. 2022 - Junioři ukázali svou sílu!

Volejbaloví junioři odjeli na svůj poslední extraligový turnaj do Českých Budějovic.

13. 12. 2021 - Volejbal 1.liga mužů: Dvě porážky, přesto každá jiná

Dva zápasy, žádný bod, skóre 0:6, čtyři sety o dva body.

17. 2. 2022 - Volejbal: Bez bodů

Poslední dva víkendy nedopadly pro naše týmy nejšťastněji.

20. 12. 2021 - Na lídry jsme nestačili

Poslední dva zápasy 1. volejbalové ligy nám los přisoudil cestu ke dvěma lídrům současné tabulky.