STYLSTAV hledá zaměstnance
Dnes je 26. března 2023, svátek má Emanuel, zítra Dita.
  • Nehoda na dálnici D1 na 155,5 km směr Praha. Na místě se střetla dvě osobní auta. Dálnice je neprůjezdná, na místě všechny složky IZS a přistál také vrtulník. Dvě zraněné osoby.
  • Úklid odpadků na některých místech ve městě už začala.
  • HHK VM v rozhodujícím zápase o udržení porazilo doma HC WIKOV Hronov 5:2.
  • Na 25 otužilců si přišlo zaplavat do rybníku pod hotelem Amerika. Voda měla krásných 10°C, akce proběhla v rámci  týDne vody.
  • Silnice do Mostišť je zavřená, probíhá kácení lesa. Objížďka vede přes Martinice. Více foto a video na našem Facebooku.

Tři králové vykoledovali potřebným čtyři miliony, ve Velkém Meziříčí to bylo 132 456 Kč

ŽIVOTNÍ STYL - TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA - 28. 1. 2022 - komentářů 0

foto: Zbyňek Čech
Tříkrálová sbírka roku 2022 opět překvapila. Součet všech 534 kasiček, které s třemi králi putovaly v prvních dvou týdnech po celém okrese Žďár nad Sázavou, činí pro letošní rok 4 189 233 Kč. To je o 407 122 Kč více než v roce 2020, kdy se Tříkrálová sbírka uskutečnila ještě v tradiční formě bez nastavených hygienických opatření.


Obavy, že epidemie Covid-19 poníží výtěžek ve svém výsledku, se nepotvrdily. Naopak. Solidarita veřejnosti těm, kteří potřebují pomoci, je stále aktuální.

 

„Dovolte mi, abych touto cestou poděkovala všem, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili do letošní Tříkrálové sbírky. Moje velké díky patří koledníčkům, kteří vyšli do terénu, i všem dárcům, kteří i přes celkově nedobrou ekonomickou situaci podpořili potřebné štědrými dary. Děkuji také všem pomocníkům v organizování sbírky, tříkrálovým asistentům, naší hlavní koordinátorce a pracovnici propagace, která průběžně zveřejňovala tříkrálové dění v terénu i vývoj Tříkrálové sbírky. Děkuji též všem spolupracujícím subjektům, těm, kteří nám umožnili umístění statických pokladniček, základním uměleckým školám, které se účastnily tříkrálové benefice, velké poděkování patří Horácké muzice a jejím hostům za skvělý hudební zážitek při Tříkrálovém koncertu. Děkuji vám všem a věřím, že nám zachováte svou přízeň i nadále,“ vzkázala veřejnosti Ing. Jana Zelená, ředitelka Oblastní charity Žďár nad Sázavou.

 

Nejen tři králové přispěli ke zdárnému výsledku letošní sbírky. Napomohly tomu i statické kasičky, které byly umístěné na různých místech ve větších městech okresu. Současně je i nadále k dispozici online kasička na www.zdar.charita.cz, kam mohou dárci přispívat až do 30. dubna včetně darů zaslaných přímo na účet. Její výsledek je možné sledovat na www.trikralovasbirka.cz K dnešnímu dni tyto dary činí nádherných 146 782 Kč. A jak letošní výtěžek pomůže?

 

„V letošním roce podpoříme především svozy našich uživatelů do denních stacionářů Rosa a Nesa, kde se dlouhodobě potýkáme s nedostatkem financí na jejich zajištění. Každodenní svozy do stacionářů jsou finančně nákladné a nelze jejich provoz hradit pouze z příspěvků našich klientů. Ti by bez této finanční podpory nemohli zařízení pravidelně navštěvovat. Dále pak plánujeme rozšíření našich terénních služeb, které jsou v současné době velmi žádané. A v neposlední řadě pak sbírka pomůže i těm, kteří žijí v tíživé finanční a hmotné nouzi a jejichž počet v poslední době rovněž stále roste,“ vysvětlila Ing. Jana Zelená. K dalším plánovaným záměrům pak patří příspěvek uživatelům s duševním onemocněním na rekondiční pobytovou akci, rozvoj dobrovolnického centra Kambala, které zapojuje dobrovolníky tam, kde jejich činnost pomůže k efektivnějšímu poskytování služeb a kde využijí svůj volný čas. Tříkrálová sbírka plní i funkci podpůrnou. Oblastní charita její výtěžek využije v zařízeních, které v letošním roce nebudou mít dostatek financí pro svůj provoz.

 

Žďárská Charita se pro letošní rok rozhodla veškeré doprovodné aktivity přemístit do online prostoru. „Velmi úspěšný byl děkovný Tříkrálový koncert s Horáckou muzikou, který je stále ke shlédnutí na www.zdar.charita.cz nebo youtubové stránce Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Po roční pauze se otevřela i Benefice pro Tříkrálovou sbírku, a to ve spolupráci s místními základními uměleckými školami,“ uvedla Veronika Dobrovolná, koordinátorka Tříkrálové sbírky. Na facebookové stránce benefice je možné shlédnout příspěvky žáků ze Žďáru nad Sázavou, Velkého Meziříčí a Bystřice nad Pernštejnem. Aktivně se zapojil i Smyčcový orchestr Něhoslava Kyjovského z Bystřice nad Pernštejnem, který je dlouholetým podporovatelem Tříkrálové sbírky

 

V tříkrálovém terénu bylo zapojeno přes 2 100 dobrovolníků, kteří navštívili nesčetné množství domácností. Jako každým rokem, tak i letos pomohli studenti Biskupského gymnázia ve Žďáře nad Sázavou a Střední odborné školy v Novém Městě na Moravě. Ti oslovovali v den svátku Tří králů veřejnost na náměstích obou měst.

 

„Do této dobročinné akce se moc ráda zapojuji. Proto jsme se společně se spolužačkami z Biskupského gymnázia vydaly v královských oblecích a korunách do žďárských ulic koledovat. Ve třech skupinách jsme procházely městem, oslovovaly kolemjdoucí a zpívaly jim známou tříkrálovou píseň. Lidé byli velmi štědří. Kromě toho, že jsme měly možnost pomoci potřebným, jsme si užily spoustu legrace a přispěly k udržování tradic. Moc děkujeme všem dárcům a organizátorům za možnost být součástí této krásné akce,“ nadšeně sdělila Barbora Hrnčířová, jedna ze studentek Biskupského gymnázia ve Žďáře nad Sázavou.

 

Velkým přáním žďárské Charity pro následující roky je vytvořit síť kolednických skupinek i pro větší města. V poslední letech bylo možné tři krále potkat pouze v některých částech měst. „Stále máme velké množství ohlasů z mnoha domácností, že nedošlo k tříkrálovým návštěvám a majitelé domů by za ni byli moc rádi. Naše dobrovolnické centrum Kambala se proto pokusí oslovovat nejen mladé lidi v průběhu celého roku, abychom naši početnou tříkrálovou základnu ještě rozšířili. V letošním roce jsem ještě více než v předchozích letech pociťovala v některých domácnostech obrovskou vděčnost z naší královské návštěvy. Návštěvy byly nabité silnými emocemi, které mě hnaly opět kupředu a utvrzovaly, že má cenu si vzít korunu a věnovat tradici třeba jeden sobotní den,“ doplnila závěrem Veronika Dobrovolná.

 

Výsledky podle obcí

zdar.charita.cz/podporte-nase-sluzby/trikralova-sbirka/vysledky-z-trikralove-sbirky-2022

 

Organizace Kasičky Kasičky
zapečetěné/rozpečetěné
Baliny 1 6 730 Kč
Blízkov 2 20 960 Kč
Bory 4 48 320 Kč
Březejc 1 9 980 Kč
Dobrá Voda 2 27 413 Kč
Dolní Heřmanice 3 15 250 Kč
Dolní Radslavice 1 18 020 Kč
Heřmanov 2 14 440 Kč
Jabloňov 1 19 580 Kč
Kochánov 1 10 455 Kč
Krásněves 1 31 570 Kč
Křižanov 9 88 766 Kč
Kúsky 1 5 790 Kč
Lavičky, Závist 5 44 803 Kč
Lhotky 1 10 405 Kč
Martinice 2 31 590 Kč
Měřín 14 88 086 Kč
Moravec 4 45 852 Kč
Mostiště 3 30 045 Kč
Netín+Záseka 2 21 350 Kč
Olší nad Oslavou 1 14 695 Kč
Ořechov 2 11 522 Kč
Oslavice 2 41 211 Kč
Osová Bítýška 12 50 202 Kč
Osové 1 5 720 Kč
Pavlínov 2 20 201 Kč
Petráveč 1 9 758 Kč
Pikárec 3 31 255 Kč
Ruda 1 22 558 Kč
Stránecká Zhoř 2 13 152 Kč
Sviny 1 7 105 Kč
Tasov 5 27 990 Kč
Uhřínov 3 23 980 Kč
Velká Bíteš 23 172 921 Kč
Velké Meziříčí 21 132 456 Kč
Vídeň 3 30 640 Kč
Žďár nad Sázavou 37 198 333 Kč

 

 


Autor: Lenka Šustrová

Publikoval: -kas-

Čtěte také

29. 12. 2022 - Každá koruna pomáhá. Tři králové koledují pro žďárskou Charitu

„My tři králové jdeme k vám, štěstí zdraví vinšujem vám,“ kouzlí úsměv na rtech zpěvem koledy Kašpar, Melichar a Baltazar. Tři mudrcové, kteří se přišli do Betléma poklonit Ježíškovi v jesličkách. Svátek...

10. 1. 2023 - Tříkrálové koledování v Martiních vyneslo 32 230 korun

V letošní Tříkrálové sbírce přispěli občané Martinic celkovou částkou 32 230,-Kč.

27. 1. 2023 - Každá koruna pomáhá. Tři králové koledovali pro Charitu

Rekordních 4 757 202 korun vhodili dárci třem králům do kasiček v okrese Žďár nad Sázavou. To je o 567 969 korun více než v minulém roce.

5. 1. 2023 - Přispět do Tříkrálové sbírky můžete na dvou místech. Květiny Verunka a Ovoce zelenina Kališ

V neděli 1. ledna odstartovala letošní Tříkrálová sbírka. V našem městě můžete krom koledníků a na webu přispět také do kasiček ve dvou obchodech.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

PASSAGE RESTAURANT hledá kuchaře/ kuchařku
TOPlist