Dnes je 13. srpna 2022, svátek má Alena, zítra Alan.
  • Zcela osamocený Eda Smejkal z FC VM "C" dává gól proti SK Transformátor Počítky "B" na hřišti v Oslavici.
  • Mimořádná uzavírka na Oslavické skončila. Výkop uprostřed silnice byl zaasfaltován.
  • V pátek večer hrála na náměstí hity známé americké kapely Red hot chili peppers revivalová skupina z Brna.
  • První fotbalové domácí utkání nové sezóny FCVM s Blanskem skončilo po 100 minutách prohrou domácích 0:2
  • Je po 18 hodině a stále platí uzavírka Oslavické ulice. Řidiči ovšem tuto zákazovou značku v hojné míře ignorují.

Jihlavská vysoká škola se představila uchazečům během dne otevřených dveří.Proběhl klasicky i online

ZPRÁVY - Z OKOLÍ - 16. 2. 2022 - komentářů 0

Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) se i letos představila uchazečům o studium během dne otevřených dveří. Ten proběhl ve středu 9. 2. 2022 v budově školy na Tolstého ulici. Klasickou podobu akce tentokrát doplnila i její online verze, která se uskutečnila v sobotu 12. 2. 2022.


Den otevřených dveří je jednou z tradičních akcí školy, během které uchazeči získávají podrobné informace o nabízených studijních programech jednotlivých kateder, požadavcích pro přijetí, uplatnění absolventů v praxi nebo možnostech výjezdů na stáž do zahraničí. Poté, co se akce loni konala kvůli pandemii koronaviru pouze v online podobě, si letos zájemci o studium mohli vybrat, zda dají přednost klasickému kontaktnímu formátu, nebo zvolí online verzi. Ta se uskutečnila v sobotu 12. 2. 2022. Zájemci měli možnost se z pohodlí domova seznámit se všemi podrobnostmi o studiu formou online prezentací. V průběhu živého vysílání pokládali zájemci své dotazy do chatu a v průběhu vysílání na ně získali od přednášejících odpověď. Diskutovat mohli živě také se studenty jednotlivých studijních programů v kombinované i prezenční formě. K dispozici bylo uchazečům na chatu také studijní oddělení, které poradilo s administrativním procesem přijímacího řízení. Záznam prezentací z online dne otevřených dveří bude již brzy k dispozici na webových stránkách školy (www.vspj.cz/eprihlaska) a na YouTube. I nadále si na uvedené webové adrese zájemci mohou projít interaktivní virtuální prohlídku budovy nebo stáhnout e-book s užitečnými radami a tipy k přijímačkám.

 

Ve středu 9. 2. 2022 čekal návštěvníky bohatý program v prostorách Výukového centra VŠPJ, které získalo v celorepublikové soutěži Stavba roku 2021 zvláštní cenu poroty – Cenu Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství⁠. Budoucí studenti a studentky se zde seznámili se všemi podrobnostmi o studiu na stáncích jednotlivých odborných kateder. Nejen zájemci o studium oboru Zdravotně sociální péče si mohli vyzkoušet simulátor jízdy v opilosti (tzv. „opilé brýle“). Katedra technických studií představila své odborné laboratoře včetně laboratoře zpracování signálu a multimédií a kyber-fyzikální továrny pro Průmysl 4.0 v suterénu výukového centra. Odborné učebny, kde se připravují k výkonu svého povolání studentky oborů Všeobecná sestra a Porodní asistentka, měly také dveře otevřené, a tak si zájemci prohlédli různé modely a simulátory (simulátor paže pro nácvik intravenózní injekce, simulátor porodu aj.) i modelový porodní sál. Vedoucí katedry cestovního ruchu Eva Janoušková představila v aule výukového centra studentské expedice do Mexika a na Kubu. Jednalo se o vůbec první promítání záběrů z expedice na poloostrov Yucatán, odkud se studenti a pedagogové vrátili teprve začátkem února. Mezinárodní oddělení přiblížilo možnosti studia v zahraničí na jedné z více než 60 partnerských univerzit v rámci programu Erasmus+. Své služby včetně akademické psychologické poradny a podpory pro studenty se specifickými potřebami představilo i poradenské a kariérní centrum. Zájemci měli možnost si otestovat svou úroveň angličtiny díky Zkouškovému centru British Council. Na programu dne otevřených dveří byly také skupinové prohlídky školy podle studijního zaměření (technické, zdravotnické a ekonomické) a společné prezentace kateder v aule výukového centra vedené studenty a akademickými pracovníky.

 

Zájemci o studium na jediné veřejné vysoké škole se sídlem v Kraji Vysočina mohou aktuálně podávat elektronické přihlášky na všechny studijní programy v prezenční i kombinované formě do prvního kola přijímacího řízení. To končí ve středu 11. května 2022. Bližší informace najdou uchazeči na www.vspj.cz/eprihlaska.


Autor: Mgr. Vendula Marešová, oddělení marketingu a propagace

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

img-8725.jpg  img-8726.jpg  img-8727.jpg  img-8734.jpg  img-8739.jpg  img-8749.jpg  img-8754.jpg  img-8757.jpg  img-8761.jpg  img-8763.jpg  img-8766.jpg  img-8769.jpg  img-8773.jpg  img-8797.jpg  img-8785.jpg  img-8788.jpg  img-8797.jpg  klara-zsp-online.jpg  

Čtěte také

25. 4. 2022 - Chaloupecký Den Země v ukrajinském duchu

Neděle uzavřela akce v rámci Dne Země, které se odehrávaly na různých místech republiky.

26. 7. 2022 - Lhotečtí dobrovolní hasiči mají od neděle požehnaný nový vůz

V neděli 24. července 2022 při příležitosti svatoanenské pouti ve Lhotkách bylo vysvěceno nové hasičské auto místního sboru dobrovolných hasičů.

21. 2. 2022 - Výjezd z ulice Tyršova ve Velké Bíteši bude do konce října uzavřen

Od 1. března až do 31. října bude uzavřena část ulice Tyršova ve Velké Bíteši u výjezdu na hlavní tah I/37.

15. 4. 2022 - U Netína ve čtvrtek hořel les

Ve čtvrtek 14. dubna krátce po 10. hodině dopoledne vyjíždělo několik jednotek hasičů z rozsáhlému požáru lesa u Netína.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MINIBAGR - Malé stroje pro velké chlapy!
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Přijďte si užít Draka Heroes Family Day - 2022
TOPlist