Dnes je 29. září 2022, svátek má Michal, zítra Jeroným.
  • O víkendu (vždy 13-18h) se otevře zámecká sýpka nad Jordánkem. Konají se tradiční dny otevřených ateliérů.
  • Ve středu večer začala nová divadelní sezóna. První představení Lordi nás vzalo do pánského klubu londýnských gentlemanů. V hlavních rolích se představili Martin Hofmann, Filip Rajmont, Peter Serge Butko.
  • Dětský den s Výchovným ústavem na hřišti Nad Sýpkami se vydařil.
  • Pozor v sobotu bude v Kotvičce z důvodu inventury zavřeno.
  • Některé obchody do 200m2 dnes na státní svátek mohly mít otevřeno, třeba ta u kostela.

Kraj našel zhotovitele oválné křižovatky u Oslavice. Oproti rozpočtu bude stavba o 3 mil. dražší

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 23. 2. 2022 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: archiv NovinyVMNa začátku roku 2022 Kraj Vysočina po roce zopakoval výběrové řízení na zhotovitele okružní elipsové křižovatky na silnicích II/360, III/36054 a ulice Třebíčská u Oslavice.


Loni v dubnu po uskutečnění výběrového řízení Kraj zakázku z ekonomických důvodů zrušil, tehdy se přihlásily tři firmy Eurovia a.s., Inženýrské stavby Brno spol.s r.o. a PORR a.s., ani jedna nabídka neslučovala s představou Kraje akci zrealizovat za 7 mil. korun bez DPH.

 

Letos tedy Kraj vypsal výběrové řízení znovu s navýšeným rozpočtem na 7,5 mil. korun bez DPH. Přihlásily se čtyři firmy Colas a.s., Euroivia CS a.s., Metrostav Infrastructure a.s.,  Inženýrské stavby Brno spol. s r.o.. Ovšem i letos cenové nabídky značně předčily rozpočtovanou částku 7,5 mil. kč bez DPH. Nejnižší podání a vítězem tendru jsou Inženýrské stavby Brno s cenou 10,519 mil. kč bez DPH.

 

I přes značné navýšení ceny se stavět bude! Podle písemné zprávy již Kraj uzavřel smlouvu na stavbu s firmou Inženýrské stavby Brno. Řidiči se tak při cestě na Třebíč o letošních letních prázdninách potkají s komplikacemi v dopravě. Při pokládce finálních vrstev zřejmě dojde i na krátkodobou úplnou uzavírku hlavního tahu II/360 z VM na Třebíč.

 

Stavba má být dle smlouvy zahájena v květnu 2022, s předčasným užíváním do 30.7.2022 a kompletním dokončením do 9.9.2022.

 

Dá se očekávat podobný harmonogram prací, který byl v zadávací dokumentaci a popsaný v našem článku z prvního kola výběrového řízení zde:

Kraj chce začít už v květnu předělávat křižovatku u Oslavice na elipsovou

 

 

Harmonogram prací v týdnech:

 

V první etapě bude doprava převedena do levého jízdního pruhu na sil. II/360 ve směru z Brna do Třebíče. Převedení dopravy do jednoho jízdního pruhu bude předcházet odstranění stávajícího směrovacího ostrůvku, který byl v křižovatce dodatečně doplněn. V této etapě dojde k vybudování pravé poloviny kruhového objezdu na uzavřené části křižovatky včetně napojení místní komunikace ul. Třebíčská. Provoz na sil. II/360 bude obousměrný, řízený světelným signalizačním zařízením. Po dobu uzavírky bude místní doprava k průmyslovým areálům a do jižní části města Velké Meziříčí vedena po místní komunikaci, která spojuje sil. II/360 s ul. Třebíčskou.

 


Ve druhé etapě bude doprava vedena nově vybudovanou částí okružní křižovatky. V této etapě bude dokončena druhá polovina okružní křižovatky včetně napojení sil. III/36054 a napojení bypassu Třebíč - Oslavice. Provoz na sil. II/360 bude obousměrný, řízený světelným signalizačním zařízením. Místní doprava do obce Oslavice bude vedena z následující stykové křižovatky se sil. III/36054, ležící cca 1,1 km za uzavírkou směrem na Třebíč, z jižní části obce Oslavice.

 

 

V poslední etapě bude probíhat pokládka obrusné vrstvy za úplné uzavírky, doprava bude převedena na objízdnou trasu po ulici Sokolovské, Novosady, Pod Hradbami, Třebíčské, Hornoměstské, sil. III/3494 směrem na Uhřínov, sil. III/3497 na Horní Heřmanice, sil. III/3498 a III/34910 přes Vlčatín. Tato trasa bude dopravou využívána obousměrně. Úplná uzavírka bude realizována v co nejkratším časovém úseku (cca 2 dny), ideálně ve dnech volna, kdy je nižší intenzita dopravy.

 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Čtěte také

7. 9. 2022 - Město se připravuje na rekonstrukci letního koupaliště

Vyznavači vodních radovánek se mohou začít těšit. Meziříčí po různých peripetiích nechalo prozkoumat možnost rekonstrukce a rozšíření stávajícího letního koupaliště.

29. 8. 2022 - Na Vrchovecké dokončují nový asfaltový povrch

V pondělí 29. srpna probíhá závěrečná fáze asfaltování nového povrchu silnice II/360 na Vrchovecké ulici.

28. 3. 2022 - Novou kronikářkou města bude Kateřina Maloušková

Rada města Velké Meziříčí jmenovala novou kronikářku. Stane se jí Kateřina Maloušková, která od 1. dubna 2022 nahradí ve funkci Helenu Švecovou.

21. 8. 2022 - Multižánrový FunyFest lákal malé i velké

V pátek 19. srpna velkomeziříčské náměstí ožilo již osmým ročníkem multižánrového festivalu FunnyFest, který pořádalo místní nízkoprahové zařízení Wellmez.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Dámské KADEŘNICTVÍ - Daniela Pokorná - Měřín
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist