Dnes je 29. září 2022, svátek má Michal, zítra Jeroným.
  • O víkendu (vždy 13-18h) se otevře zámecká sýpka nad Jordánkem. Konají se tradiční dny otevřených ateliérů.
  • Ve středu večer začala nová divadelní sezóna. První představení Lordi nás vzalo do pánského klubu londýnských gentlemanů. V hlavních rolích se představili Martin Hofmann, Filip Rajmont, Peter Serge Butko.
  • Dětský den s Výchovným ústavem na hřišti Nad Sýpkami se vydařil.
  • Pozor v sobotu bude v Kotvičce z důvodu inventury zavřeno.
  • Některé obchody do 200m2 dnes na státní svátek mohly mít otevřeno, třeba ta u kostela.

A je to za námi!

SPORT - VOLEJBAL - 23. 2. 2022 - komentářů 0

Volejbalová liga se stala pro náš tým v tomto ročníku minulostí. Letošní rozpis díky koronaviru byl tak trochu improvizovaný a výsledkem bylo, že některá družstva hrají až do 9. dubna a 6 týmů z 15 končí v tomto termínu.


Postihlo to nás, Teslu Brno, Plzeň a B družstva Českých Budějovic, Lvů Praha a Liberce. Poslední dvojkolo nám přilosovalo do naší tělocvičny dvě nejlepší družstva. V pátek jsme se utkali s druhými Dobřichovicemi a v sobotu s vítězem dlouhodobé části Benátkami nad Jizerou. A bylo se na co dívat. S oběma týmy jsme sehráli vyrovnané partie. Dobřichovice nás zaskočili v prvním setu. Ne že bychom je neznali, ale přeci jen nás spíš svazovalo to, že jsme je ještě nikdy neporazili. Druhý set jsme však hru vyrovnali a zaslouženě koncovku rozhodli v náš prospěch. Další set Dobřichovice ukazovali, proč patří ke špičkám 1. ligy. My se však nedali a nebýt smolné koncovky čtvrtého setu, mohlo to být vše jinak. V sobotu přijeli Benátky. Už jsme je zde jednou porazili v předloňském ročníku a rozhodně jsme nechtěli tuto sezónu ukončit mdlým výkonem. Začali jsme odvážně a Benátky se nestačili divit. Podání na jedničku, spousta nadražených útoků soupeře a uhrávání bodovek. Oslava volejbalu! První dva sety v naší režii. Benátky ukazovali sílu od třetího setu, přesto nás nezaskočil ani čtyřbodový náskok soupeře a v koncovce bylo vše vyrovnané. Zde rozhodovalo štěstí, a to přálo zkušenějšímu týmu s několika cizinci v základní sestavě. Podobně probíhal i čtvrtý set. Pátý set bylo to nejlepší, co jsme mohli předvést. Až do koncovky jsme udržovali minimálně dvoubodové vedení. Ovšem za stavu 13:11 pro nás soupeř tvrdým útokem a následující třemi „kill“ bloky otočil v hodině dvanácté zápas pro sebe. My byli zklamáni, neboť jsme drželi s favoritem krok a většinu zápasu jsme ho dostávali pod tlak, ovšem koncovku jsme prohráli. Stydět se však nemusíme, spíš naopak. Škoda, že sezóna končí. Co dělat, než začne nová a již i v jiné podobě. 14 družstev sehrají soutěž každý s každým a osm nejlepších si to rozdá v play off a čtyři nejhorší o sestup a baráž. Sezóna bude končit pro základní skupinu až v březnu a zápasů bude také více než letos. Nadále budeme trénovat v naší tělocvičně. Venkovní kurty letos do července jsou v rekonstrukci, takže budeme muset hledat náhradní řešení. Závěrem bych si chtěl trochu postesknout na slabou diváckou návštěvou. Propagace byla na úrovni, máme plakáty na velkém bilboardu u Kauflandu.

 

První ligou však naše soutěže nekončí. Hned o příštím víkendu sehrají kadeti svůj pátý, předposlední turnaj v Brně. Zde bychom měli potvrdit definitivní záchranu soutěže. Máme k ní velice blízko. V letošní sezóně sestupuje až 7 týmů, proto záchrana byla prioritním cílem. junioři další kolo krajského přeboru mužů jako přípravu na poslední turnaj juniorské extraligy, který se odehraje 5.-6.března v Českých Budějovicích. Junioři mají účast ve finálové osmičce již sice jistou, i tak chtějí ukázat svou sílu, že se s nimi musí v závěrečném turnaji počítat.

 

VELMEZ – Dobřichovice               1:3 (-17,20,-15,-22)

 

VELMEZ – Benátky n.J.                2:3 (17,22,-23,-20,-13)

 

Hráli: Šimek, Kopecký, Huryta, Benáček, Pospíšil, Vanini, Kučera, Pavlovský, Jaša, Stanislav, Medek, Smetana, Žaba O., Slavík


Autor: Velké Meziříčí, 21.2.2022 Petr Juda

Publikoval: -kas-

Čtěte také

8. 4. 2022 - Kadeti i přes všechny trable extraligu zachránili

Byla to bláznivá sezóna. Alespoň pro tento tým. Tolik obtíží, peripetií, co se týkalo kadetského družstva jsme snad v historii velkomeziříčského volejbalu nezažili.

18. 5. 2022 - Volejbaloví junioři nakonec šestí!!

„Nejsem šťasten, nejsem zoufalý, bylo to jiné, než šlo předvídat.“

13. 4. 2022 - Mladší žáci postoupili na mistrovství České republiky

Mladší žáci odehráli turnaj z říše snů. Kvalifikace na mistrovství republiky mladšího žactva je sázka do loterie.

29. 8. 2022 - Srpnová příprava volejbalových žáků

V pondělí 8.8. naši nejmladší začali přípravu na novou sezonu, na nově zrekonstruovaných kurtech na Areálu Zdraví.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Dámské KADEŘNICTVÍ - Daniela Pokorná - Měřín
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist