PEPEHO točená zmrzlina Netín
Dnes je 3. června 2023, svátek má Tamara, zítra Dalibor.
  • Kdy lokální architektura může mít globální dopad byla sobotní přednáška na Evropském filozofickém festivalu manželů Jiřího a Barbory Weinzettlových.
  • O víkendu můžete zavítat na sýpku u Jordánku. Koná se tam výstava absolventů výtvarných oborů ZUŠ. Otevřeno je v so-ne od 13-18 hodin.
  • Na palouku u Ostrůvku můžete obdivovat díla šesťáků vzniklá z přírodních materiálů v rámci tvůrčí dílny Evropského festivalu filozofie. Workshop bude pokračovat v pondělí.
  • V páteční večer v Jupiter clubu uchvátila diváky Kristy&band, která zpívala známé hity zpěvačky Adele.
  • Kostely po celé zemi se otevřely, je jejich Noc. V Meziříčí tomu není jinak.
  • Fotbalisté v emotivním derby s Vrchovinou neudrželi vedení obdrženým gólem v posledním okamžiku zápasu a tím přišli o drahocenné body potřebné k záchraně v soutěži.

Za první dva měsíce zemřeli při nehodách na Vysočině čtyři lidé

- - 3. 3. 2022 - komentářů 0
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: HZS KrV

Letos usedlo 22 řidičů za volant v podnapilém stavu a s vozidlem havarovalo.


Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vyšetřovali v lednu a v únoru letošního roku 687 dopravních nehod, což je o 45 dopravních nehod více než za první dva měsíce roku loňského – vyjádřeno procenty jde o mírný nárůst o čtyři procenta. Zvýšený počet dopravních nehod měl také vyšší počet obětí, ale nižší počet těžce zraněných osob. Vyšší byl počet lehce zraněných osob.

 

Při letošních dopravních nehodách čtyři lidé zemřeli. Čtyři osoby se při letošních nehodách zranili těžce a 137 dalších účastníků utrpělo lehké zranění. V případě těžkých zranění jde o výrazný meziroční pokles o padesát procent. V případě lehkých zranění o nárůst p čtyři procenta. Hmotná škoda vzniklá při dopravních nehodách na vozidlech a ostatním majetku dosáhla částky 38 207 000 korun, což představuje pokles o deset procent ve srovnání s lednem a únorem roku předešlého.

 

V měsíci lednu a únoru jsme při vyšetřování 22 dopravních nehod zjistili, že řidič byl pod vlivem alkoholu. Ve většině případů se jednalo o hladiny vyšší než jedno promile, v některých případech dokonce o hladiny vyšší než dvě promile alkoholu v dechu. Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod patřil způsob jízdy (262 nehod), nepřiměřená rychlost (122 nehod) a nedání přednosti v jízdě (35 nehod). V 263 případech se jednalo o dopravní nehodu nezaviněnou řidičem - většinou šlo o střety vozidel s lesní zvěří (252 dopravních nehod).

 

V lednu a únoru letošního roku jsme v našem kraji zadokumentovali celkem 17 dopravních nehod, na kterých měli účast chodci. Jeden chodec se při dopravní nehodě zemřel, jeden se těžce zranil a dalších čtrnáct chodců bylo zraněno lehce. Pouze v jednom případě se nehoda s chodcem obešla bez zranění. V průběhu prvních dvou měsíců roku jsme vyjížděli ke čtyřem dopravním nehodám, na nichž měli účast cyklisté. Všichni čtyři cyklisté se při nehodě lehce zranili. V průběhu prvních dvou měsíců roku jsme šetřili okolnosti dvou dopravních nehod motocyklistů. Oba se při nehodě lehce zranili.

 

Řidiči musí počítat v nadcházejícím období s mnohem častějšími policejními kontrolami, a to na silnicích všech tříd. Policisté se v rámci běžného výkonu služby a při mimořádných dopravně bezpečnostních akcích budou zaměřovat na kontroly zejména motorizovaných účastníků silničního provozu, zda neusedají za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných a psychotropních látek.

 


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková, tisková mluvčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

28. 11. 2022 - Náměstí rozzářila adventní světýlka

Náměstí rozzářila adventní světýlka
Na první adventní neděli 27. listopadu se na náměstí konala tradiční akce společné rozsvícení vánoční výzdoby a vánočního stromu před radnicí.

19. 1. 2023 - Posprejoval černou barvou vrata garáže

Posprejoval černou barvou vrata garáže
Policisté pátrají po pachateli, který ve Velkém Meziříčí poškodil dřevěná vrata na ulici Čermákova.

30. 1. 2023 - Nemocnice sv. Zdislavy Mostiště omezuje od 1. února návštěvy

Nemocnice sv. Zdislavy Mostiště omezuje od 1. února návštěvy
Nemocnice sv. Zdislavy oznamuje, že od 1. února do odvolání omezuje návštěvy.

21. 2. 2023 - Řidič je podezřelý z přestupku

Řidič je podezřelý z přestupku
V pondělí 20. února po desáté hodině večer zastavili policisté z obvodního oddělení Velké Meziříčí řidiče vozidla Citroën, který jel ve Velké Bíteši po silnici na Masarykově náměstí.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Elektroopravna Raus je zde opět pro Vás!
TOPlist