MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 25. září 2023, svátek má Zlata, zítra Andrea.
  • Po měsíci od premiéry na zámku uvedl ochotnický divadelní soubor Špatně namíchaný bublifuk reprízu hry Zkrocení zlé ženy ve velkém sále Jupiter clubu. A opět s velkým úspěchem.
  • Na náměstí se stala dopravní nehoda 2 osobních vozidel.
  • Prostranství u městské synagogy je stále vylepšováno.
  • Studenti a žáci místních škol v pátek dopoledne ve velkém sále Jupiter clubu viděli úspěšné představení místních ochotníků ŠNB Zkrocení zlé ženy. Repríza pro veřejnost bude zítra v sobotu 23.9. ve 20 hodin taktéž v Jupiter clubu.
  • Čekárna vlakové zastávky na Družstevní ulici byla "vyzdobena".
  • Díry na Družstevní ulici úspěšně zalepeny. Celá rozpraskaná silnice i chodníky by si zasloužily větší rekonstrukci.

Mladší žáci i žákyně postupují do finále Házenkářského desetiboje

- - 22. 3. 2022 - komentářů  0
HÁZENÁ: Mladší žáci i žákyně.
HÁZENÁ: Mladší žáci i žákyně.

Regionální kvalifikace házenkářského desetiboje.


Neděle 20. března 2022 se jistě tučně zapíše do další stovky historie velkomeziříčské házené! Na společné regionální kvalifikaci mladších žákyň a mladších žáků totiž oba týmy dokázaly zvítězit a zajistit si tak postup do finále Házenkářského desetiboje mezi šest nejlepších týmů z celé České republiky!

 

Mladší žáci v půlce února absolvovali krajskou kvalifikace v Novém Veselí. Tu se jim podařilo ve všech disciplínách vyhrát a vybojovat postup na kvalifikaci regionální, jejím pořadatelem se stal náš oddíl.

 

Do regionální kvalifikace Střed se kromě našeho družstvo také dostal tým z Jičína a Dvora Králové. Další postupující z Vysočiny, Ledeč nad Sázavou, se z kvalifikace odhlásila. Dvanáctka velkomeziříčských chlapců bojovala v devíti disciplínách o postup mezi šestku nejlepších. Známé domácí prostředí jim dopomohlo k vítězství hned v šesti disciplínách (běh 2x15 m, skok z místa, překážková dráha, hod do dálky, osobní obrana, shot-out). V dalších dvou obsadili druhé místo. Bonusová karta v podobě Jokera a připsání dvounásobného počtu bodů trenérům vyšla, když vsadili na skok z místa. Jejich dobré výkony jim vynesly postup do finále házenkářského desetiboje. To se uskuteční 3. – 5. června 2022 a jejím pořadatelem je Jihomoravský kraj.

 

Sestava chlapci: Daniel Červený, Matyáš Fialka, Jan Sedlák, Nikolas Fexa, Tomáš Klíma, David Bradáč, Vojtěch Navrátil, David Ambrož, Šimon Winterling, Tomáš Raus, Luboš Peterka, Jakub Chalupa, trenéři Pavol Živčic, Martin Krejčí a Jiří Holý.

 

Mladší žákyně vzhledem k malému počtu družstev v regionu Střed (Vysočina, Královehradecký a Pardubický kraj) absolvovaly rovnou regionální kvalifikaci proti družstvu Ledče nad Sázavou. Celkem čtrnáct holek postupně bojovalo v těchto disciplínách: běh 2x15 m, hod na přesnost, skok z místa, hra – osobní obrana, shot-out, utkání, hod do dálky a překážková dráha. Další disciplína, aktivita, se hodnotí podle počtu hráček, které se ve hře prosadí brankově. Naše děvčata se dokázala vyhecovat k velice povedeným výkonům, které jim vynesly vítězství ve VŠECH disciplínách! V každé z disciplín se holky oproti tréninkům dokázali zlepšit, vzájemně se povzbuzovat a oprávněně vybojovat postup mezi šestku nejlepších. Finále je naplánováno na 3. – 5. června v Plzeňském kraji.

 

Nyní se budou holky opět připravovat na Ligu Vysočiny, kterou odstartují v neděli 27. března od 9:00 hodin na domácí palubovce proti Poličce, Ledči nad Sázavou, Chrudimi a Pardubicím.

 

Sestava děvčata: Anežka Brychtová, Dita Padalíková, Eliška Nedomanská – Tereza Palátová, Karolína Blaťáková, Vendula Pospíšilová, Klára Pospíšilová, Elena Konečná, Nika Plachetská, Denisa Krejčová, Bára Fialová, Nikol Harčaríková, Sára Juhošová, Veronika Dvořáková, trenérky Jana Šidlová a Kateřina Závišková.

 

Holkám i klukům je třeba poděkovat za skvělé výkony, které během celého turnaje předváděli! Někteří z nich předvedli své nejlepší výkony. Ve finále vám budeme držet pěsti, ať to dopadne jakkoli. Postup obou našich družstev je ukázkou práce s dětmi, kterou se snažíme v klubu odvádět. A že to není vždy jen o házené, ale že s ní souvisí i další sportovní složky, které je třeba neustále rozvíjet.


Autor: Jana Šidlová, házená Velké Meziříčí

Publikoval: -red-

Čtěte také

28. 2. 2023 - Další vítězství pro starší dorost

Další vítězství pro starší dorost
Po důležitém vítězství v Telnici, měli naši dorostenci na domácí palubovce soupeře z druhé strany tabulky, a to předposlední Vsetín. Hráči k zápasu od začátku přistoupili zodpovědně a došli si pro jednoduché...

21. 2. 2023 - Starší dorostenci zvládli utkání o první místo

Starší dorostenci zvládli utkání o první místo
Do specifického prostředí Telnické haly jsme i přes nekompletní sestavu odjížděli s očekáváním kvalitního utkání a touhou poprat se o prvenství v druholigové tabulce. Přímí souboj o čelo tabulky naši dorostenci zvládli...

1. 3. 2023 - Minižactvo na Ssport Cupu

Minižactvo na Ssport Cupu
Nejmenší házenkáři se v neděli 26.2.2023 zúčastnili prvního ročníku turnaje Ssport cup 2023, který se konal v Brně.

17. 4. 2023 - Starší dorostenky doma vítězně

Starší dorostenky doma vítězně
Od úvodních minut vcelku jednoznačná záležitost pro domácí tým, který začal velmi ofenzivně.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist