Dnes je 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec, zítra Zuzana.
  • Nové okružní křižovatce u Oslavice stále chybí zapojit nově zbudované osvětlení.
  • V areálu sběrného dvora TSVM na Karlově byly zapraveny nové váhy.
  • Výkop na Paloukách. Překládá se elektrické vedení.
  • Pod dálničním mostem na Vrchovecké se buduje odvodnění. Při každém větším dešti se zde spláchla zemina na vozovku.
  • Umělecký popelník u Rock Depa bez újmy nepřežil ani první víkend.

Trochu divná sezóna je minulostí. Volejbal bude i příští rok prvoligový

SPORT - VOLEJBAL - 30. 3. 2022 - komentářů 0

Tým volejbalistů.
Tým volejbalistů.
foto: archiv autora
Soutěžní období 2021/22 je pro prvoligové muže již minulostí. Patřili jsme k šestici družstev z patnácti, kterým sezóna skončila již 19. února.


Divná sezóna. Rok předtím se vůbec nehrálo. Nyní s patnácti účastníky rozdělených do tří pětičlenných skupin. Nedalo se naplánovat nic. Jednou jsme hráli jen v pátek, podruhé pátek doma, sobota venku. Po rozdělení se utvořily dvě skupiny o 1. až 8. místo a o 9. až 15.Hlavně druhá skupina byla hodně složitá. A dohrává se až do začátku dubna. My skončili již tradičně na 8. místě. Jsme v 1. lize pátou sezónu, v té první jsme byli 11., další již vždy na osmé příčce.

 

Co tedy hodnotit. Jsou klady a jsou zápory. Nejprve tedy to horší – minusy. Naše výkonnost byla hodně nevyrovnaná. Po poslední prohře s Benátkami se soupeř divil, že nejsme mezi posledními čtyřmi celky v play-off. Po prohře v Českých Budějovicích nebo v Plzni bychom si mohli gratulovat, že nehrajeme o záchranu. Výkonnost byla jako na houpačce. Přitom se nedá říct, že bychom trénovali málo a že účast hráčů byla slabá. Vždy nás bylo 12 a více. V tom problém nebyl. Spíš potíže byly s udržením výkonnosti po celý zápas. Dlouho jsme hledali ideální základní sestavu a nenašli jsme ji prakticky do konce soutěžního období. Na jednu stranu to bylo dobře, neboť se na hřiště dostal podstatně větší počet hráčů než v předcházejících sezónách, na druhou stranu velká fluktuace byla jednou z příčin nevyrovnanosti výkonu. Ale zachránili jsme sezónu pro další rok již v listopadu, takže to zas tak velký minus nebyl. Nyní plusy tohoto roku. Nikdo z hráčů po „covidové přestávce“ neskončil. Začlenili jsme do družstva celkem 5 juniorů, Matyáše Pospíšila, Martina Smetanu, Dominika Medka, Tomáše Kopeckého a Honzu Vaniniho z nichž první čtyři jmenovaní pravidelně hráli. Výborně využil příležitosti univerzál Martin Pavlovský, který do základní sestavy pouštěl za sebe je hodně sporadicky Honzu Kučeru. Navíc si ještě odskočil na celou sezónu do extraligového Zlína, kde se za svůj výkon rozhodně nemohl stydět. Do extraligového Liberce jsme na 3 měsíce půjčili také nahrávače juniora Tomáše Kopeckého. Vrcholnou formu zažil Jirka Huryta na bloku, dobře mu sekundoval junior Matyáš Pospíšil a v závěru sezóny probudivší se forma Adama Beňáčka. Libero Marek Slavík byla naše hlavní stabilita. V každém zápase podal vždy nadprůměrný výkon. Nahrávači Tomáš Kopecký a Víťa Šimek se dobře doplňovali, i když více příležitosti dostával prvně jmenovaný. Nejvíce pohybu bylo na smeči. Tento post obsadili hlavně junioři Dominik Medek a Martin Smetana. Roman Jaša často chyběl kvůli pracovním povinnostem, ovšem v posledním zápase s Benátkami (kde před 2 lety hostoval) podal životní výkon. Ríša Stanislav nejprve trochu laboroval se zády. Od poloviny sezóny se neustále zlepšoval a jeho výkon vrcholil rovněž až v závěru. Do hry se vrátil i Ondra Žaba a jeho restart v 1. lize poznal hlavně náš soupeř z Hradce Králové. Jeho bratr Štěpán také zasáhl do hry, ale příležitostí bylo méně. Svou premiéru na bloku si odbyl i náš nejmladší hráč Honza Vanini a výborně zaskočil na nahrávce i navrátivší se Filip Kuřec.

 

Sezóna 2021/22 je za námi. Již teď musíme přemýšlet nad přípravou a na další. Honza Kučera, který u nás hrál s malou přestávkou od 15 let ukončil svou prvoligovou kariéru. Za vše, co vykonal pro náš klub mu děkujeme a patří navždy mezi „ikony“ našeho klubu hned vedle Kryšpína, „Rohlíka“ Doležala, Petra Vašíčka, „Záclony“ Nováka, Danka Římala, „Šampona“ Indry, Filipa Auera, Zdeňka Málka, Michala Hrazdiry, Honzy Kasana a dalších. O posilách přemýšlíme, ale vždy jsme razili zásadu, že máme postavený tým na vlastních odchovancích, takže příležitost dostanou hlavně hráči z řad mládeže.


Autor: Velké Meziříčí, 25.3.2022 Petr Juda

Publikoval: -kas-

Čtěte také

2. 5. 2022 - Boj o 2. ligu a příprava na finále juniorské extraligy

Volejbaloví junioři uhráli prvenství v krajském přeboru mužů a získali tím právo účastnit se kvalifikace o postup do 2.ligy mužů. Té se i v rámci přípravy na finále extraligy juniorů pochopitelně zúčastnili...

8. 4. 2022 - Kadeti i přes všechny trable extraligu zachránili

Byla to bláznivá sezóna. Alespoň pro tento tým. Tolik obtíží, peripetií, co se týkalo kadetského družstva jsme snad v historii velkomeziříčského volejbalu nezažili.

7. 3. 2022 - Chrabrý výkon volejbalových kadetů

Kadeti odjeli na svůj předposlední turnaj opět v improvizované sestavě.

20. 12. 2021 - Na lídry jsme nestačili

Poslední dva zápasy 1. volejbalové ligy nám los přisoudil cestu ke dvěma lídrům současné tabulky.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MINIBAGR - Malé stroje pro velké chlapy!
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Přijďte si užít Draka Heroes Family Day - 2022
TOPlist