Hotelová škola Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí
Dnes je 29. ledna 2023, svátek má Zdislava, zítra Robin.
  • Zvrat v posledním okamžiku. Sobotní zápas hokejistů HHK s Kopřivnicí se během pár okamžiků změnil od vedení na prohru gólem 8 sekund před koncem třetí třetiny.
  • Fotbalisté A týmu FCVM v sobotu dopoledne sehráli první přípravné utkání.
  • Proč celý den svítí světlo na parkovišti ve Svitu je záhadou?
  • Kolem netradičního popelníku u Depa je velký binec.
  • Mezi Měřínem a Stráneckou Zhoří došlo k nehodě nákladního auta.

OTK ~ Tábor ~ Absolutně černé těleso ~ Manollo v DEPU

KULTURA - POZVÁNKY - 1. 4. 2022 - komentářů 0

V rámci dubnového miniturné po česko-moravských luzích a hájích přijedou do meziříčského podzámčí vyzkoušet sílu lidských emocí hudební formace ve složení OTK, Tábor, Absolutně černé těleso a Manollo. Ve čtvrtek 21. dubna 2022 zahrají v Brně (Kabinet Múz), aby se pak na sobotní cestě 23. dubna 2022 do Českých Budějovic stavily v Depu. Tato akce je podpořena z Grantového programu podpory kultury města Velké Meziříčí.


OTK

Zajisté by se dalo o OTK psát jako o českých Rolling Stones, neboť tak by si to jistě přál umělecký vedoucí kapely Ondřej Ježek při založení OTK v roce 1988. Od té doby mnohokrát zapískala kytara, odešel nejeden efekt, prokopla se blána či praskl činel nebo došlo k zaseknutí klávesy. Avšak undergroundové vody O.tava T.rvana K.lejnárka tečou dále svými nezkrotnými proudy české scény. OTK nahráli řadu experimentálních nahrávek stejně jako dlouhohrajících desek. Mezi ně patří zajisté cenou Anděl ověnčená deska Sona a kuva či deska Okolo, která se stala albem roku 2008. V roce 2014 pak OTK vydali album Atentát na Wericha, které lze považovat za kouřovou clonu desky Brno vydanou ve stejném roce. Poslední deska plná coververzí s názvem Druhá šance vyšla v roce 2018.

 

Absolutně černé těleso

Absolutně černé těleso je hudebním tělesem, které se houpe na hamace mezi psychedelickým, progresivním rockem a undergroundem. V českém hudebním podsvětí poměrně opomíjená formace, která svou vyzrálostí a hudební nápaditostí (na scéně již od roku 2009) zajisté převyšuje mnoho tuzemských kapel. Ač se na svých profilech schovává za specificky pojatý druh amatérství, spojeného s popřením účelového zalíbení se, v uskupení zpěv/deklamace, housle, basa a bicí, otevírá hudební polohy, které jsou svou komplikovanou propracovaností skutečně pozoruhodným výletem do krajin mnohdy ani nezahlédnutých. Absolutně černé těleso (fungující také pod zkratkou AČT) zatím nahrálo v roce 2017 desku V Delfách a v roce 2021 dvě skladby pro připravované splitko.

 

Tábor

Tábor je jméno historicky slavného města v Jihočeském kraji, odkud ale kapela Tábor nepochází. Ač by se mohlo zdát, že temné hladiny Lužnice podobny bájné řece Styx jsou krví nitra tohoto temného ambientního folku. Členy Táboru můžete znát například z Vole, Or, Dimitar či Oswaldovi, ale energie jejich spojení plyne vlastním tempem a vyzařuje vlastní temnotu. Ovlivnil je spirituální folk a poezie Oldřicha Janoty, což se promítlo do jejich desky Liebe vydané v roce 2020 pod taktovkou Davida Zemana z táborské kapely Kalle.

 

Manollo

Akustický projekt ve složení dvou akustických kytar fungující od roku 2019 je silně ovlivněný pohledy přes zahrady sousedů až do daleké Calandy, z níž pochází ten, jehož jméno se zdá být nevyslovitelné. Manollo nakopává drobné chlupaté psíky, čímž umělecky vyjadřuje své surrealistické tendence, jež se promítají nejen na zeď během živého vystoupení, ale i do skutečného života v podobě zdemolovaného vánočního stromečku u Chaplinů doma. V roce 2022 nahráli první EP s názvem LYM a na okraji chodníku lze již spatřit svit nových nahrávek.

 

FB event: www.facebook.com/events/443672407552693


Odkaz na vstupenky: www.smsticket.cz/vstupenky/27679-o-t-k-tabor-absolutne-cerne-teleso-manollo-v-depu

 


Autor: za Iva events a Ønyx Michaela Horná, pořadatel

Publikoval: -kas-

Čtěte také

20. 9. 2022 - Pavel Šporcl zahraje v Jihlavě Kubelíka

Houslový virtuos Pavel Šporcl vyrazil na velké turné po dvanácti českých a moravských městech nazvané Pocta mistrům II Generali Česká pojišťovna Tour 2022.

8. 11. 2022 - Předprodej a rezervace vstupenek na vánoční koncerty v Jupiter clubu začíná ve středu 9.listopadu

Rezervace a prodej vstupenek od středy 9. 11. 2022 na program. oddělení JC.

12. 1. 2023 - ØNYX vol.IV - koncerty a výstavy v Depu

Pozvánka do Rock Depa.

1. 6. 2022 - Muzejní noc - Když se řekne muzeum

Velkomeziříčské muzeum si na sobotu 11. června připravilo pro své příznivce netradiční setkání, které se uskuteční v rámci celostátního Festivalu muzejních nocí. V době od 18.00 do 22.00 mohou zájemci navštívit hned...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MUDr. Iveta Kašová hledá do ordinace sestru
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA s.r.o. - Přijmeme zaměstnance
TOPlist