PRYSMIAN - 30. let
Dnes je 28. května 2024, svátek má Vilém, zítra Maxim.
  • Opravovaná silnice mezi Rudíkovem a Trnavou nabírá na šířce.
  • Louka pod školou byla v pondělí dopoledne plná dravců. Konala se akce záchranné stanice pro dravé ptactvo Seiferos, která zajišťuje výukový program pro základní školy a letové ukázky dravců pro veřejnost.
  • Staví se nový most přes řeku Oslavu mezi Tasovem a Kamennou na silnici II/390.
  • Pondělní ráno u ZŠ Oslavická a vzkaz od čtenářky: "To je opravdu příklad pro děti od dospělých."
  • Mistrovský titul jsme oslavili společně na náměstí.
  • Fotbalisté FCVM A se střetli v nedělním utkání s Pelhřimovem. O vyrovnávací gól na 2:2 se postaral v 86. minutě Mirek Malata.

OTK ~ Tábor ~ Absolutně černé těleso ~ Manollo v DEPU

- - 1. 4. 2022 - komentářů  0

V rámci dubnového miniturné po česko-moravských luzích a hájích přijedou do meziříčského podzámčí vyzkoušet sílu lidských emocí hudební formace ve složení OTK, Tábor, Absolutně černé těleso a Manollo. Ve čtvrtek 21. dubna 2022 zahrají v Brně (Kabinet Múz), aby se pak na sobotní cestě 23. dubna 2022 do Českých Budějovic stavily v Depu. Tato akce je podpořena z Grantového programu podpory kultury města Velké Meziříčí.


OTK

Zajisté by se dalo o OTK psát jako o českých Rolling Stones, neboť tak by si to jistě přál umělecký vedoucí kapely Ondřej Ježek při založení OTK v roce 1988. Od té doby mnohokrát zapískala kytara, odešel nejeden efekt, prokopla se blána či praskl činel nebo došlo k zaseknutí klávesy. Avšak undergroundové vody O.tava T.rvana K.lejnárka tečou dále svými nezkrotnými proudy české scény. OTK nahráli řadu experimentálních nahrávek stejně jako dlouhohrajících desek. Mezi ně patří zajisté cenou Anděl ověnčená deska Sona a kuva či deska Okolo, která se stala albem roku 2008. V roce 2014 pak OTK vydali album Atentát na Wericha, které lze považovat za kouřovou clonu desky Brno vydanou ve stejném roce. Poslední deska plná coververzí s názvem Druhá šance vyšla v roce 2018.

 

Absolutně černé těleso

Absolutně černé těleso je hudebním tělesem, které se houpe na hamace mezi psychedelickým, progresivním rockem a undergroundem. V českém hudebním podsvětí poměrně opomíjená formace, která svou vyzrálostí a hudební nápaditostí (na scéně již od roku 2009) zajisté převyšuje mnoho tuzemských kapel. Ač se na svých profilech schovává za specificky pojatý druh amatérství, spojeného s popřením účelového zalíbení se, v uskupení zpěv/deklamace, housle, basa a bicí, otevírá hudební polohy, které jsou svou komplikovanou propracovaností skutečně pozoruhodným výletem do krajin mnohdy ani nezahlédnutých. Absolutně černé těleso (fungující také pod zkratkou AČT) zatím nahrálo v roce 2017 desku V Delfách a v roce 2021 dvě skladby pro připravované splitko.

 

Tábor

Tábor je jméno historicky slavného města v Jihočeském kraji, odkud ale kapela Tábor nepochází. Ač by se mohlo zdát, že temné hladiny Lužnice podobny bájné řece Styx jsou krví nitra tohoto temného ambientního folku. Členy Táboru můžete znát například z Vole, Or, Dimitar či Oswaldovi, ale energie jejich spojení plyne vlastním tempem a vyzařuje vlastní temnotu. Ovlivnil je spirituální folk a poezie Oldřicha Janoty, což se promítlo do jejich desky Liebe vydané v roce 2020 pod taktovkou Davida Zemana z táborské kapely Kalle.

 

Manollo

Akustický projekt ve složení dvou akustických kytar fungující od roku 2019 je silně ovlivněný pohledy přes zahrady sousedů až do daleké Calandy, z níž pochází ten, jehož jméno se zdá být nevyslovitelné. Manollo nakopává drobné chlupaté psíky, čímž umělecky vyjadřuje své surrealistické tendence, jež se promítají nejen na zeď během živého vystoupení, ale i do skutečného života v podobě zdemolovaného vánočního stromečku u Chaplinů doma. V roce 2022 nahráli první EP s názvem LYM a na okraji chodníku lze již spatřit svit nových nahrávek.

 

FB event: www.facebook.com/events/443672407552693


Odkaz na vstupenky: www.smsticket.cz/vstupenky/27679-o-t-k-tabor-absolutne-cerne-teleso-manollo-v-depu

 


Autor: za Iva events a Ønyx Michaela Horná, pořadatel

Publikoval: -kas-

Čtěte také

12. 12. 2023 - Fichtl uvidíte v premiéře dnes, reprízu pak v dubnu

Fichtl uvidíte v premiéře dnes, reprízu pak v dubnu
Divadelní představení z pera Emana Míška v hlavních rolích s Pavlem Liškou a Michalem Isteníkem se odehraje dnes od 19 hodin v Jupiter clubu.

26. 4. 2024 - MIDI LIDI tento pátek v DEPU

MIDI LIDI tento pátek v DEPU
Brněnská legendární pop elektronická taneční kapela uzavírá jednatřicetiletou historii koncertů ve velkomeziříčském Rock Depu.

11. 11. 2023 - Kapela Highland vydává první album pod názvem Synchronicity

Kapela Highland vydává první album pod názvem Synchronicity
Je tomu už rok, co spoluzakladatel Poetiky Eduard Rovenský opustil populární skupinu a společně s Jakubem Moulisem, stříbrným z posledního ročníku The Voice Česko Slovensko, Vítkem Coufalem, Janem Mirgou a Jakubem...

9. 2. 2024 - Odkud přicházíme, co či kdo jsme, a kam jdeme? Výstava v knihovně možná napoví

Odkud přicházíme, co či kdo jsme, a kam jdeme? Výstava v knihovně možná napoví
Městská knihovna Velké Meziříčí a Gymnázium Velké Meziříčí společně uspořádaly poslední výtvarnou výstavu před komplexní rekonstrukcí.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist