Dnes je 29. září 2022, svátek má Michal, zítra Jeroným.
  • O víkendu (vždy 13-18h) se otevře zámecká sýpka nad Jordánkem. Konají se tradiční dny otevřených ateliérů.
  • Ve středu večer začala nová divadelní sezóna. První představení Lordi nás vzalo do pánského klubu londýnských gentlemanů. V hlavních rolích se představili Martin Hofmann, Filip Rajmont, Peter Serge Butko.
  • Dětský den s Výchovným ústavem na hřišti Nad Sýpkami se vydařil.
  • Pozor v sobotu bude v Kotvičce z důvodu inventury zavřeno.
  • Některé obchody do 200m2 dnes na státní svátek mohly mít otevřeno, třeba ta u kostela.

Z událostí městské policie - březen 2022

ZPRÁVY - KRIMI - 7. 4. 2022 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: archiv NovinyVM

Soupis událostí, které řešili městští strážníci v měsíci březnu 2022.


2. 3. 2022 v 15:10 hod. byla Městská policie Velké Meziříčí (MP) požádána o součinnost s Kriminální policií Havlíčkův Brod o prověření MKDS k trestnému činu, který se měl stát na Náměstí ve Velkém Meziříčí. MP prověřila MKDS a záznam potřebný k vyšetřování Policii Havlíčkův Brod na písemnou žádost poskytla.

 

2. 3. 2022 v 18:10 hod. byl MP odchycen volně se pohybující pes, kterého MP již několikrát odchytávala. Majitelka byla opakovaně poučena o volném pohybu psů a přestupek byl s majitelkou vyřešen pokutou příkazem na místě.

 

3. 3. 2022 v 10:50 hod. bylo na služebnu MP Velké Meziříčí oznámeno, že z výchovného ústavu utekla chovanka. Výchovný personál při oznámení uvedl popis dívky. Strážníci po 10 minutách dívku našli v ulici Nad Sýpkami a převezli ji zpět do VÚDM ve Velkém Meziříčí, kde byla předána výchovné pracovnici.

 

3. 3. 2022 v 15:20 hod. byla hlídkou MP Velké Meziříčí nalezena 1 000 bankovka v ul. Vrchovecká. Po provedených úkonech byla bankovka s ÚZ předána na ztráty a nálezy MÚ ve Velkém Meziříčí.

 

4. 3. 2022 v 12:30 hod. přijala MP oznámení, že na Náměstí ve Velkém Meziříčí se volně pohybuje pes bez majitele. Hlídka psa odchytla. Při převozu odchyceného psa do útulku, hlídku zastavil majitel, který si psa převzal. Hlídka majitele poučila ve smyslu vyhlášky o volném pohybu psů.

 

5. 3. 2022 v 04:50 hod. bylo na MP přijato tel. oznámení, že v ul. Nádražní leží nějaký muž. Hlídka MP se na místo neprodleně dostavila, mladíka probrala. Mladík nebyl zraněn, komunikoval a byl schopen samostatné chůze. Hlídka jej vyzvala, aby se šel vyspat do místa bydliště. Mladík výzvě vyhověl a odešel domů.

 

8. 3. 2022 v 20:00 hod. požádal hlídku MP výpravčí ČD, že v soupravě, která jede ve směru do Velkého Meziříčí se nachází muž, který se nedá vzbudit a celou trasu projel opakovaně. Hlídka MP vyčkávala na zastávce ČD, kde výpravčí hlídce sdělil, že muž již vystoupil na předchozí zastávce.

 

14. 3. 2022 v 11:45 hod. byl hlídkou MP odchycen volně se potulující pes, který se potuloval v ul. Pod Kaštany. Jednalo se o psa, kterého již MP několikrát odchytávala. Pes byl předán majitelce, které byla opakovaně uložena pokuta příkazem na místě.

 

Strážníci Městské policie Velké Meziříčí zjistili ve středu 16. března, že došlo k odcizení dvou kusů vodicích desek s patkou, které označovaly konstrukci s návrhy studentů Fakulty architektury Českého vysokého učení technického ve Svitu. Z kamerových záznamů zjistili, že desky odcizila skupinka čtyř mladých lidí, kteří se vraceli z tanečních. Z městského kamerového a dohlížecího systému bylo zřetelně viditelné, jak skupinka desky naložila do vozidla a odjela. Dalším šetřením podle registrační značky vozidla zjistili strážníci řidiče a pozvali si jej k podání vysvětlení na služebnu městské policie s tím, že se řidič přiznal a uvedl jména spolupachatelů. Tři mladíci a jedna slečna ve věku 16 až 18 let z Velké Bíteše a Jabloňova ukradené desky v úterý 22. března vrátili. Vzhledem k doznání a projevení lítosti strážníci přestupek vyřešili na místě pokutou příkazem ve spodní hranici možné sazby. Všichni aktéři budou mít pokuty zapsané v Centrálním registru přestupků.

 

Za uvedené období strážníci MP Velké Meziříčí odhalili 60 dopravních přestupků. Jednalo se především o porušení přechodného dopravního značení, které označovalo lokality, kde probíhalo blokové čištění komunikací. Dále se jednalo o porušení Zóny zákazu stání v centru města a nezaplacení parkovacího poplatku. Dalších dopravních přestupků, kterých se řidiči dopustili patřilo stání na chodníku, stání na vyhrazených parkovištích, porušení zákazu stání a zastavení, stání na autobusové zastávce, v křižovatce a na vegetaci.


Autor: Jan Klikar, vedoucí strážník Městské policie Velké Meziříčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

3. 7. 2022 - V autobuse cestoval silně podnapilý mladík, policie ho zastavila ve Velkém Meziříčí

Řidič linkového autobusu na trase Brno - Jihlava oznámil ve čtvrtek 30. června na linku 158, že při cestě autobusem se jednomu cestujícímu udělalo nevolno, začal se třást a hlavou bouchal o...

15. 8. 2022 - Test byl u řidiče pozitivní na drogy

V neděli 14. srpna po jedné hodině odpoledne zastavili policisté v obci Jívoví vozidlo Škoda Fabia.

9. 8. 2022 - Muž na Třebíčské řídil auto přes uložený zákaz

Ze spáchání trestného činu je podezřelý třicetiletý muž z Brněnska, který řídil auto, i když to má soudem zakázáno.

8. 2. 2022 - Vloupání do automatů na Třebíčské

Policisté pátrají po pachateli, který se ve Velkém Meziříčí vloupal do výdejních automatů a způsobil celkovou škodu za necelých dvacet tisíc korun.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Dámské KADEŘNICTVÍ - Daniela Pokorná - Měřín
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

AUTOCOLOR: OPERATIVNÍ LEASING
TOPlist